Skocz do zawartości

scena 3d: Mecha


Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad tym ciagna sie juz od tygodnia, wiekszosc czasu pochlonely koncepty, szkice i bazgroly niestety jeden ze rysunkow jaki chcialem pokazac sie popsul i pan photoshop nie raczyl nawet zapisac przy zawiesinie (kurde wale grypsami komputerowego swetra).

 

 

Wracajac do projektu, chce pokazac robota w kilku roznych scenach w hangarze, na ulicy i jesli wiatry beda sprzyjac to zrobie jeszcze scene wbitego w budynek, pilotem jest bardzo zgrabna laseczka, robot posiada otwierajacy sie panel, wewnatrz ktorego znaduje sie rozkladana kulka do ktorej wchodzi Ayame (ta laseczka, nie sugerujcie sie ta niebieska dummy medelka) zobaczycie zreszta jeszcze na konceptach

 

jeszcze do tego dojdzie gigantyczna spluwa :)

 

pozdrawiam

 

attachment.php?attachmentid=18998&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

koncept mi przypomina pewną mange evalgelion czy jakoś tak która się rajcowałem kiedyś tam, co do eee mecha to noooo nieno fajne nawt bardzo takie to noooo..."mangowe" ?

Jak zrobisz cały to się zobaczy bo różnie to bywa ale zapowiada się na b.dobra ramen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiold - no niestety tez juz widze spojnosc z evangelionem, bede musial to zmienic Ayame(Ayanami dummy plug:)) na jakies inne

 

Leru - no nad raczka popracuje, w drugiej bedzie mial specjalna przelotke do spluwy, taki chwytak

 

jeszcze na niektorych przegubach dorzuce boostery przegubowe (takie butle z cisnieniem, oczywiscie wlasciwie opancerzone;))

cos sie dzieje z moja ortografa yhh

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię Evangeliona. Niezła jazdeczka. A co do pracki to fjny pomysł i narazie wykonanie też dobre. Mało jest prac wtym temacie, więc jesteś jak by to powiedzieć gatunkiem niszowym. Napewno będę tu zaglądał. Acha i ten pierwszy render to mnie mocno zaskoczył. Patrzę i nie wiem co widzę. Dopiero drugi z GI to wyjaśnił. Nieźle, nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwielbiam evangeliona, tylko nie chcialem plagiatu robic niesmacznego, dzieki za wsparcie :)

 

ps. Evangelion jest seria ktora musiala sie odbic na mojej psychce w jakis sposob, tylko ze nie wiem czy pozytywnie czy negatywnie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...chłopie kiedyś ty to zrobił??nie dość że tego mechalca wyprodukowałeś w swojej fabryce złomu to jeszcze jakiegoś człowieczka ci sie udało wyskrobać...nie no aplauzik na stojąco będzie pewnie...ale poczekamy zobaczymy, jak będą wyglądać nóżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

kurt_hectic - tekstury beda zaraz po modelingu

lpshinoda - koncept dorzucam, troche mija sie z prawda

JunioR - noga jeszcze jest w produkcji :)

Yalas - no staram sie zrobic jak najszybciej

 

oto dzisiejsza robota

 

attachment.php?attachmentid=16194&stc=1

 

attachment.php?attachmentid=16195&stc=1

 

attachment.php?attachmentid=16196&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde chlopie ! super mi sie podoba. uwielbiam takie klimaty....jeszcze tak animka jak takie "cos" biegnie i nagle strzela z dzialka lbu dostaje laserem i mu obrywa lape....ach (i tu weschnienie wspomnien :P ) to by bylo cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczy jest. Gundam Wing, Evangelion- kłania się klasyka mangi. Jeśli chodzi o sam design to może warto osłonić słabe miejsca- kolana i łokcie ? Dałbym mu też (gdyby to był mój model a niestety nie jest) trochę bardziej kanciaste osłony ale to pewnie wpływ na moją dziecięcą psychikę zbyt dużej ilości filmów o wielkich robotach. Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI :D

 

ZiBi_PL, lpshinoda- ostro sie zastanawiam nad animka, jak skoncze to uloze story board.

RK- tez tak myslalem zeby przeguby byly dziwnie male, mysle ze je minimalnie zmniejsze.

KLICEK - jeszcze nie dawalem oswietlenia z cieniem, niebawem sie ukarze.

ZiBi_PL, lpshinoda- no animka

 

Jeszcze co do animki, to przydal by sie drugi robot i zrujnowane miasto. Nie moge sie pozbyc mysli jak jeden robot rzuca drugiego w budynek, z takim impetem ze przeszywa nim jeszcze kilka budynkow, poczym robi wyrwe w ziemi, oczywiscie dalszy plan chyba zraz przesle zamysl...hyhy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ciekawy ten twój scenariusz na animka, niczym hoolywood'dzka produkcja, na przykład, roboty walczące na titanic'u :):):) ale beton, asfalton, zapodaj jakiś apdejt i dalszą część planu, jaki masz sprzęt, ile robocik ma poly???

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to drugi robot moze byc podobny do tego tylko dodac jakies "skrzydla" inne ramie czy cus :P i bedzie git. a co do animki to stal sie to moj ulubiony watek :D ale coz, najpierw modele potem reszta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo ,ciesze sie

robot ma 150 000 poly razem ze smoothami

Mialem dac wczoraj SZOT, to daje jeszcze inna scene ktora mogla by sie tez znalesc w animce, jak skoncze te kilka grafik przeniose sie do anmacji...mam nadzieje ze wyczaicie cos z tych bazgolow :)

 

attachment.php?attachmentid=16548&stc=1

 

 

attachment.php?attachmentid=16549&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, to nie tak- przeguby jako takie są ok, chodziło mi raczej o to że w maszynach zawsze się je chowa jako najsłabsze miejsca konstrukcji- tak jak kolana i łokcie u ludzi. Proporcje są IMO świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Kolejny updajt, Mech z koordynatami, nad shaderem nadal pracuje, szczerz powidziawsz to materialy to moja najwieksza slabosc, pilotka ma dwa dni,

tylko ze niestety nie spelnia zabardzo moich zachcianek...eee no to tyle,

dajcie jaki cynk

 

 

attachment.php?attachmentid=18211&stc=1

attachment.php?attachmentid=18210&stc=1

attachment.php?attachmentid=18212&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvałki sa spox troche sie rozwalaja w niektorych miejscach ale ogolnie spoko, koordynaty stopy bym powiekszyl do takiej szachownicy jaka masz wyzej, ale nie sa one polaczone bezposrednio i chyba nie musi byc plynne przejscie miedzy texturkami wiec tez ujdzie :)

 

pracuj pracuj nad panienka bo bryla jest calkiem calkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na update, wlasciwie bawilem sie przy pilotce, chce zeby byla kreskowkowato komiksowa, a w glownej scenie zeby przypominala figurke(garage kit, actionfigure) . Siatka jest lekko zburdelizowana, i jeszcze wiecej pracy, przy kazdym zageszczaniu licznik x 4 przy ustawianiu, chyba sie wezme za low poly, mniej roboty :)(chyba ze sie myle, bo nigdy nie robilem)

 

jedno powinno byc ocenzurowane:), jak juz sie uporam z wszystkim zrobie koncept jej kostiumu, i ogolna aranzacje sceny

 

attachment.php?attachmentid=18267&stc=1

attachment.php?attachmentid=18268&stc=1

attachment.php?attachmentid=18269&stc=1

attachment.php?attachmentid=18270&stc=1

 

cenzura jest -blur he he he he he he

attachment.php?attachmentid=18271&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a scenka powinna wygladac mniej wiecej tak, czyli troche enviromentu, dwie spluwy, jedna dla robota druga dla laski,ktora bedzie przeladowywac, w tle budynki we mgle le le le to narazie tyle rysunek wykonany mysza ha i mam bardzo wazne pytanie , jak zaczac mapowac ta laseczke przed rigowaniem , po, jakbyscie mi mogli doradzic co i jak(musze zmapowac i zrigowac)

 

attachment.php?attachmentid=18321&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i'm love it!

coś jest nie tak z modele kobitki jakoś tak te niektóre krawędzie i eee...wklęsności nie tego...

sam robocik podoba mi się bardzo... i wogle kocept... masz moje błogosławieństwo :D

Pozdro i czekam na końcowy render [fajnie by było jak by miał klimat HL2].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo

dzieki za zainteresowanie watkiem :D

Fakt babiczka nie nadaje sie, zrobie inna ;), w zasadzie zrobie jeszcze inne rendery,jednak glownie trzymac sie koncepcyjnego bazgrolu, w koncu animka pewnie bedzie, przynajmniej pare urywkow...

 

:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, postanowilem lekko proporcje pozmieniac, i im wiecej siedze przy tym robocie widze coraz wiecej bledow, w koncu postanowilem mu troche kukitami poruszac, i dupa...robot korki, juz nie mowiac o tym ze sie nie podrapie po glowie, do lap mu dam miniguna bo inna bron moze byc niebezpieczna, zarowno dla pilotki jak i samego mecha, pozatym sie bawie troche mental ray'em... ciekieralt skromny updejt!

 

attachment.php?attachmentid=18995&stc=1

attachment.php?attachmentid=18996&stc=1

attachment.php?attachmentid=18998&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston we got a problem!!!

 

Oto wprawka do modelingu miniguna, zrobilem path constrain dla ogniwa w pasie z nabojami, i po skopiowaniu nie da sie ustalic rownej odleglosci miedzy ''ogniwami'', pozatym sie wykracaj skrecaja eeee, czy jest jakis sposob jakis tajny modyfikator co by mnie poratowal? ejkum kejkum pomocy

 

attachment.php?attachmentid=19237&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka podoba mi się pracka ale mam pytanko czy te nierówności sa celowe czy nie . Ja sie tak naprawde na niczym nie znam dlatego pytam ale model mi się podoba. Acha popracuj nad łuskami Powodzenia w dalszej pracy

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności