Skocz do zawartości

Wiz: Bastion


OUTRUN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam przyjemność zaprezentować nasz najnowszy niekomercyjny projekt.

Wizualizacje: Outrun Studio

Projekt: Me Concept

 

Wykorzystane programy: 3ds Max, Corona, Photoshop, Agisoft Photoscan

 

Zachęcam do odwiedzenia naszych profili na:

facebooku

instagramie

behancie

 

 

CAM-04.jpg

 

CAM-08.jpg

 

CAM-08-NIGHT.jpg

 

CAM-01-NIGHT.jpg

 

CAM-05.jpg

 

CAM-12.jpg

 

CAM-14.jpg

 

CAM-02.jpg

 

CAM-09.jpg

 

CAM-11.jpg

 

CAM-03-DAY.jpg

 

CAM-13.jpg

 

CAM-16.jpg

 

CAM-15.jpg

 

CAM-03-DAY.jpg

 

CAM-10.jpg

 

CAM-01-DAY.jpg

 

CAM-10-NIGHT.jpg

 

CAM-15.jpg

 

CAM-15-CLAY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Największym problemem był displacement, który jest włączony na bardzo wielu obiektach (śnieg, asfalt, cegły itp). Przy niektórych obrazkach nie starczało na to 64 gb ramu, co wcześniej mi się nie przytrafiło.

Ostatecznie stworzyłem dla każdego kadru oddzielną scenę, w której pousuwałem wszystkie niewidoczne obiekty. Nie jest to specjalnie finezyjne rozwiązanie, ale sprawdziło się bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no to widzę że nie jestem jedyny, kto kroi sceny bo brakuje ramu :D Ale też chodzi mi o wydajność w samym viewporcie jak budowałeś scenę, nie zamulało? Ja jestem trochę zacofany jeśli chodzi o soft bo siedzę na maksie 2012, więc może w nowszych wersjach jest lepsze wykorzystanie mocy procka, bo u mnie ciągnie tylko z jednego wątka i nie da się tego przeskoczyć -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę obecnie na 2014. Jeżeli chodzi o wydajność we viewporcie to nie było żadnego problemu. Większość ciężkich modeli było w proxy, wyświetlane jako boxy lub point cloudy.

Kiedy przesiadałem się z 2013 na 2014 zauważyłem bardzo duży skok wydajności. Także czas na przesiadkę na nowszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja potwierdzę to co pisze OUTRUN. Pracowałem w firmie na 2012 ze 3 lata, i potem gdzieś nagle pojawiła się wersja 2013 u nas w firmie. W 2012 wydajność była słaba w viewporcie i soft niestabilny, potem w wersji 2013 wydajnosc w vieporcie okazała się taka sama a nawet nieco gorsza niż w 2012...A potem kupiłem sam do chaty wersję 2014 i nagle BAM - każda scena większa dała się obracać w viewporcie...nie-do-wiary! Tak to jest, bez kitu. Następna wersję jaką kupię to 2017 pewnie za 3-4 lata, jakąś używkę jak się da jeszcze. tyle.

A same wizki bomba - petarda i naprawdę dobrze wyglądają. Kadry i oświetlenie jak fotosy.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, fajnie, że się tym podzieliliście, dzięki! Odczuwam właśnie w 2012 bardzo braki w wydajności i staję na uszach żeby uciągnąć jakieś większe projekty zastanawiając się czy to ja nie znam jakiś magicznych sztuczek czy problem jest z softem. Bo hardware już przerabiałem przeróżny i to nie tutaj leży problem. Niestety licencje wieczyste z drugiej ręki to są w tym momencie białe kruki. Takie z dwiema głowami i czterema nerkami. Próbowałem szukać na różnych polskich i zagranicznych stronach i puściutko, więc pozostaje opcja comiesięcznego haraczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ItalianCopper - szukaj na OLX (tam ja kupiłem, fuks na maksa ale opłaca się szukać), i czasem na allegro sie pojawiają. Skontaktuj się też z firmą NET-AN (mail [email protected]), swego czasu mieli sporo wersji 3ds Max'a 2012, parę wersi 2013, a ostatnio nawet dostałem maila z informacją że mieli Autodesk Building Design Suite 2016 Premium do sprzedania w dobrej cenie. Pisz do nich, pytaj. Może coś trafisz:)

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem że jest taka opcja. Dopiero co postanowiłem przesiąść się na nowego maxa i zakupiłem 2019 z roczną subskrypcją :( Ciekawe jak wygląda sprawa z legalnością maxa z drugiej ręki ?

 

Tak samo jak z każdym innym kupionym programem z drugiej ręki. Musisz mieć fakturę od tego kogoś, spisaną umowę sprzedaży oprogramowania, i w przypadku 3ds Max'a jeszcze opłata za przeniesienie licencji jak dobrze pamiętam, coś koło 200 USD. Mi i sprzedającemu pomagała firma PROCAD (bo u nich był kupiony soft, i oni pomogli przenieść licencję na mnie). Szybko i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wizki Szymonie, gratulację. Zrobisz tylko postpro i będzie jeszcze lepiej ;) Dzięki za drzewko, przyda się :D

 

Co do maxa i licencji wieczystych, to zakupywałem wieczystą z pół roku temu i nie było problemu z dostępnością ani problemów ze strony Autodesku. W systemi Autobiurka widnieję jako właściciel licencji i wszystko smiga i gra :) Z przeniesieniem licencji pomagała firma która była dystrybutorem polskim, także nie ma mowy aby coś nie zagrało. Jeden cyfrowy podpis i właścicielem zostaje się w 5 sekund (ale na rozpatrzenie wniosku trzeba poczekać z tydzień lub dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze ! Lepiej już nie umiem, ale może kiedyś. Kto wie...

Z tą licencją mega żałuję że się bardziej nie zagłębiłem w ten temat. Jednak płacenie haraczu raz w roku nie jest specjalnie przyjemne. Tym bardziej że jest niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności