Skocz do zawartości

Allegorithmic is joining the Adobe family


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A co takiego zniszczyło Adobe? Tak się pytam bez złośliwości, bo tylko AE przychodzi mi do głowy - a soft jest chyba świetny. Bynajmniej nie dochodzą do mnie narzekania.

Oprócz subskrypcji chyba wszystko wporzo?

 

edit: jeśli team developerów się nei zmieni, wątpię żeby soft umarł - tj. w autodesku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Adobe to brak dalszej swobody rozwoju. Przez swoją politykę z bardzo drogimi subskrypcjami coraz więcej osób pokłada nadzieje w Affinity (sam mam ten soft). Może jestem źle nastawiony, ale ostatnio Adobe = Affinity, 3ds max = Blender. Dosyć mam wypruwania sobie żył na subskrypcję, za którą w sumie nić nie dostaje w zamian (np. brak rozwoju 3ds max).

 

Mam przeczucie, że tak samo stanie się z Allegorithmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixamo oraz Fuse - oba softy są totalnie w czeluściach po przejęciu przez Adobe'a, po 3 latach od przejęcia są praktycznie porzucone i na bocznym torze...

Dreamweaver (W sumie cały soft Macromedii) - uśmiercone,

Tu jest lista tego co przejęli, pożoga i zniszczenie:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_acquisitions_by_Adobe

Autodesk robił i robi podobnie. Tak było z Softimage - ten program wymiatał inne softy już w 2006 roku (używałem i wiem co mówię...). Uśmiercone, choć obiecywali że żyć będzie wiecznie. Maya też leci na pochybel powolutku...3Ds Max - rozwój w trybie slow motion od lat...I tak można wymieniać, wymieniać... Allegorithmic też tak skończy jak Mixamo and Fuse - na wiosnę pojawi się nowy plan subskrypcyjny (czyli już CC),przez rok bedą obietnice że będzie jak było, po czym Substance Painter zostanie wrzucony do Photoshopa albo dostanie wersję online jak mixamo. Designer'a pewnie uwalą, albo uproszczą tak by przeciętny użytkownik ogarnął temat w 3 dni na gotowych wizardach i presetach (patrz mixamo) bez kopania w sofcie i uczenia się go "bo ma być szybko i wygodnie"...:) Będzie dużo PRO prac wyprodukowanych 5 kliknięciami w 3 softach. A tu lista bardziej skróca softów które zostały ubite przez Adobe:

Flash

Dreamweaver

Fireworks

Mixamo

FreeHand

Fotiva

Livefyre

Fotolia

Page Maker

Go Live

Frame Maker

Drum Beat

Director

Authorware

Edytowane przez Hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masakra :/

Szkoda, bo na zakup paintera się szykowałem jeszcze w tym roku. Teraz to olać.

 

Może w Substance będzie inaczej? W końcu to jeden z liderów swojej dziedziny, przebogata baza materiałów i użytkowników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności