Skocz do zawartości

Zestaw PC: budżetowy / grafika+projektowanie


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dawno mnie na forum nie było ale widzę, że ruch dalej jest:).

Doszedłem do wniosku, że muszę w końcu zainwestować w nowy sprzęt, ciężko ostatnio odłożyć jakąś większą sumę więc chciałbym złożyć coś przy okrojonym budżecie do: grafiki 3d i renderowania (Blender/Cycles), grafiki 2d, projektowania w CAD, być może za jakiś czas również w BIM.

 

Na razie wymyśliłem sobie coś takiego:

CPU: AMD Ryzen 7 1700,

MB: MSI B350 PC Mate,

GPU: Geforce GTX1060 3GB,

RAM: 2x8GB 2400MHz,

Dyski: SSD NVMe 250GB + HDD 1TB,

Obudowa ATX midi i reszta po taniości, z tego co wyczytałem do AMD lepiej od razu sprawić sobie wydajniejsze chłodzenie.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to high-end i muszę iść na kompromisy, z czasem przewiduję rozbudowę (np. więcej RAMu). Chętnie poznałbym opinię czy w powyższym zestawie warto jednak coś doinwestować albo z czegoś zrezygnować żeby miało to ręce i nogi.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Twoja konfiguracja którą wypisałeś jest naprawdę OK, render zrobisz, w 2D też popracujesz wygodnie. Przy dużych projektach 3D może Ramu braknąć, ale generalnie jesli pracujesz na wiekowym sprzęcie teraz i kupisz to co wymieniłeś wyżej - mocno poczujesz różnicę :)

A tu taki mały offtopic ode mnie:)

Hm ja będę się pozbywał kompa w najbliższym czasie, potrzebuję "wincyj rdzyniów i ramów" :) Może mój komp by Ci przypasował - tylko jeden wiatrak jest do wymienienia na froncie obudowy, pozostałe 5 wiatraków śmiga (mogę to sam zrobić pewnie...ale mi się nie chce w bebechach grzebać...stary leń ze mnie). Co tam siedzi:

-) 2 x Xeon 5650, czyli 12 rdzeni/24 wątki

-) 32 GB RAM

-) GTX 960 4 GB Ram

-) Wielka obudowa (muszę spojrzeć jak wrócę do chaty co to)

-) Płyta EVGA - SR2, możesz jeszcze 32 GB dorzucić Ramu i jeszcze 5 kart graficznych uciągnie

-) Zasilacz 1000 Wat (albo nawet 1200), spojrzę jak wrócę.

Sprzedaję bez dysku i systemu. Komp swoje zarobił, mam go od 2015 roku. Cinebench R15 1400 pkt, po OC (OC z poziomu BIOSU, jednym tylko ustawieniem ) - 1850 pkt.

-) jest też DVD nagrywarka na pokładzie

Komp nie do zarżnięcia...Komp jest "ciepły" w czasie renderów, bo procki swoje robią...ale w renderach wstydu nie ma:) Za około 3200 PLN mogę puścić, może nieco mniej... Ostrzegam - komp jest duży:) Bo płyta główna jest ogromna (w końcu była robiona na 6 GPU ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta na chipsecie b350 wystarczy do jednej grafiki w zupelnosci.

na pewno bedzie Ci potrzebne bezpiecznie 32Gb ramu, zastanow sie czy potrzebujesz wiecej niz 32 i wtedy dobierz ilosc kosci.

zrezygnowalbym z grafiki 1060 3Gb na co najmniej 1060 6Gb a najlepiej to 1070 8GB,

jak nie bedziesz podkrecal procka to moze lepiej juz 1700x/1800x.

i pamietaj o nie "po taniosci" zasilaczu ok 600W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie,

co do 1070 8GB - to już jednak trochę za wysoka półka cenowa dla mnie ale faktycznie 1060 6GB też brałem pod uwagę a można znaleźć za niewiele drożej niż wersję 3GB.

Prawdę mówiąc myślałem że zasilacz 450-500W wystarczy ale w takim razie będę pamiętał, żeby wziąć mocniejszy:)

Drążąc dalej temat jednej lub dwóch kości - tak jak wspominałem, dual channel we wszystkich benchmarkach ponoć sprawuje się lepiej, pytanie tylko czy realnie będę w stanie odczuć tę różnicę. Cenowo to się aż tak nie różni więc jedyne co stracę to wolne sloty na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności