Strona 388 z 432 PierwszyPierwszy ... 288338378383384385386387388389390391392393398 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3871 do 3880 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Ile wziąć za wizkę tego typu:

Modelowanie kanapy na bazie zdjęcia lub w jakiś sposóv wstawienie zdjęcia do wizualizacji aranżacji zdjęcia. Miałoby być więcej sztuk (ok. 15).
    Jaka jest standardowa stawka godzinowa dla freelancera przy tak odtwórczej robocie? ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Czy stawka godzinowa 30zl w takim wypadku bylaby odpowiednia?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Jeżeli Tobie odpowiada, to tak, pamiętaj tylko ze przy złym dogadaniu detali wyjdzie połowa więc pracuj tak, by zblizalo sie do 60pln, a na koniec będziesz mniej wiecej na swoim.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Siemka.
    Jak myślicie ile można wziąć za zrobienie pakietu 20 wizualizacji dosyć sporego osiedla mieszkaniowego (ok. 20 budynków, staw, boiska, drogi rowerowe parkingi itp.). W skład zadania wchodziłoby:
    - opracowanie modelu całego osiedla wraz z najbliższym otoczeniem (z pominięciem modeli budynków, gdyż są gotowe, do wymodelowania zostało by całe zagospodarowanie terenu)
    - wykonanie kilku wizualizacji z lotu ptaka
    - wykonanie wizualizacji z perspektywy człowieka pokazujące różne detale oraz klimat osiedla
    - wykonanie wizualizacji każdego z budynków z 1 etapu inwestycji wraz z charakterystycznym dla niego otoczeniem
    - wykonanie wizualizacji stref publicznych (placów, boisk)
    - wykonanie wizualizacji tarasów z konkretnymi widokami (widok na jezioro, widok na miasto i osiedle)
    - wykonanie wizualizacji wnętrz (recepcja oraz klatka schodowa)
    - wykonanie wizualizacji jednego z ogrodów przy mieszkaniu na parterze

Powyżej są typy wizualizacji jakie życzy sobie inwestor, określił on mniej więcej ilość poszczególnych ujęć co sumuje się w ilości 20 renderów.
    Muszę przyznać, że pierwszy raz mam dotyczenia z tak dużym zleceniem. Prosiłbym o radę w jakich widełkach powinienem utrzymać cenę za takie zadanie i jaki byłby szacunkowy czas wykonania takiego zlecenia dla jednej osoby.

Pozdro.

Member
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar Traitor
    Podziękowania

Domyślnie

Ludzie rozwalacie mnie czasami... Chcesz brac zlecenie, i nie wiesz ile czasu zajmie Ci wykonanie danej pracy? Kto ma to wiedziec jak nie Ty?

Prosze Was, jezeli nie znacie sie na danej robocie, to chociaz nie psujcie rynku przyjmujac takie rzeczy do robienia. Takie praktyki to krok od katastrofy, ktora potem psuje opinie wszystkim freelancerom na rynku.
    "Nie bądź statystą we własnym filmie"

Member

Podziękowania

Domyślnie

Uh, to nie tak, że nie wiem ile zlecenie zajmie mi czasu oraz jakie to będą koszta. O ile pytanie dotyczące czasu wykonania zadałem raczej z ciekawości, to pytanie o cenę było zadane właśnie w celu "nie psucia rynku".

Member
    Awatar bambosz
    Podziękowania

Domyślnie

Panie i panowie, mam pytanko.

Mam klienta, któremu opracowałem już 6 - 8 wzorów folderów (około 20 str. każdy).
    Pominę fakt że ch..a z tych folderów jest bo po 2 latach nie dość że wydrukowali 2 wzory, to resztę nadal poprawiają...
    Aktualnie (chyba z nudów) średnio co tydzień dostaję jakieś "poprawki" (na zasadzie "na 1 str. 3ci wyraz z dużej literki"). Jam człek spokojny i cierpliwy, ale jak zapewne wiecie... wszystko się kończy :/

Pytanie brzmi. W jaki sposób proponujecie ograniczyć ilość takich poprawek, ewentualnie ile byście policzyli za kolejne zmiany ?
    Macie jakieś sprawdzone patenty na takich gagatków ?
    Przyznaję że w umowie tego nie uwzględniałem bo (mój błąd) wychodziłem z założenie że współpracując chodzi o to, żeby było sprawnie i miło dla obu stron.

Moje pomysły:

- płatne poprawki 10 zł od strony ? (za dużo, za mało ?)
    - ustalenie 1 poprawki [na zasadzie w lutym folder X i tyle] na miesiąc (ewentualne kolejne zmiany płatne)
    - propozycja zwiększenia kwoty "abonamentu" za obsługę o kwotę "minimum" potrzebnego do zatrudnienia kogoś do pomocy na 1/2 etatu

Jakieś inne pomysły ?
    Podejrzewam, że opcja kanister benzyny z zapalniczką i groźba "jeszcze jedna poprawka i puszczę wam tę budę z dymem" raczej nie wchodzi w grę ?

Pozdrawiam.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

musisz rozgraniczyć poprawki od zmian. Poprawka, to jak wstawiłeś coś źle, a wysłali dobrze. Zmiana, to jak chcieli najpierw A, pozniej B. Za zmiany się płaci, więc poproś o listę zmian - daj klientow np. 4tgodnie, by ją opracowali. Z wysłaniem poproś o potwierdzenie, że są kompletne i powiedz, ze za 2tyg. odpiszesz z wyceną i terminem realizacji. Postaw barierę czasową, jak będziesz interaktywny, to beda się zachowywać jakby grali w Hugo przez telefon w teleranku.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar bambosz
    Podziękowania

Domyślnie

O widzisz olaf, źle się wyraziłem (oczywiste jest że jak ja się pieprznę to poprawiam to za free bo "mea culpa").

Mam tylko kłopot z tą dodatkową kasą i czasem za zmiany ... to klientela, która nie do końca rozumie że niektóre rzeczy trwają, że to kosztuje itp. Chcą mieć na już, wczoraj w ramach "abonamentu" bez żadnych dopłat :/. Tobie łatwo napisać daj 4 tyg na przygotowanie listy zmian ... jak ja przesyłam gotowy projekt, nie mijają 2 min już mam coś do zmiany (czcionka mniejsza ;D).

Strasznie nie lubię odkładać roboty i zmuszać innych do czekania (wnerwia mnie to), ale to jest chyba jedyne wyjście w tym kraju (na ostatnią chwilę, żeby nie było czasu na zmiany) :/

Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły chętnie coś podkradnę ;)

Dzięki, spróbuję pogadać i może jakoś wytłumaczyć że to duuużo roboty i czasu.

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    Postaw barierę czasową, jak będziesz interaktywny, to będą się zachowywać jakby grali w Hugo przez telefon w teleranku.
    Genialne! :) i jak smutno prawdziwe :)
    Jak się klientom pozwala i flaki wypruwa żeby jak najszybciej wprowadzić poprawki/ zmiany to jest ich tylko więcej i więcej bo jak mogą je wszystkie zobaczyć to chcą i na nic się zdają odpowiedzi "a ale to będzie źle wyglądało bo coś tam, bo coś tam" oni i tak odpowiedzą " być może, ale i tak chcemy to zobaczyć" a potem " no rzeczywiście, nie wygląda to dobrze" :)
    Nie raz już tak miałem, że klienci radośnie zarzucali mnie poprawkami i drobnymi zmianami aż już nie mogłem zdzierżyć i np przestałem odpisywać od razu i odbierać telefony, wyskoczyłem na 2-3h na rower zrobić 50-60km żeby uspokoić skołatane nerwy, po czym jak powróciłem poczekałem do wieczora i odpisałem, że chcę dodatkowy tysiac czy dwa i kolejne zmiany w koncepcji i niezdecydowanie będą pociągały kolejne koszta.
    I co? i następnego dnia niemal od razu akcept :) przy rozmowie w tle można było usłyszeć jak rzucają mięsem ale nie mają wyboru i wcale współpraca się nie skończyła :)
    Albo inna sytuacja też pełno poprawek i zmian, po renderowaniu przez cała noc i połowę dnia już termin ostateczny z ostatecznych, podsyłam wszystko co chcieli i dzwonią około 19-20 w piątek, że w domu produkcyjnym chcą ich powiesić na suchej gałęzi bo czekają już tylko na nich z nagrywaniem kaset do telewizji. A po tym wstępie pyta czy nie mogą jeszcze dodać to i to i zmienić to i tamto :P aż mnie zatkało trochę :)

Ogólnie kliencie to bardzo często trochę idioci a jeszcze częściej jeszcze więksi idioci :) czyli jak to w życiu :)
    Miałem przez jakiś czas świetnego klienta i powinienem go na rączkach nosić ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to tak rzadkie zjawisko i jakie szczęście mnie spotkało :) niestety projekt został po pół roku zamrożony i musiałem szukać innych, wielu się przewinęło i nigdy nikt się nawet nie zbliżył do tamtego poziomu :)

Innymi słowy, jak trafisz na złego klienta, a trafisz częściej niż rzadziej i pozwolisz mu dyktować swoje warunki to twoje życie bardzo szybko może się zmienić w piekło :) Więc od razu nakreśl granice i zasady, szkoda zdrowia na wrednych klientów, nie warto, chyba, że jesteś młody, zdrowy jak tur i masz jeszcze nerwy jak postronki :)

I najważniejsze nie psuj rynku sobie i innym :) Raz klient z ameryki chciał ode mnie 5 renerów promocyjnych produktu kosmetycznego do włosów, jakieś butelki, aplikatory, strzykawki i takie tam, w różnych konfiguracjach i żeby było ładnie nowocześnie i super wizualnie :) Wszystko ładnie, pięknie, rozmowa dobrze idzie wypytuje co trzeba zrobić, jakie materiały może dostarczyć etc. no i wyceniam :) A klient oniemiały piszę że nie sądził że to wszytko będzie kosztowało więcej niż 30 $ :D no to mu odpisuje że za tyle to może bym zrobił redner samego pudełka jakby mi się nudziło bardzo :) A on, że chciałby ze mną nawiązać współpracę bo będzie potrzebował jeszcze animacji z tym produktem ale nie chce całego budżetu tak od razu wyrzucać na pierwsze rendery i pyta jak bardzo 30$ budżet to może przekroczyć :) ostatecznie podziękowałem i nie mam amerykańskiego klienta w portfolio :D
    Ale podobne sytuacje zdarzają się dość często bo za dużo ludzi robi za darmo na piratach, nawet jak robisz na piracie to rób za taka stawkę żeby sobie kupić licencję po roku czy dwóch a nie żyć na utrzymaniu mamy do 40 roku życia :)

Uprawnienia umieszczania postów