Skocz do zawartości

Fstorm czy Octane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie mam dylemat i mało czasu na zastanawianie się. Czy ktoś może mi pomóc, w który renderer lepiej pójść. Chodzi mi o ogólną obsługę, skomplikowanie no i chyba przede wszystkim jakość/szybkość takiego rendera. Musze przygotować animację produktową, duża liczba refleksów w metalu gdzie Vrej się raczej ślimaczy. Ze wstępnych ustaleń Fstorm daje radę ale trudno mi go porównać do Octane, który jest jak na moje oko zagmatwany, choć wydaje mi się, że we wstępnych testach bez głębszego zgłębiania sie w ustawienia szybciej czyści render z szumu niż Fstorm. Tak, że jak ktoś ma doswiadczenie to proszę o jakąś opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu jest spoko artykuł, cochiaż pewnie wszystko już przeczytałeś. Olej wstęp, bo to apropo całej tej ruchawki z pozywaniem za kradzież kodu.

https://www.ronenbekerman.com/unbiased-gpu-rendering-octanerender-vs-fstormrender/

Jeśli zależy ci na kasie i to ma być jeden projekt, to Fstorm możesz sobie kupić na miesiąc na czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki choć artykuł już nie aktualny, Fstorm zyskał w między czasie Render Elements, Shadow Catcher i Displacement. Octane też ma opcję opłacenia licencji na miesiąc i jest nawet tańsze bo kosztuje 20$ zamiast 20ϵ zakładka Rent.

Nadal jednak chciał bym zobaczyć jakiś opinie użytkowników, z tego co zdązyłem na razie wywnioskować to, że faktycznie Fstrom ładuje dużo szybciej geometrię przy renderowaniu i jest przyjaźniejsze odnośnie materiałów, które bardziej przypominają te z vreja czy corony. W Octane jest to zagmatwane no i ten bezsens wyboru typu materiału juz na początku jego definiowania, gdzie jeśli przykładow wybiore zwykły materiał Difiuse to potem, zeby dodać do niego odbicia musze zrobić nowy materiał Glossy. To mnie nastraja pesymistycznie do tego renderera.

 

Lista materiałow podsawowych w Octane.

Diffuse — Used for dull, non-reflecting materials or mesh emitters.

Glossy — Used for shiny materials such as plastics or metals.

Specular — Used for transparent materials such as glass and water.

Metallic - Similar to the Glossy material except, by default, it exhibits more metal-like characteristics.

 

Tak, że potrzebma mi jest opnia kogoś kto pracuje w tym lub tych programach. Na korzyśc Octane może świadczyć funkcja inteligentnego czyszczenia szumu, niestety nie wiem jak ona działa i nie potrafię na razie jej wykorzystać.

 

Znalazłem jeszcze coś na tym forum i chyba to też potwierdza to, że bardziej przyjazny wydaje się być Fstorm, a przeglądając internet mam odczucie, też że generuje lepsze światło.

https://max3d.pl/forum/threads/101439-Wiz-Interiors-FStorm-render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności