Skocz do zawartości

3ds Max 2020


triget

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ostro jedziesz badziewiami, jak na kogos kto nie potrafi wykorzystac 1% możliwosci oprogramowania....Sorry, smutna prawda.

 

Jak na kogoś kto wykorzystuje 1% 3d maxa, oraz SKANY to jesteś całkiem wyszczekany. Znajdź proszę chociaż jeden mój post w tematach blendera (chwalebny/fanboyowy) o ile w ogóle się jakikolwiek znajdzie :) Kończę już te wywody bo pachniesz trollem :) cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seblen11 napisz arturkowi barbarce, że robisz lepsze postacie od niego i z maxa korzystasz jeszcze od wersji dosowych zanim on jeszcze był na świecie i że jest dziadowy zobaczymy czy mu pała zmięknie czy tylko się jeszcze bardziej rozjuszy :) tak czy inaczej będzie zabawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d max, to jest soft :)

Niby nic nowego powiadają.

...a emocji co niemiara!

 

Właśnie! Żaden inny soft w naszych newsach nie przykuł tyle uwagi. Nie tylko w naszym.

Na cgprees jest też ciekawa dyskusja. Nawet developerzy się udzielają, starając w obronie Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Żaden inny soft w naszych newsach nie przykuł tyle uwagi. Nie tylko w naszym.

Na cgprees jest też ciekawa dyskusja. Nawet developerzy się udzielają, starając w obronie Maxa.

 

Może to właśnie jest działanie marketingowe :)

 

3ds max pod wodzą łotrodesku dogorywa i co poniektórzy probują go jeszcze reanimować...ale śmierć i tak przychodzi :)

 

Ciekawe ile lat (albo -naście :P ) temu ktoś po raz pierwszy napisał coś podobnego na tym forum.

Wróżąc śmierć 3d maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ds max kulawy i pełen błędów ale brak mi motywacji do przesiadki na coś innego. Jak to mówią: lepsze oswojone zło niż nowe :)

 

zatrzymałem się na wersji 2015 i nie miałem zamiaru im płacić za kolejne pseudoupdejty co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jest na takim poziomie zaawansowania, że wprowadzanie do niego innowacyjnych nowości jest bardzo trudne. Wszyscy go gonią i tylko dla tego mają niby bogatsze updaty, że mają jeszcze bilion maxowych rzeczy do zerżnięcia.

Tylko Maya w developerce jest równie zaawansowana.

 

To tak jak porównując amebę do człowieka albo chatkę z gówna do wieżowca z muzyką w windzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo haha

Ten wątek wciąga bardziej niż Moda na sukces :), a nowości w Maxie tyle co w dwóch odcinkach z Ridgem Forresterem, chociaż Max 2020 brzmi bardziej jak tytuł sci-fi. Przy takich ficzerach będzie podwyżka subskrypcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele softów startowało z innego poziomu, gdy wszystko było nowsze i łatwe. Oczywiście, że doganiają stare softy szybko.

Taki sam obraz jest w projektowaniu gier - nie można porównać starego silnika z nowym, gdyż nowy prze do przodu jak młody, ślepy źrebak.

Fakt, że za źrebaka zapłacisz mniej - i możesz się przejechać - jest problemem dla maxa, bo nowe pokolenie nie stoi w kolejce do max'a tak jak kiedyś. Może powinni dodawać jakieś dramatyczne tytuły albo reklamować sie figurkami avengersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo przez chwilę się zastanawiałem czy piszesz poważnie bo tak oczywiste szyderstwo, że ciężko wyczuć :)

 

Taki był zamysł.

 

Ale to fakt który dopada każdy soft. Sami się wkopali z subskrypcją i co roku muszą dawać nową wersję, która ma zadowolić gości od wizek, vfx, animacji i każdej innej dziedziny 3d.

Presja za duża a sił za mało lub pomysłów. Plus te dinozaury lecą na starym kodzie i może to jest największy problem. Blendera przepisali w pewnym momencie.

 

Modo też chyba nie zachwycił w tym roku? A tak dobrze mu szło.

Maya bodajże to samo co max, czyli nędza.

Lightwaeve chyba umarł (teraz ktoś ich wykupił) pomimo wiary użytkowników.

Substance - czas pokaże.

Zbrush - pomimo fajnych ficzerów nie jest to game changer jak bywało poprzednio. Foldery zdają się oczywiste, pytanie czemu tak późno. Masa ludzi z branży średnio zadowolona.

 

Tylko Hudy na razie roz********, ale znam go jedynie z filmów reklamowych.

No i blender ale on goni konkurencję i chce mieć wszystko w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian85osg

Czuję się wywołany do tablicy, bo ten "koleś" czyli ja, nie ma z osobą Artura borubara nic wspólnego.

Bardzo proszę o nie rzucanie bezpodstawnych oskarżeń w stosunku do mojej osoby, zwłaszcza na podstawie tego, że ten ktoś skomentował mój wątek.

Moje prace i posty firmuje moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem (odnośnik do artstation, prace są podpisane) więc byłby to skrajnie głupie gdyby sam komentował swoje własne prace.

Zwłaszcza, że administracja pewnie bez problemu wykryła by taki proceder.

na forum jestem już prawie 14 lat, nie jestem jakiś przesadnie aktywny ale fakt, ze jestem i dalej publikuje tutaj prace świadczy chyba o fakcie, że szanuję tutejszą społeczność.

Moim zdaniem admini powinni usunąć cały ten offtop bo jest niepotrzebny w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian85osg

Czuję się wywołany do tablicy, bo ten "koleś" czyli ja, nie ma z osobą Artura borubara nic wspólnego.

Bardzo proszę o nie rzucanie bezpodstawnych oskarżeń w stosunku do mojej osoby, zwłaszcza na podstawie tego, że ten ktoś skomentował mój wątek.

Moje prace i posty firmuje moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem (odnośnik do artstation, prace są podpisane) więc byłby to skrajnie głupie gdyby sam komentował swoje własne prace.

Zwłaszcza, że administracja pewnie bez problemu wykryła by taki proceder.

na forum jestem już prawie 14 lat, nie jestem jakiś przesadnie aktywny ale fakt, ze jestem i dalej publikuje tutaj prace świadczy chyba o fakcie, że szanuję tutejszą społeczność.

Moim zdaniem admini powinni usunąć cały ten offtop bo jest niepotrzebny w tym wątku.

 

Wybacz, ale użyłem słów "chyba" i "mogę się mylić" i to nie było żadne oskarżenie bo nie sformułowałem zdania w stylu " tak! to na pewno on!" A jeśli poczułeś się bardzo urażony to najmocniej przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCdeIgnis zgodzę się, że damian85osg trochę zadinterpretował sytuację i pasz prawo poczuć się dotknięty ale sytuacje z alternatywnymi kontami zdarzały się wielokrotnie w przeszłości a co do administracji :) to chyba zauważyłeś, że forum nie żyje i nawet posty rekalmowe czy działania botów wiszą tygodniami a ten wątek ma największy ruch od tygodni i pokazuje że ktoś jeszcze tutaj siedzi :)

 

 

michalo argument, że soft stary i ciężko coś dodać i zmienić moim zdaniem nie trafiony zupełnie, to że max chce zadowolić wszystkich jeszcze bardziej bo nie stara się zadowolić nikogo poza księgowymi i inwersorami. Gdyby było tak strasznie ciężko coś w maxie czy mayi dodać to jakim cudem powstają takie pluginy jak np tyFlow który gniecie suty i powinien być powodem do gryzącego wstydu dla ludzi od rozwoju, chyba że został już tylko stażysta który zmienia spash screen i gasi światło " po robocie" :)

 

Mayka rozwija się wolno ale dopiero co wyszła wersja 2019 a max już 2020 :) poza tym w majce podobno przepisuję dependecy graph a w międzyczasie popsuli nawet modelowanie z użyciem najprostszych narzędzi z włączoną symetrią :) Poza tym gdy wprowadzają nową funkcję to musi minąć min 2 lata updatów ( jeżeli takie będą) żeby była używalna. Pokaż mi w majce jedną fajną funkcję, okno, narzędzie a ja przedstawię listę problemów, wskażę pluginy/ skrypty, inne softy które robią coś lepiej i posty użytkowników którzy od miesięcy czy lat proszą o zmiany. Pomysły są, możliwości są, to woli nie ma.

Autodesk kupuje czasem pluginy i prze lata merguje z mayą czy maxem ale potem wszystko staje w połowie drogi, kilka lat i już te nowe błyszczące funkcje coraz bardziej się starzeją bo nie są rozwijane.

Jakie były plany dla mayi z ndynamics, całym systemem gdzie wszystko z wszystkim gada a po latach stanęło na ncloth i takich sobie nparticlach. Kiedyś kupili system do zniszczeń żeby potem w nowej wersji całkowicie go usunąć :) albo dali umierającego toxica na osłodzenie dealu zanim go ubili kompletnie.

 

Modo już dawno się pogubiło, było świetnym modelerem, do wizualizacji produktów też się świetnie sprawdzało ale zaczęli iść w kazdym kierunku, aniacje, symulacje i inne cuda ale modo nigdy nie było projektowane pod bycie takim kombajnem i z każdym nowym updajtem który był właściwie nie wiadomo dla kogo coraz bardziej było widać że to wszystko jest takie doklejane, tak jak zbrush też urósł ponad miarę i najbardziej zaskoczeni tym faktem są chyba sami twórcy :) już chyba z połowa funkcji jest w postaci pluginów a inne części tego przemyślanego intrefacu są jak komórki w excelu, nawlamy wszytkiego na raz, będzie łatwy pogląd na całą sytuację i łatwo dostęp do każdej funkcji, ux i przejrzystość? nie wiem nigdy o czymś takim nie słyszałem :) Samo to że dodali olaboga foldery w najprostszej formie pokazuje jak bardzo takie oczywiste funkcje nie były nigdy planowane i jak i sama kamera to już musi być twóczym hackiem i naginaniem systemu który nigdy nie był projektowany z myślą o takich egzotycznych funkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imperator

Argument z pluginami do maxa bardzo trafny. Miałem tę świadomość z tyłu głowy, bo często ktoś tam coś wrzuci na twittera, ale widać jakieś zaćmienie mnie dopadło.

 

 

Tak czy siak, Max i Maya są tak głęboko zakorzenione w branży i szkolnictwie, że nikt nie ma odwagi tego wyrwać. Proces będzie bardzo długi, bo przesiadki na inne softy to często zbyt duże koszta.

Ja na przykład, z całym szacunkiem do blendera, nie zbliżam się do niego za bardzo, bo strasznie mnie irytuje. Wolałem zabulić za inne softy i mieć spokój i wydajność, na którą poniekąd zainwestowałem wydając na sprzęt.

 

Co do zetki to się zgadzam. Nikt nie przewidział, że ktoś tam będzie miał więcej niż 4 subtoole ;) Dodali foldery ale poruszanie się po reszcie narzędzi z zakładki tools jest, hmm, czasochłonne. Jednak niektórzy sobie z tym radzą [zobacz link hihi]

http://www.zbrushcentral.com/attachment.php?attachmentid=633824&d=1554376833

 

Tak samo sculptris mode. Mogli to zrobić jak w 3d coat, ale nie , zrobili po zbrushowemu.

Do interfacea się nie czepiam, bo to jedyny program 3d gidze mogę pracować podparty jedną ręką o brodę, a drugą, piórkiem z dwoma buttonami ogarniam spokojnie bryłę do podstawowego konceptu (nie żebym często tak pracował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 4-5 lat temu nikt tu nie ruszyłby tematu homoseksualizmu ani LGBT w kontekście walki o wyższość jednego programu graficznego nad drugim...Boże, jakie dno...To samo co dzieje się na polu polityki, pop-mainstreamu, plotkarskich newsów i ogólnego szukania wroga w narodzie, przeniosło się do naszego grajdołka 3D...Smutek, żal i żenada :( Tak sobie myślę że Wy, ludzie którzy takie argumenty wyciągacie, Wy którzy tworzycie bitwę o to który pyłek kurzu jest lżejszy a który cięższym, żyjecie wśród innych ludzi, gdzieś pracujecie, codziennie do kogoś dzwonicie, piszecie, czy to w relacjach biznesowych czy prywatnych. Ciekaw jestem czy Ci wszyscy ludzie którzy Was otaczają mają świadomość jaki mentalny SYF tworzycie w internecie...Lądujemy aktualnie gdzieś między ekstremistycznymi ultraprawicowymi mediami gdzie każdy argument jest dobry by powiesić człowieka w słusznej sprawie, a pro-rosyjską propagandą która dotrze wszędzie i każdym możliwym sposobem byle ICH było na wierzchu...Ja pier..lę...Syf i gemela...przestało być śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no przecież nie oskarżam wszystkich. Adresata mojego biadolenia faktycznie uogólniłem. Mam po prostu szeroko otwarte oczy ze zdziwienia że ostatnie posty już nic nie mają do rzeczy w związku z softem, teraz poszły w orientację seksualną i obrzucanie się nią. Wymontowuję się z tego wątku, oczekiwałem fajnej i śmiesznej gówno-burzy na pseudo-hiper potrzebne ficzery w programach które są często mianowane przez producentów do rangi "breaking news about new features and possibilities"...Ale poszło to w złym kierunku. Pozdrawiam dyskutujących a admin powinien usunąć ten cały wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boris chrupek3d ty się lepiej pochwal jak poszła kampania crocko i czy nie lepiej by było zamiast tego jeden dzień poświęcić na reklamę czopków bo pieniądze na pewno lepsze a i zapasy od producenta by się przydały :) Udało się chociaż uzbierać na wódkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupku3d proszę nie zmieniaj się jesteś doskonały taki jaki jesteś, nie sądziłem, że mi coś jeszcze tak humor poprawi przed poniedziałkiem i użeraniem się z klientami a tu proszę uśmiech od ucha do ucha, już bardziej się nie da :)

Miło, że poświęciłeś swój czas żeby prześledzić moją historię czuję się jak celebryta ze swoim osobistym psychofanem :D Ale żeby mnie ukłuć musisz się bardziej postarać jestem już w takim wieku, że potrzebuję ćwiartki viagry żeby wstać z krzesła więc twoim próbom bardzo daleko żeby mnie ruszyły :) Ale próbuj, próbuj bardzo mi miło, że się tak starasz i wprowadzasz promień słoneczka i radości do mojego smutnego reklamowego życia :)

 

A tak przy okazji nawiązując do twoich wysiłków to robiłem kiedyś szamba albo bardziej profesjonalnie bezodpływowe zbiorniki na nieczystości ciekłe :) Dobra praca, miło ją wspominam choć technicy byli nieco upierdliwi i za bardzo dokładni to chętnie bym do tego wrócił i odświeżył im katalogi i filmy, praca relatywnie prosta i dobrze płatna, akurat samochód bym sobie wymienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz jak działa psychologia to udowodnij to stosując tę wiedzę choć raz :)

Nie ukrywam, że jestem trochę pobudzony, bardzo to przyjemne choć czas nieodpowiedni bo chciałem iść spać a tak to teraz nie zasnę, a jak już zasnę to może mi się przyśnisz Mareczku, kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na standardy tego forum ostatnich lat to już jest i generuje jakieś 95% ruchu na stronie :) Brakuje już tylko dziadygi3d ze swoim humanizmem i byłaby pełnia doskonałości i cała rodzina w komplecie :) eh szkoda, że nas opuścił w ten czy inny sposób.

 

Najsmutniej będzie jak ktoś tu wpadnie i wątek usunie, warto pomyśleć o zarchiwizowaniu na szare deszczowe dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że ktoś posty usuwa bo taka dobrość była, a mówiłem archiwizować dla potomności :) Ale kto przeczytał to jego ;)

Najważniejsze, że wspólnymi siłami forum odżyło jak za dawnych lat, aż łezka wzruszenia zakręciła się w oku, dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten cel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu, ale się uśmiałem przed zakonczeniem dnia. Boris, czy Ty aby się nie marnujesz w grafice? myślę że powinieneś zająć się pisaniem tekstów dla filmów komediowych, naprawdę masz zdolności.

co z tego że wątek troche zszedl w bok z tytulowego, ale gdyby przyjrzec się temu bliżej, to Boris jednak swoimi tekstami , pokazuje nam jaka farsą jest nowy 3ds max 2020, i dostarcza smiechu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności