Strona 428 z 432 PierwszyPierwszy ... 328378418423424425426427428429430431432 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4271 do 4280 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Normalnie poziom Baby Shark :D

Znajdziesz ludzi, którzy zrobią to za 400-500usd we flashu (bo to chyba też we Flashu/Animate robione) - jeżeli dostarczysz im scenariusz krok po kroku.

Nie wiem jak długo się to robi w AE, ale to wygląda na max 2 dni roboty z poprawkami - o ile modele są ze stocka. 3-4 jeżeli trzeba dorobić/modyfikować niektóre modele. Więc pewnie stawka za 2-4 dni pracy przy pojedynczym zleceniu + prawa autorskie.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

olaf popraw mnie jeżeli się mylę ale jeśli oddajesz pliki źródłowe, muzykę i grafiki to nie możesz tego kupić w paczce z jakiegoś explainera czy stocka i potem oddać prawa autorskie do tego wszystkiego bo nie jesteś autorem.

A teraz cześć oferty potencjalnego klienta
    "Ważne jest dla nas by film był oryginalny i stworzony od podstaw przez Panią/Pana, ponieważ kupujemy pełne prawa autorskie do tego utworu. Grafiki i animacje są tworzone przez Pana/ią od zera. Natomiast dźwięki powinny pochodzić ze źródeł otwartych, których swobodne użycie nie jest ograniczone prawami osób trzecich ani terytorialnie, ani czasowo, które nie są obarczone jakimikolwiek licencjami. "

I teraz najlepszy żart
    "Kwoty jakie mamy ustalone za jeden min 10-cio minutowy film to 500 do 1000 zł netto przy umowie o dzieło wraz ze zbyciem wszelkich praw autorskich do utworu"

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, nawet mając gotowe paczki do explainerów to koszt zakupu takich paczek się nie zwróci, nawet jeżeli będzie się miało je pirackie czy darmowe to z ledwością zarobi się na bieżące rachunki a i tak nie można ich używać bo trzeba pracę zrobić od zera i sprzedać wszelkie prawa do wszystkiego :)
    Jak widzę takie oferty to aż mi słabo i szczerze współczuję komukolwiek kto musi przy czymś takim pracować na takich warunakch.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Możesz oddać pliki ale w umowie zaznaczyć na jakich prawach są poszczególne komponenty.
    Jeżeli chcą mieć nieograniczone - sprawa wygląda inaczej.

Faktycznie zabawni są. Ale najlepsze jest to, że dostaną rzeczy ze stocków od artysty, ktory ma w poważaniu prawa autorskie i za rok czy dwa będą mieli gorąco, bo ktoś im proces wytoczy, a od grafika niczego nie ściągną. Nie wiem nawet czy zapis, że w razy pozwu zobowiązują sie wejść w role poznanego jest jeszcze praktytowany i w ogóle respektowany przez sąd.

Member

Podziękowania

Domyślnie

To żarty jakieś. Kiedyś robiłem kilkuminutową animację stickmanów narysowanych kredą na tablicy za 2500 bodajże i było to mało. Max 2 dni z poprawkami to dla mnie brzmi optymistycznie, no ale ja nie siedzę w temacie animacji.
    W ogóle wszystkich tych, którzy produkują podobny syf dla dzieci, kazałbym ustawić pod ścianą i rozstrzelać.

Member

Podziękowania

Domyślnie

" W ogóle wszystkich tych, którzy produkują podobny syf dla dzieci, kazałbym ustawić pod ścianą i rozstrzelać. " zgadzam się w 1000%!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jestem na bieżąco w tym temacie (mam małe dzieciaki) i przyznam, że poziom jest zatrważający (tak 80% to shit), ale małemu widzowi takie rzeczy nie przeszkadzają. Oni patrzą na to inaczej. Liczy się piosenka i design postaci. Mają być miłe, zabawne, słodkie, komiczne itp.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

ale wiecie, że to wynika z faktu, że teraz testuje się bajki z dziećmi. Są durne, co może powodować (głośno myśle), że rozwój kognitywy będzie opóźniony, bo nie dostarcza się im kontentu kurowanego przez dorosłych tylko taki, który przyciąga oko widza. Taki hamburger, nie pomagający organizmowi się rozwijać optymalnie przez niskie wartości odżywcze - podobnie z mózgiem.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dokładnie też tak myślę. Dlatego kontroluję, bo ekran ryje takie młode bańki ;) Na szczęście książki mają dużo większą wartość. Nie ma tyle "hamburgerów".
    Sorry za off topic.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Hah, sorry, ze pociągnę jeszcze ten offtop, ale dosłownie wczoraj rozmawiałem o tym ze swoją koleżanką, która pracuje w przedszkolu. Od tego, co się od niej dowiedziałem, to włos jeży się na głowie. Te instytucje, powinny przejść jakąś kontrolę, bo zatrudnia się tam niekompetentnych ludzi, którzy nie mają żadnego podejścia do dzieci. Bez żadnych referencji, po jakichś krótkich kursach, albo nawet i bez tego. Gdy pytam się "dlaczego?" - odpowiedź jest prosta - kasa. Stawki są niskie, przychodzi byle kto, a kto na tym najwięcej traci? No właśnie. To wszystko wpisuje się w podobny schemat.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Segway do tematu: Niestety dzieci "produkuje" się teraz jak kotlety - na sztukę. Dlatego trzeba dobrze wyceniać, by móc zapewniać swoim lepszą przyszłość ;D

Uprawnienia umieszczania postów