× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Modele 3d_kupno_sprzedaż_prawa autorskie_ używanie w celach komercyjnych

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Wszystkie inne modele tak, ale e38 przyznaję że nie miałbym sumienia, to jest ostatnia prawdziwa siódemka. :)

delikatny offtop, ale jaki motor pod maską jeśli mogę spytać?

Olaf - po samym moim wpisie bmw zaczęło się pocić.

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Odświeżę wątek, bo mam taką ciekawostkę w temacie i to można powiedzieć od źródła.

Dostałem kolejnego e-maila z prośbą o usunięcie modeli i to bezpośrednio od firmy zajmującej się produkcją aut elektrycznych. Miałem dwa modele 3d ich aut - suva i pick-upa. Tym razem nie było żadnego straszenia sądem, tylko prośba o usunięcie modeli z konkretnych stron i wytłumaczenie dlaczego nie odpowiada im, że sprzedaje modele 3d ich samochodów.
    W skrócie to e-mail wyglądał mniej więcej tak: Cieszymy się, że podzielasz nasz entuzjazm związany z naszymi autami i jesteś zaangażowany w naszą markę, ale twoje modele mogą zmylić naszych klientów, którzy oglądając je, mogliby myśleć, ze są to oficjalne materiały zatwierdzone przez naszą firmę. Jako, że pozwolenie nie zostało wydane musisz usunąć modele naszych aut z 3d stocków. Nasza marka jest dla nas ważna i potrzebujemy twojej współpracy aby ograniczyć dezorientację naszych przyszłych klientów.

Zapytałem jeszcze czy mogę zostawić modele z usuniętymi emblematami i opisem "Model 3d auta wzorowany na ..." W odpowiedzi napisali, ze nie bo taki model co prawda nie narusza już znaku firmowego, ale nadal narusza 'design intelectual property'.

W mailach nie było nic o zarabianiu na tych modelach, za to wiele razy było podkreślone, że moje działania mogą wprowadzić w błąd ich przyszłych klientów.

Oczywiście to nadal nie odpowiada na pytania z tego wątku, bo każda firma może mieć inne podejście, a ten e-mail to nie żaden prawomocny wyrok tylko prośba, ale rzuca to już jakieś światło na sprawę.

mariusz st - no właśnie pod maską nic nie ma jak to niektórzy twierdzą - czyli 2,8 ;)
    Ostatnio edytowane przez pecet ; Dzisiaj o 01:21

Member
    Awatar adrian_dis
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mariusz st Zobacz posta
    Co gdyby z takiego kupionego modelu pousuwać logo i napisy identyfikujące producenta? Byłoby to formą obejścia przepisów tak aby ich nie łamać?
    Generalna zasada jest taka, że nie można kopiować "przejawu działalności twórczej o indywidualnym charakterze". Samochód bez logo ma indywidualny charakter, ale już kształt samej antenki chyba nie (chyba, że jest to jakaś fikuśna antenka).

Więc kopiować można dopóki nie da się zauważyć, że to jest skopiowane :)

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

adrian_dis nie kopiować tylko inspirować :)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

po 50 latach każde prawo intelektualne - w tym patenty i znaki wzornicze - przechodzą do domeny publicznej.
    Róbcie tak jak Kliment ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów