Skocz do zawartości

3D generator oraz 3D program


kalibovers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Zaczynam przygodę z projektowaniem 3D . Aktualnie moja firma zajmuje się spawalnictwem oraz metalurgią dlatego chcemy dołożyć do tego usługę projektowania oraz wyrobów 3D.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy istnieje program do generowania 3D Tzn. Wklejam jakiś obraz/ obrazy i on przerabia mi np. na obraz o parametrach które podam. Druga sprawa jaki program polecacie do projektowania 3D na początku a jaki dla osób zaawansowanych ?

Zanim coś wprowadzę do firmy wolę sam tego spróbować czy w ogóle będzie to odpowiednie.

Dodatkowo na koniec mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje program typu 3D do sprawdzania wytrzymałości tzn. obciążenia?

 

Pozdrawiam i liczę na wyczerpującą odpowiedź od jakiegoś specjalisty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z obrazka 2D automatyczna przeróbka na 3D? W takim sensie jak ty chciałbyś to robić to nie słyszałem o takim cudzie.

Program 3D: Jeżeli to będą modele typowo techniczne z nadanymi konkretnymi parametrami i np. do wysyłki na maszyny CNC to radzę ci zainteresować się Fusion 360. Łatwy, przyjazny w użytkowaniu, bardzo duże możliwości i ciągle rozwijany.

Z normalnej "artystycznej" aplikacji 3D nie wyeksportujesz niczego na obrabiarki. W każdej zrobisz fajny model ale technicznie będzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności