Strona 3 z 432 PierwszyPierwszy 123456781353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 4315

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar Marcin
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Dobosz
    aale znalazl sie FRAJER ktory robi za 200 zl
    daj mi na niego cynk to mu vertexy poprzestawiam ...

wlasnei dla tego u nas nie ma tak latwo ;] u nas przetarg znaczy ... kto chce mniej a nie stosunek ceny do jakosci ;]

Member
    3D Award 3D Award
    Awatar RK
    Podziękowania

Domyślnie

Była kiedyś taka firma robiąca gry (pewnie niejedna zresztą chociaż mówię o konkretnym przypadku) która z założenia zatrudniała ludzi świeżych- studentów, newbies itp, płacąc im niedużą kasę, obiecując możliwości rozwoju i przyjmując za normę że po 3 miesiącach- pół roku się zwolnią bo obietnice możliwości rozwoju były bez pokrycia. Sam tam pracowałem- była to moja pierwsza praca w "poważnej" firmie (wcześniej przez 5 lat freelancowałem) i jak do tej pory jedyna kiedy pracowałem na etat w Polsce.

Wszystko zależy od nas ale w innym znaczeniu- wcześniej czy później, po większych lub mniejszych bólach sami stajemy na pozycjach team leadów, managerów i innych nadzorców. Tak długo jak pracodawca uznaje że może swobodnie walić w ogon pracowników, opóźniać wypłaty o miesiąc, dwa i mieć pretensje o to że mają czelność czegoś chcieć poza możliwością pracowania dla geniuszy niewiele się zmieni. Wniosek ? Płaćcie innym tyle ile sami byście wzięli za taką robotę i wszystko będzie ok.

Member
    Awatar Christian Noir Stein
    Podziękowania

Domyślnie

Nie ma się przecież co dziwić osobie, która chce się wepchnąć, że zrobi nawet i za 20% ceny podstawowej.
    Ktoś taki nie ma ani teczki, ani klientów, ani nie wie gdzie szukać. Więc weźmei wpierw pierwsze lepsze - aż później sam zamieni się w drugiego Piotra Dobosza i sam zacznie wyklinać kolejnego, któryza praktycznei darmo chce robić :)
    Ale teraz jak już Gotham napisał w innym topic'u będzie lepiej - next-geny wchodzą, czas produkcji gier nie może się wydłużać, a grafik nie może robić 10x więcej aniżeli teraz. Toteż i nowe miejsca pracy będą się częściej pojawiać.

Member
    3D Award 3D Award
    Awatar RK
    Podziękowania

Domyślnie

Do czasu kiedy skanery 3d staną się równie powszechne co 2d... bo wtedy rynek dość gwałtownie i bardzo boleśnie się skurczy.

Member
    Awatar Marcin
    Podziękowania

Domyślnie

do czasu gdy rendery jak maxwell beda tak latwe w obsludze ze zrobienie vizki ograniczylo by sie do modelowania ;]

Member
    Złota Galeria
    Awatar SansSerif
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piotr Dobosz
    ale glownie to jest wlasnie nasza wina ja mialem ta sama sytuacje u siebie w Lublinie robilem animacje za dosc duza kase okolo 2 tys za. ale znalazl sie FRAJER ktory robi za 200 zl i sami zobaczcie jak to wyglada gdyby powiedziala 1800 to jeszcze oki ale 200? sam sobie zaszkodzil glupota i w rzeczywistosci nam. pozdrawiam
    Pewnie będę strasznie złośliwy mówiąc że w nie powinieneś się dziwić w kontekście tego co pokazujesz na forum :)

Member
    Awatar Christian Noir Stein
    Podziękowania

Domyślnie

Sans - Wujek Staszek mistrz ciętej riposty :)

Marcin - ew. do czasy gdy program sam wymopdeluje, zmapuje, oteksturuje i wyrenderuje obiekt. Ew może go jescze sam wstawić w engine, który wczesniej sam napisze - zaś nasza rola zatrzyma się na spedycji i pakowaniu gotowego towaru :)

RK - to rozwiąże kwestię modelu (chociaż nie wiem czy szybciej jest coś wymodelować w glinie czy też w programie 3D ?) ale dalej pozstanie tekstura, rig, skinning.

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

Sans nie przesadzaj Piotrek nie robi zlych rzeczy wiec nie opowiadaj glupotek jest w "polskiej sredniej" a jak wiemy "polskich dobrych" jest tak malo ze mozna liczyc na palcach ;)

Krystian mysle ze nie mozna porownac modelowania w 3d a modelowania w glinie :) ale napewno modelowanie w glinie zajmuje wiecej czasu niz modelin,riging,texturing, skining razem wziete.
    Pozatym dobry efekt ciezej jest uzyskac.

Wracajac do tematu to nie bedzie dobrze przez jeszcze dlugi dlugi czas :)

Member
    Awatar Piotr Dobosz
    Podziękowania

Domyślnie

SansSerif a ty nie powinienes sie wypowiadac jesli nie widziales prac jakie robie dla pracodwacow:)

ps. na forum robilem to co kazdy uczylem sie i ucze sie dalej, prace jakie umiescilem byly moimi poczatkami chodz wciaz sie ucze, ale uwazam ze jednak 200 zl to kompromitacja za animacje nad ktora trzeba posiedziec minimum 2 tygodnie. pozdrawiam
    every moment is another chance

Member
    Awatar remi
    Podziękowania

Domyślnie

RK, a możesz mi napisać co to za firma, bo może mnie też to spotka?
    jestem tu niestety wyjątkiem, bo otwarcie powiem o swoich zarobkach zamiast coś ściemniać. firma robiąca gry z warszawy zaproponowała mi 2200 na rękę za prace 8 h dziennie na umowę o dzieło (czyli bez socjalki). w sumie jeszcze dokładnie nie wiem co będę robił, ale raczej coś bardziej techniczno-mechanicznego niż artysycznego (i w sumie dobrze). na razie kasy nie licze, bo nic jeszcze nie umiem, jescze studiuje dziennie i to moja w ogóle pierwsza praca. ale jak za 2 lata będę dostawał mniej niż 3500 na rękę to się mocno zastanowię nad założeniem własnej firmy.

i nie narzekajcie, że ktoś tą samą pracę co wy może wykonać za 1/3 ceny. widocznie robi to szybciej, sprawia mu to dużą przyjemność itp. weźcie też pod uwagę fakt, że raczej nikt z was nie wyobraża sobie innego zajęcia poza 3d. ja mam zawsze opcję, że mogę przez 12 h dziennie analizować sprawozdanie finansowe firmy produkującej dojarki do mleka w pricewaterhousecoopers za jakieś 6 tys. miesięcznie, ale wolę za mniejszą kasę robić to co lubię.
    Ostatnio edytowane przez remi ; 21-05-05 o 19:17

Uprawnienia umieszczania postów