Skocz do zawartości

Staż/pierwsza praca w wizualizacji wnętrz i pierwsze portfolio


Magimi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Mam 22 lata i aktualnie studiuje informatykę, od ponad 1.5roku modeluje 3d, A od pół roku skupiam się głównie na wizualizacjach i jestem pewna, że tym chce się zajmować. Stad moje pytania:

1) na czym powinnam się skupić i na co patrzą rekruterzy/firmy przeglądając portfolio. Czy powinnam iść w hiperrralistyczne wizualizacje czy skupić się po prostu na przedstawieniu modeli/pomieszczeń. Czy powinnam iść w ilość czy jakość prac zamieszczonych w portfolio?

2)czy ma znaczenie oprogramowanie? Od 1.5 roku pracuje w blenderze i oceniam swoje umiejętności na srednio zaawansowane (wiadomo, jest to subiektywna opinia), zaczęłam też zabawę sketchupem i substance painterem ale tutaj jestem zdecydowanie początkująca.

3) jaka jest szansa na staż w takim zawodzie i czy powinnam się sugerować jedynie ogłoszeniami o pracę czy może "nachalnie" składać gdzie się da. Jestem również gotowa zrezygnować że studiów lub przejść na zaoczne w przypadku dobrej oferty pracy.

 

Za odpowiedzi i porady bardzo dziękuję, mam nadzieję kontynuować rozwój w tym zawodzie i każda odpowiedź będzie bardzo pomocna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Portfolio warto wypełniać. Na początku tym, co masz i regularnie wymieniać gorsze na lepsze.

Składać warto mimo wszystko, to jak wygląda ten konkretny rynek niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ilość lub jakość - odpowiedz sama, czy chcesz robić taśmowo proste wizki, czy pracować ciężko nad fotorealem dla większych klientów. to, co zaprezentujesz w folio przełoży się na Twoje oferty więc zastanów się, co Tobie odpowiada bardziej. konkurencja jest spora do pewnego poziomu, ale jeśli przebijesz się wyżej, nie będzie problemu z pracą. generalnie realistycznie+wydajnie to pożądane zestawienie.

 

2. 3ds max

 

3. nie rezygnuj ze studiów. pracę zmienisz sto razy a studiów nie powtórzysz. tak jak olaf napisał, przede wszystkim pracuj nad portfolio. zorientuj się jakie firmy są w Twojej okolicy. w Polsce jest kilka dobrych i możesz rozważyć przeprowadzkę, jeśli prace na stronie Cię zachwycą i czujesz, że chcesz tam pracować. większe firmy robią wizki dla zagranicznych deweloperów, jeśli interesują Cię mniejsze projekty to rodzimi architekci również zatrudniają ludzi do wizek.

 

elastyczność/doświadczenie przyjdą z czasem, więc jeśli pytasz o radę a jesteś pewna że chcesz się tym zajmować, trzaskaj portfolio i szukaj firm/architektów, których stylistyka Ci odpowiada. ostatecznie jednak przygotuj się dostosować do profilu firmy jeśli chcesz etat. jeśli wolisz freelance to powodzenia, jednak nie każdy charakter sprawdza się w pracy zdalnej.

 

możesz też pokazać rendery, dostać feedback itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche niedoświetlone (ostatnie) lub przepalone (pierwsze dwa) ale poziom spoko. Szczególnie pierwszy.

 

Gdybyś dała w układzie 1 wizka (jak z Twoich przykładów) plus 3-4 rendery detali (inna kamera na szczegóły) masz już wystarczająco wiele, by szukać pracy/zleceń na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche niedoświetlone (ostatnie) lub przepalone (pierwsze dwa) ale poziom spoko. Szczególnie pierwszy.

 

Okej, postaram się skorygować światło, mam też przykład czegoś takiego, ale wątpię, że to się nadaje stricte jako wizualizacja, więc nie wiem czy umieszczać w portfolio (też będę tutaj światło korygować)59442901_715986278818270_793305280187203584_n.png?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d3624b8ae2a65d6a93188715d2716451&oe=5D2AD383

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierz feedback, skoryguj te cztery prace. To nauczy Ciebie pracy z feedbackiem i podrasuje to, co masz. Róznica w stawkach między tym co masz, a tym co możesz mieć z uwagami doświadczonych osób będzie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności