Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Jeep Grand Cherokee 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nareszcie model skończony :) oczywiście znajdzie się jeszcze sporo niedoróbek jednak po dwóch miesiącach zmagań nie mam już za bardzo siły na poprawki, zwłaszcza że jeszcze tyle innych aut czeka na wymodelowanie ;)

 

oto finalne rendery...

 

jeepfinal014oa.jpg

 

 

jeepfinal028cr.th.jpg jeepfinal031ma.th.jpg jeepfinal049jc.th.jpg jeepfinal053ej.th.jpg

jeepfinal060rq.th.jpg jeepfinal073fk.th.jpg

 

Modeling: 3ds Max + Rhino (felgi)

Rendering: Brazil + drobny retusz w PhotoShopie ;)

Faces: 855k

 

link do postępu z pracy znajduje się w moim podpisie

 

pozdrawiam i czekam na komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe drugi jestem :D

 

Loozack twoje smaochody zawsze mi sie podobały. Tym razem nie jest inaczej. Kawał dobrej roboty. Jedna rzecz do której sie przyczepie to materiał trzeciego światła stopu- poprostu wyglada jak zwykły standart ze zemnionym kolorem pozatym wszystko elegancko.

 

 

POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest prawidłowy, ale jakoś te rendery mi nie podchodzą, refleksy i lakier wskazują na autko w skali 1:18 .

Nie traktuj tego jako czepianie, bo mi nic dotego dopóki nie będę w stanie zrobic lepszego, ale poprostu render nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, co do drugiego renderu to się zgodzę, ale szczerze mówiąc nie wiem jak go inaczej wyrenderować, od tyłu to auto wygląda jak box więc nie ma się tam za bardzo co odbijać i dupnie to wygląda :)

Inespew, z materiałem światła stopu to strzał w dziesiątke, tylko bumpa jeszcze dodałem :>

Kome, no pewnie że mogłyby być lepsze :)

Lt.Knysha, thx

AGmakonts, hehe, to dobrze nawet :D

Vorek, thx

Razor, wszystkim nie dogodzisz niestety ;)

 

pozdrawiam i dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pieknie ,

 

przejmujesz tytul PolyPimp od Acidboya ? ;]

 

chrom jest taki sobie , mi sie natomiast najbardziej nie podoba material opraw lusterek ... zwieksz IOR ... choc pewnie nie bedizesz juz wracac do tego modelu ;]

 

ogolnie gratuluje ukonczenia wspanialej pracy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeeee ...... no co ty loozack :P

tyle dni to renderowałeś i nie poprawiłeś chromu ???? nigdy jeszcze nie widziałem czarnych odbić na chromie a u ciebie ich pełno :/

materiał tylnych świateł też mogłeś zrobić lepiej :]

ale i tak jest extra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Weri najs diud ;) Model jest oceniany wg. mnie w skali od 1-10 na 9,95 :P Render też fajny, aczkolwiek ...no to tylne światło stopu :P No a poza tym miodzio..i pamiętaj...nie czas na zabawy z renderami, i terenowymi autami, czas ciąć i booleanowac surfy, kolejne wyzwania Nurbsowe czekają :P

Pozdro,

Tripel X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie wypowiadalem na temat tego autka, jezscze jak byl w WIP'ie, juz wtedy w koncowych fazach bardzo mi sie podobal. Gratuluje wytrwalosci i precyzji, jednak muze stwierdzic, ze Clio mi sie bardziej podobalo. Nie chodzi mi o wykonanie, poprostu Clio sie bardziej w oczy rzuca. Z tych pickup'ów ladny by byl moim zdanie Nissan Navara, ale to tylko moje wybujane fantazje. W przyszlosci postaraj sie zrobi jaki ladniejszy zamochodzik, a moze juz wiesz co bedziesz robil?? Pozdro:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReVis, a no ciemne troche ale choć kombinowałem z osobną mapą Environment dla nich to i tak się rozjasnić za bardzo nie chciały skubane jedne (a świstak siedzi...)

Mw4d, oj tak, skleroza to chyba jedna z cech "grafików" ;)

Sikham, nie mam siły już ;)

Marcin, raczej Poly Pimpek jak już :> dzięki za rady ale wykorzystam je raczej w następnym modelu :)

Bobby_digital, według mnie nie, ale to moje zdanie ;)

Javor, specjalnie dla ciebie, czarny chrom :>

 

bl_chrom.jpg

 

Szymeq, oj tak...

Triple X, też się za nosorożcem stęskniłem, niedługo go odwiedzę, nie martw się :D

Pionier, ja lubię ciemnote :P

Kozioo, w Clio wyszedł mi lakier, w Jeepie pierwszy raz w życiu wyszły mi opony (tak mi się wydaje przynajmniej), więc w nastepnym modelu może wyjdzie chrom, a jeszcze w następnym lusterka, itp, itd ;)

Sikham (oraz inni, którzy oceniali mój wątek), hehe, a no kolorowo teraz, dzięki ;)

Lonek16, muszę przyznać, że fajny ten Nissanik, może kiedyś... :) następny wozik na 99% nie będzie terenowy, będzie to prawdopodobnie... a z resztą, nie chcę zapeszyć :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sie czepiliscie tego chromu Loozack jest dobrze bo jak ma wygladac chrom ha wyglad chromu jest uzalezniony od tego co sie w nim odbija wiec gdzie jest problem.

 

a co mi nie pasuje to pisalem w wipie.

kalmki tom juz pisalem ale cos zauwazylem co mi sie strasnie nie podoba przednie lampy powinny slakadac sie z dwoch idelanych okregów a u ciebie jest czy są da poddeformowane hym no ale to kieniec wiec troche za pozno na takie wpatrywanki.

reszta przejdzie jak na poly ;) ja tam czekam na jakas nurbsowa zabawke dokladna i ladna i dopracowaną pod kazdym wzgledem bo do polygonow niema co sie czepiac ciezko jest nieraz cos lepiej zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update w pierwszym postcie* (nie wiem jak to inaczej napisać...)

 

Bzyku, żeby nie było to w pierwszych dwóch renderach są ciemniejsze odbicia a w nowych jaśniejsze :) a co do lamp to ciiiii, bo jeszcze inni zauważą ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Modelik całkiem, całkiem... tylko render wyszedł troszkę plastikowo.. pobaw się shopką i będzie wypaśnie :) Gratuluję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniłem wcześniejsze rendery oraz dodałem 3 nowe (patrz 1. post)

 

jeżeli ktoś chce się pobawić w "znajdź różnicę" to tu są linki do starszych renderów :)

 

http://www.jeep.loozack.netrulon.com/jeep_big_01.jpg

http://www.jeep.loozack.netrulon.com/jeep_big_02.jpg

http://www.jeep.loozack.netrulon.com/jeep_big_03.jpg

http://www.jeep.loozack.netrulon.com/jeep_big_04.jpg

 

jak widać zmieniłem głównie odbicia w chromie, poprzednie były troszkę zbyt czarne, co sporo osób mi wytykało ;)

 

Lukasz2244, miło mi :)

M@ti, troszkę się pobawiłem, może za mało, hmm...

Pionier, dzięki :)

 

na tym etapie projekt uważam za zakończony, krótka przerwa i biorę się za następny model :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model roxorski jak zwykle w Twoim wykonaniu, materiały też niezłe :) Ale z tłem w nowych renderach to jakaś porażka, coś Ty z nim zrobił ze składa się z kilku kolorów ???. Ale kto tam patrzy na tło :P (no ja, ale ja sie nie znam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, oto siateczki :)

 

jeep_wire_01.jpg

 

jeep_wire_02.jpg

 

jeep_wire_03.jpg

 

Kingwins, yo yo, Brazilkiem moim kochanym ;)

Quadysz, dzięki, żałuję że nie zrobiłem napisów od razu przy robieniu opon, teraz to mi się już nie chce ;)

Pierzak, czas renderingu wachał się od 1 do 1,5h, z tym że pierwszy render (ten od przodu) robił się 6h, z czego chyba 4 to szyberdach :| nie wiem dlaczego, ma identyczny materiał co szyby ale może to że był pod takim kątem miało na to wpływ, hmm...

 

poza tym czy naprawdę aż tak mało widoczny jest podpis pod renderami na pierwszej stronie, gdzie napisałem w czym to było modelowane i renderowane ? ehhh :P

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny... wręcz profesionalny... :)

Dobrze dobrane materiały... no i właśnie...

Przydała by mi się tekstura której użyłeś na felgi...

Był bym bardzo wdzięczny gdybyś mi ją użyczył... :)

 

Z góry dzięki

Linus (początkujący w grafice 3D :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności