Skocz do zawartości

Kolektor (Cyberpunk cyborg)


Aleh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zdecydowałem się przetłumaczyć WIP, który prowadzę po angielsku, na język polski.

Postać została zainspirowana trailerem i walktrough Cyberpunka 2077. Koncept został stworzony przeze mnie – nie chciałem używać cudzego konceptu (tak robiłem z ostatnią postacią). Na początku zrobiłem poniższy photobash i mały opis świata w którym ta postać się znajduje:

 

zzres34y1pjr.jpg

 

Główną rolę w tym świecie odgrywa biznes implantów ciała. Firmy zajmujące się implantami mają wielu klientów i generują ogromne pieniądze. Jednak implanty są drogie, niektórzy klienci nie są w stanie zapłacić całości i są zmuszeni brać kredyt. Czasami klienci, którzy wzieli implant na kredyt nie mogą albo nie chcą płacić rat. W takiej sytuacji firmy implantowe nie szukają pomocy w sądach tylko wynajmują małe firmy, które zajmują się odzyskiwaniem implantów i pieniędzy. Główymi wykonawcami tych zadań są paramilitarne cyborgi nazywane „Kolektorami”.

 

Po zrobieniu blockoutu postaci z photobashu otrzymałem taki 3d koncept:

 

f1z9qablu6fx.jpg

 

Starałem się trzymać konceptu, ale rezultat nie był zbyt ciekawy. Z tego powodu musiałem dopracować postać:

 

p8apquhp3bmk.jpg

ce89uhv5zttb.jpg

yuwhn3jyo812.jpg

 

Na tym etapie dostałem bardzo przydatny feedback z krytyką i zdecydowałem się popracować więcej nad konceptem 3d przed rozpoczęciem pracy nad high-poly. Trochę mi to zajęło, zmieniłem większą część postaci, ale sama praca nad tym była interesująca i jestem zadowolony z rezultatu.

Obecnie prawie nie korzystam z konceptu, który stworzyłem na początku. Tworząc postać inspiruję się stylem bohaterów z takich źródeł jak np. Cyberpunk 2077, Detroit i Terminator.

Pierwszą rzeczą, którą zmieniłem była sylwetka. Pokolorowałem postać na czarno i otrzymałem poniższy efekt:

 

ymbwd3alkl9o.jpg

 

W kolejnym kroku zrobiłem różne wariacje postaci żeby stworzyć ją bardziej czytelną, interesującą i cyberpunkową :) Po blokingu sylwetek zmiksowałem je między sobą i otrzymałem 6 potencjalnych sylwetek mojej postaci.

 

iyl53d2chprl.jpg

 

Z powyższych sześciu sylwetek wybrałem dwie na których naszkicowałem detale.

 

8ql0gh59piye.jpg

 

Powyższe sylwetki całkiem mi się spodobały i ostatecznie zdecydowałem się wybrać prawą do dalszej pracy. Po pewnym czasie spędzonym w Zbrushu pracując z blokingiem i conceptingiem stworzyłem nowy koncept 3d:

 

8ym9tekoh7zn.jpg

 

Post został napisany po polsku z małą pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności