Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Raphael Ninja Turtle

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    @KLICEK Spoko czytaj: średnio xD. Patrzyłeś może na sculpt na moim Artstation? Na czym powinienem się skupić przy kolejnym projekcie? Swoją drogą świetna robota w Wieśku 3 i DLC. Szkoda tylko, że nie ma nigdzie żadnych siatek ani setów do zobaczenia, bo ciekawi mnie ile tris poszło np. na taką zbroję ze Skellige.

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

robisz ladne postepy, kazdy model jest lepszy niz ostatni. Zaczal bym od usuniecia 2ch ostatnich prac z artstation (trzymaj porzadek w folio).

Pozniej jezeli chodzi o modelowanie, to staraj sie skupic na proporcjach i rob realistyczne modele, a nie kartunowe szity ktore absolutnie nic Ci nie dadza na tym etapie. Czym wiecej realistycznych rzeczy bedziesz robil, tym bardziej bedziesz cwiczyl ustawianie proporcji. Reszta sama w banie wejdzie przy okazji

Powodzenia

ps. siatek nie wrzucam. Trisow na pewnie cos okolo 30-50 tys trisow na calosc. Jak mas zjakies pytania to wal
    Ostatnio edytowane przez KLICEK ; 30-05-19 o 23:09

Member

Podziękowania

Domyślnie

Raz już zrobiłem porządek w portfolio, bo miałem tam już jakieś pomniejsze assety, które wrzucałem jak mody do GTA, krajobraz low poly i inne duperele ale zostawiłem same postacie w wiadomym celu. Tą pierwszą to zdecydowanie muszę ukryć, bo to pierwsza jaką zrobiłem kiedykolwiek i wygląda jak wygląda.

Co do drugiej to jestem z niej całkiem zadowolony, jak na 2 podejście do postaci oczywiście. Chodzi Ci o to, że proporcje ma złe(robiłem mając oryginalny model z Castlevanii jako refkę i tam też były takie proporcje) czy ogólnie całość nie trzyma poziomu?

Wydaje mi się, że żeby zrobić realistyczną postać to trzeba się na tym dobrze znać bo inaczej wyjdzie takie coś bez wyrazu/polotu dlatego wolałem takimi małymi krokami zmierzać do realistycznych sculptów tzn. najpierw ludzka postać(Belmont), potem proporcje(Red Hood) a potem wejście w anatomię czyli ten żółw.

Mam pytanie odnośnie ubrań. Bazę robisz w MD a potem poprawki ręcznie? Bo ja mam problem właśnie z ubraniami, nie mogę uchwycić tych "foldów/wrinklesów" czy jak to się tam po polsku zwie.

Redaktor

Podziękowania

Domyślnie

spoko rozumiem po prostu rob co uwazasz za stosowne, ale staraj sie robic co jakis czas cwiczenie z realistycznej rzezby. Ja nie mowie ze bedziesz odrazu robil fotoryle i renderowal je tak ze wszystkim czapki spadna. Mowie zebys sie uczyl i trenowal oko do wychwytywania pewnych paternow :)

Ubrania robie w marvie po syluacji obrabiam je ale nie tak jak myslisz. Nigdy nie przesculptowuje ubran, dodaje detal na to co jest i obrabiam krawedzie dats it. Jak zaczniesz jezdzic brushami po tym co wyplules z marva, zawsze bedzie sraczka

Member

Podziękowania

Domyślnie

Też chciałbym zacząć w MD coś konkretnego ale jakoś nie mogę osiągnąć dobrych efektów, parę razy już podchodziłem ale głównie po basemeshe jak bluza czy kurtka do Red Hooda, a reszta w Zbrushu. Muszę nad tym przysiąść.

Dzięki za cały feedback i rady. Mam też pytanie, mógłbym co jakiś czas tu czy na artstation o coś zapytać na PW? Rada czy coś. Ciężko jest się tak samemu o wszystkim uczyć, googlować techniki, które często są stare itd. A nie chcę odkopywać wątku za każdym razem. I spokojnie nie będę spamował :). Także jakbyś się zgodził to byłbym wdzięczny.

Redaktor

Podziękowania

Domyślnie

wrzucaj tu swoj staf w sensie na maxika, to bede zagladal :)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów