Skocz do zawartości

Wizualizacje domu jednorodzinnego - EXTERIOR


rooven

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wizka skadrowana całkiem ok. Ale leży cała paleta barw tu użyta. Chodzi o direct light czyli słońce które uderza w ściany pomarańczową falą fotonów, a między niebem w którym nie ma żadnego z odcieni które reprezentuje całe oświetlenie na wizce. Nie wiem jaką techniką to montowałeś ale to niebo i światło które z niego powinno oświetlać scenę nie gra z tym ciepłym światłem słońca. Żeby dokładnie było wiadomo, piszę jeszcze raz:

Światło słoneczne jest tu ciepłe, praktycznie środek zachodu słońca i to widać na ścianach, trawie, elewacji całej, drzewach...wszędzie.

Niebo ma barwy z zakresu róż-fiolet, i nie ma to odzwierciedlenia w cieniach całej sceny, nie pasuje tu :(

Albo połączyłeś w czasie renderowania samo słońce (świecenie nieba wyłączone) plus do tego mapa HDR (która też nie dała światła), albo dałeś ładnie tak jak trzeba i słońce i mapę HDR która też świeci, tylko że później niebo w Photoshopie podmieniłeś...

Żeby docenić resztę pracy którą włożyłeś w ten całkiem fajny obrazek powinieneś dać tu 2 razy większą rozdzielczość obrazka plus mniejsza kompresja obrazka. Wtedy ładnie by wyszły rośliny, jak sobie poradziłeś z ich rozsadzeniem i różnicowaniem, czy wchodzą w betonowy murek czy nie, jak zapanowałeś nad betonami na posadzkach (maporwanie), jak zrobiłeś tynk i obróbkę blacharską, co też tam się dzieje z tymi kamieniami rozsypanymi (czy to tekstura, displacement czy modele rozrzucone ForestPackiem) itd, etc...

Mi nieco nie pasują te trawy w tle po prawej stronie bo się kładą na lewą stronę jakby była wichura:(

Psuje też ogólny odbiór ta trawa na samym froncie - za dużo tych wysokich trawek które tworzą wrażenie pseudo- łąki. Może te wyższe trawki powinny być tylko gdzieś w okolicach murka, tam gdzie kosiarka nie tnie dokładnie, a reszt trawy równiejsze? Ale to tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena ciekawa. Złamałbym tą wszechobecną horyzontalność. Zaczynając od chmur ułożonych w linii, przez linię drzew, na budynku i terenie kończąc masz same linie poziome. Mogę się mylić ale nie wykluczone, że oko chętnie zobaczyłoby złamanie tego kanonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności