Skocz do zawartości

[architektura-studia] Egzaminy wstępne


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego jest to absurd po szkole plastycznej są mocne podstawy rysunku itd oraz zamiast histori jest historia sztuki. Ja mam zamiar sie wybrać po plastyku na architektóre i powiedcie mi wszytsko. To ze poziom ( matematyczny ) jest obnizony to prawda ale najważniejsza jest ocena z pisemnego i ustnej matury z matmy a tutaj wszyscy piszą to samo.

 

Matematyka dla architekta jest mniej potrzebna niż poprawna polszczyzna.

 

Chcesz iść na Architekturę a nawet nie potrafisz tego poprawnie napisać. ;)

 

Może lepiej rozważ malarstfo albo grafikie...

 

...zdecydowanie lżejsze zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość madziulka

Witam wszystkich. W tamtym roku zdawałam maturę a w tym zdecydowałam się że pójdę na studia. Najbardziej chciałabym dostać się na architekturę na politechnikę Warszawską, tylko cholernie boję się egzaminów. Możecie mi bliżej określić jakie są mniej więcej tematy i zadania? Czy trzeba z wyobraźni rysować czy z natury? Proszę o pomoc :) Ta uczelnia to moje marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23-03-11, 20:39

witam, nie orientujecie sie moze czego/ jakich zdolnosci konkretnie wymagaja na architekturze w pw? czytalam, ze to ruletka, ale moze znacie jakies konkretne cechy prac, ktore uzyskuja najwiecej punktow. chodzi im bardziej o rysunek (kontur itp) czy plame( swiatlocien). jakie są przykladowe zadania?

 

jesli pisza, ze do drugiego etapu dostaje sie polowa, ale nie wiecej niz 400, to naprawde bywa ponad 800 osob? jestem zielona w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj było ponad 1000, chyba nie ma preferencji co do technik, chociaż przez pewien moment dominował pogląd, że albo trzeba narysować cokolwiek ale świetnie pod względem techniki, albo narysować jakkolwiek ale zabłysnąć szczególnym ujęciem/interpretacją tematu. Przykładowe zadania możesz zobaczyć na stronie WAPW: http://www.arch.pw.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=743&Itemid=781. Bywa różnie, szczególnie jeśli chodzi o II etap - jak ja zdawałem to mieliśmy zrobić most z makaronu spaghetti:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xszelmax

hej, pewnie się uśmiejecie z tego co wam powiem, ale nic. Zdaje rozszerzoną chemie i biologie bo zachciało mi się zostać weterynarzem. Od zawsze malowałam i chodzę na zajęcia od 1 klasy gimnazjum i wiem że mam spore umiejętności. Ostatnio właśnie zdałam sobie sprawę że weterynaria to nie jest to co chcę robić w życiu i nagle doznałam olśnienia- zapragnęłam zostać architektem - po prostu komedia. Myślałam że mi ta chęć szybko przejdzie ale coraz bardziej zagłębiam się w ten temat i zaczyna mnie to cholernie fascynować. Jak myślicie , mam szanse w tym roku?? bo jak nie to startuje za rok z rozszerzeniem z matmy i nikt mnie już nie powstrzyma ;D ale wolałabym nie zimować... piszcie!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro malujesz od dawna i masz spore umiejętności to myślę, że warto startować w tym roku z maturą z maty na poziome podstawowym. Brak chodzenia na kurs może byc pewnym problemem, bo na kursach często wyrabiają u ludzi specyficzną kreskę, myślenie i dają top tipy jak się dostać tu i tam. Do egzaminów jeszcze trochę czasu zostało, więc możesz śmiało zgłębić tajną technikę rysunku architektonicznego :) Tak więc powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę że w przypadku Weterynarza wiesz mniej więcej na czym będzie polegał twój przyszły zawód. W przypadku architekta, to co jest na studiach oraz to co wyobrażają sobie ludzie o tym zawodzie, ma się praktycznie nijak do tego jak to potem wygląda w życiu zawodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sari9349

Witam, ja j polecam DOMIN, jest to pracownia która zrzesza ludzi z całej Polskim ja osobiscie dojeżdżam co tydzień z Sieradza 200km od Wawy, i nie żałuje, Oferowany jest szeroki zakres zajeć, np flamastry, akwarele, postać, modelowanie, martwa natura, historia sztuki, światy gier i ponad 500 tematów próbno egzaminacyjnych, ponadto można w cenie kursu siedzieć tam całe dnie a nawet zostawać w nocy!!

Co trochę otwierane są nowe zajęcia, ja słyszałem że maja być otwarte zajęcia z Areografu i Digital Paintingu!!!

Naprawdę polecam hobbystycznie czy pod egzamin myślę że lepszego miejsca w Polsce sie nie znajdzie i do tego w tak przyzwoitej cenie! a ponadto można zawrzeć bardzo dużo nowych znajomości :)

W razie jakichś osobistych pytań proszę pytać mnie na GG: 9003555 albo mailowo :D

poniżej link do galerii DOMINOWEJ z ostatniego roku na facebooku ;D

https://www.facebook.com/media/albums/?id=357362947792

Domin.pl

 

________________________

Pozdrawiam Mateusz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności