Skocz do zawartości

Łączenie linii w 3ds max'ie 6.


Fajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! I z góry proszę o nie besztanie mnie, gdyż jestem bardzo początkującym użytkownikiem 3ds.

 

Mam problem natury czysto teoretycznej: Nie wiem jak połączyć ze sobą dwie (lub więcej) linie.

 

Z góy dziękuję za szybką podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale jak sobie zaznaczę linę i dam vertex, to tam są takie krzyżyki i chcę ,żeby mi się nowa linia połczyła dokładnie w tym miejscu (nie chcę jej zaczynać w tym miejscu, tylko przyłączyć) więc co powinienem wtedy zrobić?? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da się przyłączyć linię do drugiej linii w miejscu bez krzyżyka??

 

 

A i jeszcze ostatnie pytanie;D czy żeby zrobić surface, to linie muszą być połączone weld'em itp, czy wystarczy jak się vertexy na siebie nakładają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da się przyłączyć linię do drugiej linii w miejscu bez krzyżyka??

Jeżeli przez "przyłączenie" rozumiesz umieszczenie vertex'a na innym spline'ie to tak. Wystarczy podczas rysowania spline'ów włączyć sobie snap do krawędzi. Natomiast, jeśli chodzi o tworzenie siatki pod surface, to takie rozwiązanie jest złe.

 

A i jeszcze ostatnie pytanie;D czy żeby zrobić surface, to linie muszą być połączone weld'em itp, czy wystarczy jak się vertexy na siebie nakładają??

Wystarczy, że się nakładają - pisałem o tym w FAQ, więc najlepiej tam jeszcze poczytaj wątek na temat 'surface'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat.

 

Mam 2 linie i chce dwie końcówki tych lini połączyć aby była jedna ciągła linia. W obydwu liniach mam dodany modyfikator Edit Spline. Kiedy zaznaczam obydwie końcówki nie mogę je połączyć. Ani Fuse ani welding nie działa niezależnie od tego ile mam wpisane 1 cm czy 1000000 cm.

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie linie mają być jednym splinem. Czyli nie dwa obiekty a jeden. Czyli zaznaczasz jeden obiekt spline potem dajesz attache i wybierasz drugi obiekt (spline). Dopiero potem dajesz fuse itp.

Na przyszłość lepiej załóż nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności