Strona 9 z 432 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 4315

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar Tomur
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Teraz pracuje jako "designer" specjalista w szwedzkiej firmie motoryzacyjnej :) i chcialem sie zaczepic jako koncept-grafik do "tanhauser gate" z wrocka. Po przeczytaniu mojego CV doszli do wniosku ze jest za mocne na grafika i bede chcial pewnie zarabiac ze 3k albo i wiecej.
    Z tego wniosek ze poszukiwali studenta (NAJLEPIEJ Z TALENTEM) ktorego by wyssali za poldarmo przez trzy miechy gora piec i szukaliby innego.Po tym, grafika stala hobby nie celem aczkolwiek czasem rysuje cos dla chlopakow z sigonyth.

Nara

Member
    Złota Galeria
    Awatar SansSerif
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sharp
    ja mam takie pytanie jak bardzo w banzy CG liczy sie tytul jaki uzyskalo sie po skonczeniu szkoly wyzszej,inzynier albo magister... obecnie studiuje w polsko-japonskiej wyzszej szkole technik komputerowych,jako specjalizacja jest tam cos takiego jak animacja 3d ale do tego musze przejsc przez 2 lata programowania i jakis innych pierdol ktore tak naprawde mi sie nie przydadza jezeli chcialbym pracowac wlasnie gdzies w 3D.. Sprawa jest taka ze bardzo zainteresowal mnie nowy kierunek w warszawskiej szkole filmowej, efekty specjalne i animacja, jednak z tego co wiem jest to szkola policealna i tytulu po tym miec nie bede. Wiem ze liczy sie doswiadczenie itp,uwazam ze jesli przenioslbym sie do tej filmowki osiagnalbym wiecej z mojej dziedziny w krotszym czasie ale wlasnie pytanie czy pracodawca jesli chodzi o wynagrodzenie i ew awanse patrzy na tytuly czy bardziej na doswiadczenie i to ile siedze juz w tym wszytkim..(mi sie wydaje ze to drugie:))
    Tytuł naukowy jest istotny gdy pracodawca szuka ludzi wyłącznie za pomocą CV. To raczej rzadka sytuacja w jakiejkolwiek branży związanej z kreacją. Dobrych ludzi jest na prawdę bardzo mało. Znaleźć odpowiedniego i odpowiedzialnego pracownika jest o wiele trudniej niż złapać zlecenie. Dlatego ważniejsze jest portfolio i sposób organizacji własnej pracy bo rotacja jest duża :]

Member
    Srebrna Galeria 2D Award
    Awatar geno7
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomur
    chcialem sie zaczepic jako koncept-grafik do "tanhauser gate" z wrocka. Po przeczytaniu mojego CV doszli do wniosku ze jest za mocne na grafika i bede chcial pewnie zarabiac ze 3k albo i wiecej.
    Z tego wniosek ze poszukiwali studenta (NAJLEPIEJ Z TALENTEM) ktorego by wyssali za poldarmo przez trzy miechy gora piec i szukaliby innego.
    Nierozumiem dlaczego wnioskujesz ze akurat studenta.Czy ludzie dziela sie tylko na studentow i absolwentow studiow?

Tanhauser gate miesci sie jakies dziesiec minut drogi odemnie.moze sie do nich wybiore.Zdecydowanie niemam zbyt mocnego cv ...hie,hie

Member
    Awatar max_1989
    Podziękowania

Domyślnie

Przeczytałem cały wątek i doszedłem do następującego zdania.
    Jestem z 89 rocznika czyli mam (chyba) 16 lat grafiką zajmuje się nieco ponad rok (linki do moich obecnych prac w podpisie) i jak dalej bende tyle siedział średnio 4-8 godzin dziennie przy tym to w końcu zaczne tworzyć prace na mam nadzieje poziomie 5-cio gwiadkowych prac z cgtalk (mażenia) no i wtedy z portfolio w którym są takie prace zapewne bende mógł dużo zdziałać. Uważam że 2- 3 tys. zł to dość mało jak na poświęcone dzieciństwo spędzane przed komputerem (w moim wypadku) i wciąż poznawając swoje oprogramowanie tracimy kolejne sekundy swojego jakże cennego życia.

Patrząc jednak z drugiej strony. Przeciętny "warszawiak" idzie do sklepiku "X" i zarabia w DOBRYM przypadku 1000 zł i to już dla niego "dużo". Według mnie grafik komputerowy powinien zarabiać w granicach XX XXX zł miesięcznie, gdzie X jest równy mażeniom :).

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez max_1989
    Uważam że 2- 3 tys. zł to dość mało jak na poświęcone dzieciństwo spędzane przed komputerem (w moim wypadku) i wciąż poznawając swoje oprogramowanie tracimy kolejne sekundy swojego jakże cennego życia.

wow, max, masz szesnascie lat! ucz sie grafiki, rozwijaj sie, ale nie marnuj sobie zycia.
    czasy liceum to byly dla mnie najlepsze momenty zycia i jesli pomysle, ze mialbym w tym okresie siedziec calymi dniami przed kompem to chyba bym sie zalamal. tragedia. korzystaj z zycia poki mozesz bo pozniej juz nie bedziesz miec na to czasu. rob tak, zebys mial co wspominac...

sorki za te wywodu, ale jakos dziwnie sie mi zrobilo jak przeczytalem tego posta...

Member
    Awatar max_1989
    Podziękowania

Domyślnie

Nie no bez przesady czasem gdzieś wyjde teraz na 5 dni jade na wycieczke jestem tuż po teście gimnazjalnym i w szkole luzy, zrywamy się itp. itd. (czeka mnie liceum ciekawe czy tam czegoś nauczą, pewnie nie :\) Wiem że żadna szkoła mnie nie nauczy na profesjonalnym poziomie grafiki więc nic tylko się uczyć. W końcu kiedyś jakiś polak musi tego oscara dostać :D
    Według mnie kto jest naprawde dobrym grafikiem typu stalhberg(nie wiem jak się pisze) lub kilka innych osób np: http://www.soanala.com/ To praca jest opłacalna. Jednak powstaje pytanie ile mamy takich profesjonalistów w polsce? hmmm ciężko powiedzieć. Ale oglądając kolejną tandetną reklame przed idolem jakiegoś napoju to mi się niedobrze robi.
    Podsumówując według mnie zarabia się tyle na ile się umie. Jeśli się robi stille i animacje na poziomie światowym to (chyba) się też zarabia na tym poziomie. Ale nie wiem bo to jest moja czysto teoretyczna myśl :).

Member
    Awatar Tomur
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez geno7
    Nierozumiem dlaczego wnioskujesz ze akurat studenta.Czy ludzie dziela sie tylko na studentow i absolwentow studiow?

Tanhauser gate miesci sie jakies dziesiec minut drogi odemnie.moze sie do nich wybiore.Zdecydowanie niemam zbyt mocnego cv ...hie,hie
    Wnoiskuję że mieszkasz w okolicy Biskupina :) a tam 90% mieszkancow to studenci :).

Temat jest o zarobkach wiec ile chcialbys na reke jak do nich pojdziesz?

Member
    Srebrna Galeria 2D Award 1x Challenge Corner
    Awatar Marduk
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli chodzi o wiek to ja mam lat 17, 5 ;) i czas jaki spędzam na tym wszystkim nie uważam, żeby musiał spełniać jakiś konkretny cel w przyszłości... siedze dużo przed kompem (prawie połowę tego na treningach, a imprezy to już są nieodłączną częścią mojego życia ;) ), ale nie wymagam tego, aby w prszyszłości zarabiać duże pieniądze, bo w przeciwnym razie będzie to stracony czas... po prostu robie to co lubie...
    A to, że mam możliwość od czasu do czasu zarobienia troche kasy na małych projektach to już są oddzielne plusy.
    Najważniejszym talentem przy "tej robocie" moim zdaniem jest samozaparcie...
    ...nad wszystkim trzeba pracować.

Member
    Awatar misiold
    ...z nieznanych stron, gdzie energii spod podłogi czuć zapach zdechłych skarpet
    Podziękowania

Domyślnie

Wow max_1989 mam prawie tyle samo latek (20 grudnia 1988) i kurcze mam nieco mniejsze umiejętności i kurecze jesem dość przestraszony tym co przeczytałem. Narazie jak już mówiłem moje zdolności są jako takie na powiecmy średnim poziomie i tak się zastanawiam czy uda mi się zrealizować moje plany. Miałem nadzieje, ze po skończeniu tych wszystkich szkół (kończę gimnazjum, potem liceum i miejmy nadzieje jakieś studia idące dalej w strone grafiki komputerowej) znajdę sobie jakies fajne studio, gdzie będe mugł rozwijać moje umiejętności albo będe pracował na dorywki nad jakimiś małymi zleceniami ja tak będe wyrabiał na jakieś powiecmy 2 000 zł miesięcznie, co dla jednej osoby by wystarczyło na doś spokojne życie ale z tego co wiedze będzie mi dość trudno, wydało mi się po przeczytaniu tego wszystkiego, że moge zostać kimś, kim wogle ale to wogle nie chce być. Staram się jak mogę uczyć się tego co tak naprawdę kocham, jak najciężej by móc zrealizować marzenia i jakoś tak nigdy wcześniej nie myślałem o tym, ze może się nie udać. Z drugiej jednak strony obecnie jak oglądam widzę jakieś reklamy np. Polokokty albo innych syfów to się tak zastanawiam czy koleś wykonujący ową prace nie miał czasu naj jej dopracowanie czy nie miał talentu i umiejętności. Co do prawd dirty'ego ja tam oficjalnie wszystkich i wszystko w mojej klasie mam głęboko w "D" wogle a wogle mnie nie obchodzi czy zmarnuje ten jak ty sądzisz wspaniały czas, bo dla to czas spędzony na zabawch z kumplami jest czasem zmarnowanym, co ja z tego będę miał, "NIC". Obecnie próbuje ograniczyć swój czas jak najbardziej tak bym jak najwięcej czasu spędzał na nauce grafiki 3d i 2D, bo to ona mi da prace, bo tylko ona tak naprawdę pozwoli mi (miejmy nadzieje) stać się tzw. kimś z umiejętnościami i (też miejmy nadzieje) pracą. Nie chce wychodzić nigdzie, na jakie kolwiek "zabawy", chce za to dotrzeć do celu, co nie jest łatwym zadaniem i dlatego musze być sam, dlatego musze się zająć tyko i wyłącznie grafiką, bez jakiś zbędnych obciążeń.

PS.Marduk wow masz 17,5 i zarabiasz, no normalnie jestem pod głebokim podziwem.

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiold
    [...]ze może się nie udać.[...]
    uda uda sie tylko nie pekaj :)

Uprawnienia umieszczania postów