Skocz do zawartości

Laptop z 9900k vs PC 29950x


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze?? Laptop i PC będą miały po 64gb RAM, TRX 2060, takie same dyski 1T EVO 860 itd. Procesory to w zasadzie jedyna większa różnica.

W PC ma być to TR 2950x a w laptopie i9 9900k.

Co według Was jest lepsze w pracy z 3ds MAX, Photoshop i Coroną?

 

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no nie wchodząc już nawet w wydajność to zastanawiam, się jak ten laptop sprawdził by się w kilkugodzinnym renderingu? Spadki częstotliwości procesora sa na takim sprzęcie nieuniknione, taki zakup jest jedynie uzasadniony chodzisz wszędzie ze sprzętem do roboty, nie wiem do biura, do klienta... Inaczej nie ma sensu sie męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat pracuje non stop na gamigowym lapku z gtx 1070, 64gb ramu i jakims i7, maszyna przez ten czas praktycznie jezdzi po 12h - 16h na dobe. Nigdy nie bylo zadnych problemow poza dwoma dyskami ssd m2 ktore polozyla mi automatyczna aktualizacja win10. Przesiadlem sie na ten sprzet z klasycznej workstacji i mam nadzieje ze nigdy nic nie zmusi mnie do powrotu. Swiadomosc ze moge spakowac caly hardware (za wyjatkiem monitora) do plecaka i pracowac z dowolnego miejsca na swiecie jest niezastapiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza świadomością, czy zdarzyło ci się tak pracować?

Dla mnie to chwyt troszkę z tą mobilnością. Może w niektórych branżach przydatne ale myślę, że nie w 3d.

Mnie w laptopach wszystko denerwuje ;) Począwszy od małego ekranu, poprzez upchniętą klawiaturę. - co w rezultacie po podłączeniu monitora, tabletu, myszki, i klawiatury zawala tylko więcej miejsca na biurku.

Do pracy na co zień w swoim biurze, pracowni, chyba nie ma co się porywać na lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca wszędzie brzmi super ale podróże z lapkiem i zasilaczem są męczące. Szczegolnie jeżeli ma ponad 15cali. Trzeba się organizować za każdym razem z miejscem do pracy, przestrzenią na myszkę. U mnie więcej benefitów było z wyjazdów wolnych od pracy. Wracałem z większym powerem.

 

Disclamer - pracuję na lapku roboczym ale w podróż/na prezentację zabieram mniejsze laptopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pracowalem zdalnie, nie ze wzgledu na klientow tylko bardziej ze wzgledow, nazwijmy to, lajfstajlowych :) Po prostu mam jeden plecak podrozny dedykowany tylko na graty - laptop 17cali, klawiatura, sluchawki, zasilacze, jakies dyski, kable itp, generalnie zabieram wszystko poza glownym monitorem ktory mam w biurze (zostal mi z klasycznej PCtowej workstacji).

 

Najwieksza bolaczka tego typu rozwiazania jest zawsze dobre polaczenie internetowe w hotelach czy airbnb (no i wypakowywanie na lotnisku) ale w zeszlym roku to wlasnie w trakcie wyjazdu zrealizowalem najbardziej oplacalny finansowo projekt (bylo to jakies 20 stillow i 30s animacja, finaly wszystkiego renderowane na zdalnej farmie).

 

Do pracy biurowo casualowej zabieram, podobnie jak olaf, drugiego laptopa ktorego obecnosci w plecaku z gratami praktycznie nie odczuwam (13 calowy Mac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności