Skocz do zawartości

weekendowóz


oley

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Wracam do modelowania po kilku latach więc można powiedzieć, że zaczynam ;)

Szczerze powiem, że słabo mi idzie przypominanie sobie co i jak, ale ten post ma mnie zmotywować.

Z racji wielu obowiązków itp itd nie będzie to praca na tydzień bo krucho z czasem, ale postaram się co jakiś czas coś wrzucać.

Na warsztat wskakuje moje prywatne auto stwierdziłem, że łatwiej będzie jak mogę każdą wątpliwość zweryfikować na żywo.

Na start niewiele, ale jak już pisałem to post motywacyjny i większość jeszcze do poprawki poza tym przygotowanie printów troszkę mi wolno szło :D

Więc zaczynamy :

 

wfy9bfS.jpg

wznpD9x.jpg

 

Ciekaw jestem kiedy zrobię to na tyle dobrze, że będziecie wiedzieli co to za auto :D

Edytowane przez oley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zderzak jest trochę skomplikowany, ale model wygląda spójnie. sprawdź tylko ciągłość nadkola - nie trzyma okręgu. powodzenia

 

Nadkole jeszcze nie było dopieszczane więc będzie lepiej, ale dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem diabeł tkwi w szczegółach. Modelowane auto to prawie felicia tzn.

Jest to VW Caddy model 9U

częściej znany jako skoda felicia pickup, ale zapewniam, że to nie felicia a VW choć różnice są jedynie w znaczkach, nr. VIN i przednim grilu :D

 

6IdoRW7.jpg

 

9HhvKY3.jpg

 

Oczywiście model jeszcze będzie poprawiany dopieszczany itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten model, jest na prawdę nieźle, jedynie nadkola nie trzymają swoich okrągłości. Tak jak wyżej pokaż siatkę to będzie można powiedzieć coś więcej.

 

Powodzenia w dalszych pracach, będę śledził ten temat. Trzymam kciuki i liczę że zobaczę VW ukończonego w 100%. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucam siatkę nadkola i zderzaka możecie narzekać :D

dzisiaj poprawione nadkole, zderzak i zarys światła i pierwsza przymiarka do klapy. Oczywiście poprawki jeszcze przede mną na razie ogólna bryła.

 

3MLd3Vy.jpg

 

1vWtIAu.jpg

 

i4wlKIh.jpg

 

356N1L7.jpg

 

i widok ogólny

 

oCIiyny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka na nadkolach musi być idealnie równa, inaczej zawsze będzie krzywo. Najlepiej zrobić cylinder i trzymać się jego vetexów, osobiście zawsze zaczynam od nadkola a później robię resztę, wtedy zawsze jest równo i nie trzeba poprawiać. Wywaliłbym też te dwa edge które zaznaczyłem na fotce. Reszta wygląda na prawdę obiecująco.

 

61e2d0f3b7f1f8da.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem bo czasu troszkę mniej a i robota mozolna. Dużo czasu zajęło mi poprawienie klapy a właściwie robiłem ją od nowa. Kolejny etap to listwy paki swoją drogą jest to złoty Graal właścicieli tych aut.

Na koniec uszczelki i lusterka. Powolutku robię dalej i nie odpuszczam.

 

KCAcgTE.jpg

 

2Qcs88z.jpg

 

nwADtXe.jpg

 

staefsW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie listwy to graal?

 

Najczęściej te auta wyglądają tak:

LkxZuQj.jpg

wersje z otwartą paką czyli listwami i klapą w oryginale wychodziły rzadziej i na rynku tych części po prostu nie ma.

Problem ten jest nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Niemczech czy w UK.

W Polsce gdy się pojawią to cena jest ....

http://archiwumalle.pl/zestaw_przer%C3%B3bki_skoda_pickup_klapa_listwy_lampy-1_2079448516.html

aukcja z 2012 roku cena 2299pln cena auta między 2000 a 3000 tyś

a i to pojawia się jak widzisz niezmiernie rzadko nawet na zagranicznych aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności