Skocz do zawartości

Dagoo - 2dteczka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, dzieki wielkie @michalo.

Ta praca to była przeprawa i wielka nauka o oświetleniu.

 

Zaczęłam od tego:

 

attachment.php?attachmentid=105502&d=1549614287

 

(obrazek kompletnie pozbawiony logiki w o oświetleniu)

 

zrobiłam w Portrait Studio taką refkę:

 

[ATTACH=CONFIG]105503[/ATTACH]

 

i pracowałam potem na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy, które robią za ciebie robotę, degenerują. Są tylko dla profesjonalistów z dużym skillem jako skrót, spowodowany wymaganiami czasowymi na rynku.

To co prezentujesz to świetna pomoc w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ano, racja ;) polecam, kiedy się nie ma dokładnie takiej refki, jakiej potrzebujemy

 

Jeszcze jedna pracka sprzed dwóch tygodni.

Meczyłam długo buźkę, zanim była w miarę...ok. (mam chyba z 15 wersji jej twarzy)

Jeśli chodzi o autokrytykę, to wydaje mi się, że mało urozmaicenia jest w świetle padającym z kociołka.

Będę wdzięczna za feedback, jeśli jeszcze coś znajdziecie.

 

attachment.php?attachmentid=105504&d=1549618584

Edytowane przez dagooart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się do samego grzybka przyczepił. Inaczej powienine być oświetlony skoro wrzuca go na sam środek kociołka.

 

Postać bardzo fajna. Świetnie zrobiłeś ciuchy - są bardzo ciekawe. Może poza nie do końca mi leży. Mogła by być bardziej urozmaicona, zwłaszcza symetryczne nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki over, malując zwróć uwagę na płaszczyzny brył, światło od dołu oświetla je wszystkie, nie wybiórczo.

Mam wrażenie że zapomniałaś o brwiach, albo o łuku brwiowym, coś tam się złego wydarzyło. A i kolor gałek ocznych nie jest biały, tylko kremowy.

 

Bardzo nie konsekwentnie oświetliłaś scenę. Postać ma ostre cienie na twarzy jakby jej ktoś latarka świecił, a już ręce nie mają tego światła, kapelusz zresztą też. A i kolor światła, na twarzy jest bały, na kociołku z naszej lewej strony znowu niebieski

 

Perspektywa kociołka a postaci, powinniśmy widzieć albo drewno i otwór kociołka, albo postać powinna być w bardzo mocno górować nad kociołkiem patrząc jak bardzo masz elipsę zaznaczoną.

 

VGddVPR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czerwone rzeczy (np. muchomor), chyba niespecjalnie odbijają zielone światło (oczywiście im ono będzie jaśniejsze i tym samym będzie zawierało w sobie więcej barw, odbicie w końcu jakieś się pojawi, jednakże oświetlanie czerwonych rzeczy zielonym światłem sprawi, że mimo wszystko pozostaną one ciemne). Sprawa nie dotyczy speculara, czyli jeśli muchomorek będzie mokry, to powinien mieć wprawdzie ostre, ale występujące odbicie zielonego. Wiem, że na potrzeby, akurat tego arta nie jest to potrzebne, ale lubię czasem porozkminiać fizyczne aspekty światła, co może się w przyszłości przełożyć na lepsze i bardziej wiarygodne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie za komenty, już się nie mogę doczekać kiedy pomaziam tę rprackę, bo fajny feedback dostałam. Super wrócić po jakimś czasie.

@MazdaR92, zdarzało się jakieś zleconko pykać (gry planszowe, okładka do ksiażki, koncepty postaci do filmu animowanego), ale nigdy całej ilustrowanej książki. Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moze to po prostu szkice kolorow, ale w tej pracce

https://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=105528&stc=1&d=1550338921

dziewczynie w rogu mozna by jednym krotkim ruchem poprawic budowe twarzy - srodek oka zazwyczaj ma pod soba w prostej linii kacik ust, z kolei krawedz oka ma pod soba w prostej linii

comment_tSeti1ZIH2ZNCG0Vo2M63QJqPNrsg67b.jpg

tak tylko zwrocilem uwage, mysle ze chodzilo ci raczej o kolory niz o budowe, ale w sumie zajmuje to tyle samo czasu a juz jakos fajniej wyglada :) Pozdrowienia i super prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za komenty :)

 

Z mentorshipem u Anthonego Jonesa wygląda to tak, że sam wybierasz sobie postacie nad jakimi chcesz pracować. Musisz się tylko określić czy celujesz w fantastykę, współczesność, czy raczej Science Fiction. Czyli na przykład:wybierasz sobie żołnierzy przyszłości, i na pierwsze spotkanie przygotowujesz 20 thumbnailsów z propozycjami dla żołnierzy przyszłości. Można się zabrać za to na 3 sposoby: lineart, cień, lub bardziej rozwinięty szkic walorowy. Potem odbywa się spotkanie wszystkich uczestników na zoomie i każdy ma swoje ok 20 min na pogadanie z AJ, w trakcie którego on daje ci feedback oraz zadanie na następne spotkanie ;)

 

Bardzo polecam taką formę nauki, zwłaszcza jak się ma problem z samodzielnym zabraniem się do pracy. No i daje 100% do motywacji. Poza tym feedbacki są bardzo trafne.

Mentorship u robotpencil kosztuje 500 dolców (ok 1900 polskich złotych), ale uważam, że to najlepsza możliwa inwestycja hajsu, nie żałuję ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności