Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Teczka - Under

Member

Podziękowania

Domyślnie Teczka - Under

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam. Już jakiś czas uczę się teksturować i postanowiłem, że założę teczkę żeby pokazać jak mi to idzie a przy okazji dostać od Was jakieś rady :) Na pierwszy ogień idzie taka beczka modelowana według konceptu z AS.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	105760  
    Ostatnio edytowane przez Under ; 13-06-19 o 19:52

Member
    Awatar Jedaith
    Podziękowania

Domyślnie

Pokaż tekstury, wydaje mi się, że źle przygotowałeś teksturę metallic. Detal mocno "generatorowy" - takie wear&tear bez duszy. Wrzućteż koncept i napisz na ile dokładnie chciałeś go odwzorować. Pozdro!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Poniżej wrzucam samą metallic + tak profilaktycznie ss'a z SP. Jeśli chodzi o detal to na tej ramie faktycznie jest generatorowy ale na beczce już chciałem tego uniknąć dlatego dłubałem tam brushami :) A co do konceptu to nie skupiałem się tak w 100% żeby odwzorować go 1:1, kilka rzeczy pominąłem zresztą co widać... zależało mi raczej na samej nauce teksturowania :)

i koncept

Member
    Awatar Jedaith
    Podziękowania

Domyślnie

Nie używaj na metalness wartości innych niż 100% biały i 100% czarny. Farba zachowuje się jak niemetal. Jeśli pomalujesz metal farbą to masz na powierzchni niemetal. Musisz więcej czasu poświęcić na analizę tego z czego jest zrobiony dany przedmiot i podzielić to na materiały. Poszukać refek, spróbować najpierw dopasować docelowe wartości dla danych map. I tak np. rdza będzie miała brązowe albedo, roughness w granicach 0,8-0.9 i metallic 0. Polecam poczytać:
    https://marmoset.co/posts/basic-theo...sed-rendering/
    Warto poznać teorię i nazewnictwo, tak żeby później bez problemu pracować na różnych workflow dostosowanych do różnych silników i rozumieć co się robi.
    https://marmoset.co/posts/physically...d-you-can-too/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za rady przydadzą się, na pewno jeszcze sporo pracy przede mną... pzdr

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam ponownie. Tym razem wydłubałem Thompsona :D Przy okazji ucząc się Blendera.

Ostatnio edytowane przez Under ; 13-06-19 o 19:41

Member

Podziękowania

Domyślnie

Rodzima przyczepa N126. Po raz pierwszy miałem do czynienia z Marmosetem i coraz bardziej mi się podoba :D.
    Reszta to Blender i SP.

Ostatnio edytowane przez Under ; 13-06-19 o 19:42

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ostatnio ćwiczę tworzenie materiałów w SD. Wrzucam dwa ostatnie materiały jakie zrobiłem. Opinie fachowców mile widziane ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nie jestem specem bo sam na razie mam małe doświadczenie ale wypowiem się w kwestii muru.
    -Popracuj nad gradientem cegieł, są zbyt jednolite. Dobrą metodą jest próbkowanie gradientu ze zdjęć.. warto wykonać wiele podejść bo łatwo można fajny efekty uzyskać.
    -W poszczególnych cegłach przesadzone są zniszczenia krawędzie... jak widzisz większość cegieł raczej zachowuje kształt bardziej prostokątny z odpryskami wykruszeniami. U ciebie trochę jak by ktoś dłutem i młotkiem rzeźbił. Obstawiam ze zabawa levelami przed blendowaniem może to trochę poprawić.
    -Pęknięcia trochę przesadzone... mam wrażenie jak ktoś by rozbitą cegłę poskładał jak porcelanę i taką zamurował..
    -Zaprawa jest.. hym... zbyt mało porowata.. (nie jestem murarzem ale chyba jest mokra :P nadmiar wody)... a tak poważnie to
    Może przesadziłeś z rozmyciem, lub kwestia rozdzielczości?

Myślę ze jeszcze trochę zbyt wysokie refleksy.
    Ostatnio edytowane przez snizo ; 13-06-19 o 23:38

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za tak obszerną opinie, dopiero teraz po tym co napisałeś zwróciłem uwagę, że raczej niepotrzebnie dałem "wrapa" co trochę komicznie wygięło niektóre cegły, jeśli chodzi o gradient to tak jak piszesz próbkowałem ze zdjęć. Ostatecznie padło na ten, który widać... Przy następnych cegłach na pewno będę miał na uwadze wszystko co napisałeś :)

Pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów