Skocz do zawartości

Gdzie szukać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, po dłuższej przerwie powracam do pracy w 3dsMax i V-Ray i napotykam taki problem przy renderowaniu, podpowiedzcie proszę które ustawienia odpowiadają za taki konkretnie problem z "pixelozą" czarnymi i białymi pixelami przy wysokich ustawieniach renderu, gdzie szukać rozwiązania, będę mega wdzięczna bo utknęłam.. ;)

 

f2073b70c960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok, z powyższym poradziłam sobie zmieniając ustawienia color mapping, także już jest ok, natomiast mam kolejną zagwostkę może tym razem ktoś podpowie:) Nie wyświetla mi się kanał alpha za oknem, w materiale szkła w Refract Affect channels mam zaznaczone Color + alpha, przy zapisywaniu renderu zaznaczam store alpha channel, mimo to przy obróbce w PS nie ma osobnej warstwy alpha chanel w oknach tak żeby podłożyć pod to widok (dziwne bo na piekarniku jest... dlaczego zatem nie wycina mi tego w oknach??) pewnie to jakaś pierdoła, ale bardzo chciałabym znać powód :) heeelp!

 

98db03a301a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety nie w tym rzecz...nie wiem właśnie gdzie tkwi błąd gdyż nigdy wcześniej nic takiego mi sie nie działo, kanał alpha się renderował bez problemu, usunięcie szyby nie jest tu rozwiązaniem - kanału alpha wciąż brak, a renderowanie maski na szybę też nie rozwiązuje problemu, bo w innych ujęciach za szybą mam jeszcze inne elementy których wycinanie w photoshopie stwarza nieco wiecej problemu...chciałabym żeby mi standardowo wycieło kanał alpha jako samo tło a tak sie nie dzieje...pozostaje wycinać ręcznie w photoshopie skoro nic nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności