Skocz do zawartości

eevee wizka - Blender


hepawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem, całkiem. ile zajął rendering? FoV kamery nie jest do konca dobry. Zwróć uwagę na donicę. Jaka jest zniekształcona. Eevee też nie do konca daje sobie radę z cieniami. Co widac pod kanapą (cienia chyba w ogóle tam nie ma).

 

Choć podejrzewam ze render był pioruńsko szybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendering trwał około 10 sekund, może nawet mniej. We wcześniejszym wątku podpowiedział mi "kolaborant", który mówił właśnie o kilku sekundach.

Myślałem, że Cycles jest szybki, ale eevee to ... niech każdy sam się przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy ktore rzucaja sie w oczy

- zdecyduj sie na to czy chcesz oswietlenie w dzien zza okna czy z lamp wieczorem/noca. Nie boj sie cieni - czasami cienie pomagaja zrobic calkiem ciekawy render z kompletnie plaskiego, nudnego, w pelni doswietlonego z kazdej strony.

- zarowki wygladaja jak lewitujace kulki

- noga stolu wyglada jakby nie laczyla sie z podstawa

- podloga swieci sie jak psu jajka. Albo daj temu jakas roughness map albo podnies roughness bo to prawie lusterko

- nie badz leniwy modelujac. To lozko czy co to tam jest po lewej nie ma zadnych nozek. Co to jest - metalowa rama po prostu? Porysowal bys ta swiecaca podloge natychmiast. Nie ma tez zadnych spawow czy sladow laczenia elementow. Chyba nie odlali tego z jednego kawalka? Wszystkie rogi sa ostre, daj temu troche wiekszy bevel bo tak to sie mozna pociac o te brzegi.

- raz jeszcze - nie idz na latwizne. Wygoogluj sobie meble zamiast wymyslac na szybko i poswiec troche czasu na detal. Jak wstawisz dwa walce i szescian jako stol to to bedzie widoczne. To lozko tez - rama z materacem... Nie wazne ze narzucisz szmatke na to - nie bedzie wygladalo to jakos imponujaco.

- kanapa wyglada jakby pomiedzy poduchami przebijalo swiatlo. Nie ma oparcia tylko same poduchy?

- te skopiowane krzaki zielone.. Co to jest? :D Wez no jakies liscie wrzuc, popatrz na jakies prawdziwe rosliny. Niech ci sie chce troche popracowac nad tym. Kiedy ostatni raz widziales zielone patyki w kuble x 3 w jakims mieszkaniu? ;)

 

Powodzenia. Dopiesc detale. To ze Eevee jest szybki nie znaczy ze masz sie spieszyc z tworzeniem sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendering trwał około 10 sekund

 

No to czapki z głów. Dla Eevee ;). U mnie dużo mniej skomplikowana scena się rendruje w 3 minuty. Ale mój laptop dużo za słaby jest na Eevee. No chyba że Ty używasz karty tytana- lub coś w tym stylu.

 

Powiesz może to i owo o swoim sprzęcie? Stacjonarny czy moze laptop? Jaka karta? Procesor? Ile ramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JonJoan -,

Pracuję na komputerze stacjonarnym, korzystam z Linuxa.

 

Parametry mego sprzętu:

- intel 7740x (procesor)

- Ex Designare X299 (płyta główna)

- Asus GTX 1050TI 4GB (karta graficzna)

- 16gb (ram).

 

Jeszcze nie tak dawno, myślałem nad zakupem 2 karty graficznej, ale to odpadło, jak widzę jak liczy Eevee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności