Strona 332 z 432 PierwszyPierwszy ... 232282322327328329330331332333334335336337342382 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3311 do 3320 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar IMI
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Proszę się uważnie przyjrzeć. Wszak zleceniodawcą owej lady jest sama Pani basia. Klękajcie narody!!!!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dostałem zlecenie na zrobienie manekina do crash testów, grafika wektorowa. (dwa rzuty z boku i z góry) Rysunek ma być przygotowany do animacji zatem pogrupowanie na głowa, tors nogi itd. Jak myślicie ile mam za to skasować? Pewnie się troszkę narobię w ilustratorze.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

jeżeli troszke to 15minut, to fakt. Ja bym to wycenił na 50-100pln
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar jaceks
    Podziękowania

Domyślnie

@tomjacki

Dobrze jest mieć "minimalkę" niezależnie od czasu pracy, takie "za zamknięcie drzwi" jak w taryfie. Np. za 1 godzinę pracy niezależnie od tego, że zrobisz to w 30 min.
    Chyba, że to stali Klienci wtedy inna rozmowa.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dobra ok dzięki za odpowiedzi, przynajmniej już wiem orientacyjnie jak to wycieniać, a jeszcze jedno ile wyceniacie srednio swoja prace za godzine nad projektem?

Koło wzajemnej adoracji?
    Awatar Loki
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tomjacki Zobacz posta
    Dobra ok dzięki za odpowiedzi, przynajmniej już wiem orientacyjnie jak to wycieniać, a jeszcze jedno ile wyceniacie srednio swoja prace za godzine nad projektem?
    Średnio: 800zł netto, ale Baggins zawyża średnią :D / < ironia off > - nie mogłem się powstrzymać.

A na serio - co to znaczy "średnio"? Każdy wycenia na tyle na ile uważa że jego praca jest warta.
    .::Warsztat Graficzny:wizualizacje architektoniczne::.
    Moje modele na TurboSquid:Graphic Workshop models on TurboSquid

Member
    Awatar infected
    Podziękowania

Domyślnie

tomjacki - lepiej rzuć jakąś kwotą, wtedy dostaniesz krytykę lub opinię.
    Tutaj pytania tego typu „[...] ile wyceniacie średnio swoja prace [...] zawsze pozostają bez odpowiedzi.
    To jest bardziej tajna informacja niż kody do odpalania kontynentalnych rakiet z głowicami nuklearnymi klasy ziemia-ziemia.
    Problem Exists Between Keyboard And Chair

Member
    Awatar narwik
    Podziękowania

Domyślnie

Problem z tymi co pytają jest taki, że mam wrażenie, że to jacyś studenci dorabiający wieczorami na pirackich kopiach na komputerach otrzymanych na gwiazdkę. Jak inaczej wyjaśnić tę niezdolność do skalkulowania kosztów utrzymania stanowiska, urzędowych składek i życiowych wydatków. Lodówka sama się zapełnia czy co? Jak nie zarobisz tysiąca netto tygodniowo (każdego tygodnia), to do widzenia. I nie ma znaczenia czy praca jest na "troszkę w illustratorze" czy wymaga kilkudziesięciu dupogodzin dziergania. 50 tysięcy rocznie to jest IMHO minimum fizycznego przetrwania na start dla tych, którzy poważnie myślą o tym co robią.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Wystarczy ze ktoś pracuje na etat t ma zus z głowy, komputer raz na dwa lata starczy, czyli roczny koszt 1tys. Wychodzi mu ze jak zarobi 6tys na rok to ma na swieta i wakacje. A ilość pracy zawsze ma znaczenie.
    Nie ma co oceniać, ludzie po dekadzie nauki nie potrafią czytać ze zrozumieniem, a Ty wymagasz czegoś takiego jak sprawne kosztorysowanie, z którego i tak wyjdzie, ze nikt tyle Ci nie zapłaci więc chcą znać stawki, by wiedzieć za ile wszystko da się dopiąć.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez narwik Zobacz posta
    Problem z tymi co pytają jest taki, że mam wrażenie, że to jacyś studenci dorabiający wieczorami na pirackich kopiach na komputerach otrzymanych na gwiazdkę. Jak inaczej wyjaśnić tę niezdolność do skalkulowania kosztów utrzymania stanowiska, urzędowych składek i życiowych wydatków. Lodówka sama się zapełnia czy co? Jak nie zarobisz tysiąca netto tygodniowo (każdego tygodnia), to do widzenia. I nie ma znaczenia czy praca jest na "troszkę w illustratorze" czy wymaga kilkudziesięciu dupogodzin dziergania. 50 tysięcy rocznie to jest IMHO minimum fizycznego przetrwania na start dla tych, którzy poważnie myślą o tym co robią.
    50000 rocznie na start, czyli ok 4000 miesięcznie? To chyba faktycznie piszesz o Baginsie ;) Trzeba być wymiataczem i do tego jeszcze mieć dużo szczęścia, żeby tyle zarobić w Polsce. Oczywiście jakieś jedno zlecenie co jakiś czas można złapać za tyle ale wątpie żeby przez rok było to możliwe, jeżeli jesteś początkujący (bo na starcie każdy jest początkujący). Tak jak piszesz konkurencja jest ogromna np. w wizualkach. Studenci mają na uczelniach sprzęt i soft za darmo do tego znajdą w necie ustawienia pod render i trzepią wizki za grosze. A klienci są zadowoleni, że tanio i że jakoś to wygląda, nie pytają o legalność. Wystarczy, że podpiszą umowę lub nie, że student wykonuje pracę na swoim sprzęcie i sofce i są kryci. Takie życie. Ze studentem nie wygrasz.
    Dziwisz się, ze np. student nie potrafi sporządzić kosztorysu? Dla niego ważne jest zlecenie, czytaj: kasa. Częsty przykład, klient pyta za ile taka wizka (dostarcza przykładową fotkę)? Student: za 100 zł.
    Klient: za 50 zł, albo nie, 30 zł ale jak się sprawdzisz to będzie kolejne zlecenie.
    Student: SUPER!
    Tak wygląda kosztorysowanie osoby początkującej.
    Ostatnio edytowane przez 3d_operator ; 23-10-12 o 12:55

Uprawnienia umieszczania postów