× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Wątek: Modele 3d_kupno_sprzedaż_prawa autorskie_ używanie w celach komercyjnych

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Pełne nazwy, staram się aby modele były jak najdokładniejsze, ale różnie z tym bywa (jedynie wnętrza są uproszczone). Nawet też mam e-trona ;) https://www.turbosquid.com/3d-models...-model-1343627

Member

Podziękowania

Domyślnie

Miło, że się pochwaliłeś Pecet, bardzo fajne modele, topologia elegancka. Jak będę miał potrzebę kupić to chętnie skorzystam, w końcu trzeba wspierać rodaków :)

Masz widzę podobnie jak squir, praktycznie wszystkie modele opatrzone licencją editorial lub zaznaczone, że wykraczanie poza tą licencję czyli używanie stricte komercyjnie wymaga "wyjaśnień" (czytaj pozwolenia od właściciela praw autorskich).

Jesteś od dawna na TS, jak często na przestrzeni tego okresu miałeś sygnały od potencjalnych roszczeniowców?
    Od zawsze stosujesz taki a nie inny typ licencji na produkty, czy wcześniej było inaczej?

Twoje stanowisko w tej sprawie jest bez zmian? editorial = no go (chyba, że masz stosowne pozwolenia od właściciela?)

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, polecam się ;)
    Z tymi licencjami to w zasadzie jest tak, że one są automatycznie przydzielane. Nie da rady użyć słowa "audi" czy to w tytule, czy w opisie i jednocześnie opublikować model z licencją standardową.
    Na TS co jakiś czas dostaję informacje (1-3 razy na rok), że modele z jakimś słowem kluczowym już nie można publikować pod zwykłą licencją, tylko editorial, lub, że w ogóle nie można ich sprzedawać. Na innych stronach po prostu usuwają, gdy dostaną zgłoszenie. Natomiast czy przydzielona jest oficjalna, zwykła czy editorial, nie widzę różnicy w sprzedaży. Szczerze mówiąc to mnie nie interesuje co kto robi z modelem po zakupie, dopóki go nie wrzuci do sklepu jako swojego, albo gdzieś udostępni do pobrania.

Tak naprawdę ta kwestia licencji to jedyne co mnie powstrzymuje przed tym, żeby zostawić zlecenia i tylko zajmować się 3d stockami. Co prawda TS robi dużo w tej kwestii, uzyskało oficjalne licencje od Forda i General Motors, ale to na razie za mało, żeby mieć pewność, że pewnego dnia wszystkie 'markowe' modele nie zostaną usunięte a ja zostanę na lodzie. A te obawy nie są bezpodstawne - the3dstudio.com - kiedyś równy konkurent TS, czasami nawet więcej można było tam zarobić niż na TS, ok. 2013 roku wykasował wszystkie 'markowe' modele, dzisiaj po tej stronie nie ma już śladu. Jakoś rok temu https://www.highend3d.com/ usunął wszystkie modele samochodów, właśnie ze względu na roszczenia. Co prawda sprzedaż tam była marginalna, ale sam fakt pozbycia się tych modeli pokazuje, że jednak problem istnieje. Na CGTrader - obecnie jedynym liczącym się stockiem 3d poza TS, też już sporo marek nie można publikować.

Osobiście oprócz tej sprawy z jachtem, żadnych wiadomości od innych firm nie miałem, ale to też dlatego, że te stocki biorą to na siebie. Na TS kupując widzisz tylko nick sprzedającego, nawet jak chcesz to nie możesz dać bezpośrednich namiarów do siebie. Z tego też powodu, tzn. problemami z tymi licencjami nie zakładam własnej strony przez która można by kupić moje modele.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zgadzam się - to sprawa kupującego czy wykorzysta do celów komercyjnych model czy też nie, ale przypuśćmy że ja w tej chwili chciałbym kupić tego e-trona i wrzucić do wizki dla klienta czego nie mogę zrobić jeśli chciałbym postępować zgodnie z "przepisami". Co gdyby z takiego kupionego modelu pousuwać logo i napisy identyfikujące producenta? Byłoby to formą obejścia przepisów tak aby ich nie łamać?

Member
    Awatar Trisquote
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mariusz st Zobacz posta
    Zgadzam się - to sprawa kupującego czy wykorzysta do celów komercyjnych model czy też nie, ale przypuśćmy że ja w tej chwili chciałbym kupić tego e-trona i wrzucić do wizki dla klienta czego nie mogę zrobić jeśli chciałbym postępować zgodnie z "przepisami". Co gdyby z takiego kupionego modelu pousuwać logo i napisy identyfikujące producenta? Byłoby to formą obejścia przepisów tak aby ich nie łamać?
    Czasami,a raczej w większości przypadków usunięcie loga czy też zmiana nazwy identyfikującej producenta to za mało. Pamiętam, że kilka lat temu koncert BMW wytoczyło sprawę przeciwko TS i nie chodziło tam tylko o loga czy nazwę, a o patenty na grille itp. Doszło tam chyba do ugody, TS musiało wycofać modele BMW, Mini i Rollsa. Więc tak naprawdę jak chcesz zrobić wszystko w 100% legalnie to jak wspomniane już było wcześniej trzeba by było takie BMW zrobić na generic german, pozmieniać charakterystyczne dla marki elementy i tyle. To samo może się tyczyć wspomnianego przez Ciebie Audi.
    | Homepage: www.impossible3ds.com | Facebook fanpage: www.facebook.com |
    Behance: www.behance.net

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Trisquote Zobacz posta
    Czasami,a raczej w większości przypadków usunięcie loga czy też zmiana nazwy identyfikującej producenta to za mało. Pamiętam, że kilka lat temu koncert BMW wytoczyło sprawę przeciwko TS i nie chodziło tam tylko o loga czy nazwę, a o patenty na grille itp. Doszło tam chyba do ugody, TS musiało wycofać modele BMW, Mini i Rollsa. Więc tak naprawdę jak chcesz zrobić wszystko w 100% legalnie to jak wspomniane już było wcześniej trzeba by było takie BMW zrobić na generic german, pozmieniać charakterystyczne dla marki elementy i tyle. To samo może się tyczyć wspomnianego przez Ciebie Audi.
    Chyba, że licencja jest stricte editorial, czy wtedy też "wypadałoby" mieć zgodę od BMW?

Samochody mocno zdominowały wątek a ja zaznaczam, że w ogóle nie mam w planach sprzedawania modeli samochodów, chodzi bardziej o wyposażenie wnętrz: siedziska, sofy, akcesoria kuchenne itd... tutaj jest dokładnie taka sama sytuacja jak w przypadku tego nieszczęsnego bmw?

PS: bardzo ładne modeliki

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

BMW to osobny temat i po prostu nie można nigdzie sprzedawać ich modeli, to że na mniej znanych stockach można jeszcze znaleźć modele BMW, to tylko dlatego, że albo przedstawiciele BMW ich nie dopadli, albo są to strony z państw, w których takimi sprawami nie trzeba się przejmować. Np taki Hum3d, gdzie można kupić każdy model BMW jest z Ukrainy.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Trzeba zatem bojkotować bmw i ich produkty, my jako my możemy przestać kupować, modelować i sprzedawać. Możemy też namawiać znajomych i rodzinę aby sprzedawali swoje bawarki i kupowali jakieś inne (nie ważne jakie, byle takie które można sprzedawać na TS) Jeśli te argumenty to za mało to odsyłam do nowej serii 7 i jej wlotu powietrza ;)

Ostatnio edytowane przez mariusz st ; 12-05-19 o 12:25

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Świetny pomysł. Jak graficy przestaną nagle kupować te najdroższe limuzyny, to BMW się obudzi!11!
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Szczerze mówiąc to pomimo tego, że mam zdjętych ze 20 modeli BMW, to nie mogę być na to zły. Moim zdaniem mają do tego prawo. W ramach protestu nawet jakbym zezłomował moje e38, to myślę, że za bardzo by się tym nie przejęli ;)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów