Skocz do zawartości

Stylizowane Propsy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem uzupełnić portfolio. Celuję w stylizowane propsy a'la Diablo / Heroes of the Storm, bo zdaje mi się, że w tym czułbym się w miarę ok. na pierwszy ogień drzewo:

 

jbVOXU5.jpg

kFZoyQT.jpg

 

Trochę próbuję wyciągać detal:

fQ3yO3I.jpg

 

Soft to Sculptris i na razie przy nim zostaję. Przymierzam się do Zbrusha, ale póki co zbieram sianko na zakup. Sama forma wydaje mi się całkiem fajna, ale mam problem z wyciągnięciem ostrych krawędzi (od zawsze to dla mnie ból) i ładnych, gładkich płaszczyzn bez bulw. Zlewałem to dotychczas, bo model szedł do Substance Paintera, gdzie wiele dało się zamaskować, poza tym były to szybkie niskobudżetowe rzeczy. Teraz chcę pocisnąć skilla bardzo konkretnie.

Na razie poświęciłem na to 5h, chciałbym w 30 zmieścić się ze scupltem, potem retopo, UV i do paintera, co też trochę czasu zajmuje. Licząc 40h na cały gotowy model, wydaje się to być trochę dużo i zastanawiam się, czy nie błęduję gdzieś. Sama ogólna forma poszła szybko (około 2h), ale wyciąganie detali z bloba idzie mi już powoli. Nie wiem, na ile to kwestia wprawy, a na ile jakichś patentów na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No właśnie w zbrushu masz orb brushes

https://gumroad.com/l/nOkHw

który świetnie dla ciebie by się nadał. Rysujesz detal jaki chcesz.

W sculptrisie nie pomogę ale wiem, że jest ubogi w pędzle. Może w blenderowym sculpcie byś coś znalazł podobnego jak orb brushesh, ale tego nie wiem.

 

Pamiętaj, że zbrush ma 60 dniową wersję próbną więc jeśli siano uzbierasz w 2 miesiące nie będziesz miał przerwy w użytkowaniu ;) Zbieraj więc kasę. Może na zbrush summit w tym roku będzie jakaś zniżka? Nie mogę mieć pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triala już miałem, odpaliłem go raz. Myślałem, że będzie płynna przesiadka, ale nie potrafiłem w nim zrobić dosłownie nic, więc na dałem sobie spokój z braku czasu na rozkminę. Trzeba będzie z pewnością znaleźć jakieś dobre tutoriale od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nowy soft zaczynać zawsze od casualowego ogladania video tutoriali. Szok jest znacznie mniejszy.

 

Ciekawa nisza, na pewno zleceń i klientów nie będzie brakowało, a łatwiej o specjalizację i dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności