Strona 366 z 432 PierwszyPierwszy ... 266316356361362363364365366367368369370371376416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3651 do 3660 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Myślę, że się mocno zgadzamy, szanuje Twoją postawę ale myślę, że niektórych trzeba jej nauczyć - także oczekując określonych postaw - nakładać sankcję, jednak przy tym nie karać tak, by wykluczyć poza nawias społeczeństwa i zmusić do kombinowania, bo raczej nie wrócą.
    Miałem kiedyś na prawie wykłady z resocjalizacji. Profesor zaczęła pierwszy wykład od zdania, w którym stwierdziła, że nie ma czegoś takiego jak resocjalizacja penitencjarna. Stygmat wysokiej kary jest zbyt duży i nie przywróci się przestępcy do społeczeństwa. Koszt społeczny produkowania ludzi trzymających się poza systemem jest spiralą niepowodzeń.
    Nie zgodzę się z tym, ze jak ktoś kradł będzie zawsze kradł. To tylko jeden z modeli postępowania. Człowiek stosuje te ktore zna i trzyma się tego, który jest w jego przypadku skuteczny.

Nie napisałem, że mało klientów ma wymagania, tylko, ze niewielki procent wymagających klientów wymaga stosowania przez nas drogich rozwiązań. Nie dziś.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Kir4
    Podziękowania

Domyślnie

Nie wiem czy wlicza ktoś z was to że, siedząc przy grafice musimy długo spędzać czas przed komputerem a co za tym idzie? Koszt prądu, szczególnie przy renderowaniu, tak że psują się oczy. Grafika 3D wymaga wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Nie wspomnę że program jest bardzo drogi dla początkujących szczególnie. Setki spędzonych godzin przed programem (pff oby tylko) , książkami, kursami żeby robić projekt za 100zł? Nie róbmy sobie jaj, może to nie jest budowa że idziesz i robisz, ale tutaj trzeba mieć też chęci i bycie dobrym w tym fachu to na prawdę sztuka bo w dzisiejszych czasach nie trudno o konkurencję a na budowie pierwszego lepszego robola wezmą aby tylko robił. Niema to jak wywyższanie się że ma się oryginalnego softa i drugiego człowieka trzeba już skreślić bo tydzień temu sobie kupiłem maxa. Z takim podejściem do ludzi się nie dziwie że klientów nie macie albo narzekacie na niskie stawki. To może lepiej na coś innego narzekać nie na ludzi tylko na to co się robi?

Member
    Awatar Dynamico
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kir4 Zobacz posta
    ... Niema to jak wywyższanie się że ma się oryginalnego softa i drugiego człowieka trzeba już skreślić bo tydzień temu sobie kupiłem maxa. Z takim podejściem do ludzi się nie dziwie że klientów nie macie albo narzekacie na niskie stawki. To może lepiej na coś innego narzekać nie na ludzi tylko na to co się robi?...
    A właściwie to co miałeś na myśli z tym oryginalnym softem i wywyższaniem? Jakoś nie "łapię" a jestem ciekawy.

Member
    Awatar Kir4
    Podziękowania

Domyślnie

Po prostu chodzi mi o to że osoby które mają soft oryginalny denerwują się że amatorzy korzystają z piratów i robią to za taniej nie koniecznie lepiej. Tylko powiedzcie drodzy panowie, czy muszę harować na budowie żeby zarobić na program graficzny ? Zawsze była taka filozofia że się zarabiało na piracie tak aby móc kupić potem program graficzny. Tam jakieś zlecenie tu i tam prywatnie nic wielkiego aż uzbiera się pełna suma i można szaleć. Nikt nie jest chyba debilem żeby kupić sobie program za 15 tysięcy złotych z nie pewnością czy to będzie twoja przyszłość. Zaraz ktoś wyskoczy z alternatywami darmowymi typu blender, tylko sam jestem ciekaw czy osoby które kupiły program pewnie nigdy nie korzystały z blendera :) Bo ja wiem że jakbym miał właśnie kupić program to Cineme bo najdłużej w nim przesiedziałem i mam już jakieś tam doświadczenie. A na wersji trialowej 30 dni nauczysz się tyle co nic. Więc nie będę miał czasu jak będę przechodził z blendera na cineme 4D żeby ponownie się uczyć. Dlatego od razu szuka się programu którego będzie się używać już cały czas potem można się dokształcać w innych i kupić jeżeli jest się na prawdę w tym dobrym. W sumie stawki mnie nie interesują widzę materializm w temacie, ja robię to co lubię niektórzy nie pozwalają na to a że ktoś będzie miał korzyści finansowe z tego to już jest sprawa prywatna.

Member
    Awatar Dynamico
    Podziękowania

Domyślnie

QKir4 - No to nieźle "pojechałeś". Ciekawy jestem gdzie zapoznałeś się z tą powszechną "filozofią" pracy na nielegalnym oprogramowaniu. Ludzie, którzy wydali niemałe pieniądze, chcąc być w zgodzie z prawem i uznając prawo innych do korzyści z własnej pracy, zaryzykowali ewentualne niepowodzenie inwestycji. Na tym polega "biznes". Nie ma nic za darmo. A tym "debilem" to obraziłeś mnie i zapewne jeszcze wiele osób z tego forum.

Member
    Awatar Kir4
    Podziękowania

Domyślnie

troche pojechałem racja, nie mam na celu nikogo obrazić po prostu według mnie to jest wydanie na ślepo pieniędzy. Nie jesteś pewien czy będziesz w stanie to robić a i tak kupisz oprogramowanie. Żyjemy w Polsce nie w UK, nie każdego stać na takie wydatki. Dla mnie liczy się to kto ile potrafi a nie kto na czym działa i za ile.

Member
    3D Award
    Awatar farelek
    Podziękowania

Domyślnie

Po prostu chodzi mi o to że osoby które mają soft oryginalny denerwują się że amatorzy korzystają z piratów i robią to za taniej nie koniecznie lepiej. Tylko powiedzcie drodzy panowie, czy muszę harować na budowie żeby zarobić na program graficzny ? Zawsze była taka filozofia że się zarabiało na piracie tak aby móc kupić potem program graficzny. Tam jakieś zlecenie tu i tam prywatnie nic wielkiego aż uzbiera się pełna suma i można szaleć. Nikt nie jest chyba debilem żeby kupić sobie program za 15 tysięcy złotych z nie pewnością czy to będzie twoja przyszłość. Zaraz ktoś wyskoczy z alternatywami darmowymi typu blender, tylko sam jestem ciekaw czy osoby które kupiły program pewnie nigdy nie korzystały z blendera :) Bo ja wiem że jakbym miał właśnie kupić program to Cineme bo najdłużej w nim przesiedziałem i mam już jakieś tam doświadczenie. A na wersji trialowej 30 dni nauczysz się tyle co nic. Więc nie będę miał czasu jak będę przechodził z blendera na cineme 4D żeby ponownie się uczyć. Dlatego od razu szuka się programu którego będzie się używać już cały czas potem można się dokształcać w innych i kupić jeżeli jest się na prawdę w tym dobrym. W sumie stawki mnie nie interesują widzę materializm w temacie, ja robię to co lubię niektórzy nie pozwalają na to a że ktoś będzie miał korzyści finansowe z tego to już jest sprawa prywatna.
    Heh... nie wiem czy wszystko z twojej wypowiedzi zrozumiałem. Generalnie korzystanie z pirackiego oprogramowania czy to w celach edukacyjnych czy też do zarabiania drobnych kwot jest zwykłą kradzieżą czyli jest nieuczciwe a osoba która korzysta z takiego oprogramowania jest złodziejem! Nazywajmy rzeczy po imieniu :)

Zawsze była taka filozofia że się zarabiało na piracie tak aby móc kupić potem program graficzny
    Taką "filozofię" uprawia wielu przestępców. Nazywają to: "pierwszy milion trzeba ukraść" Jak już dojdą kradnąc do miliona to przejdą na uczciwy biznes :)

@olaf i jak tu takich resocjalizować? PRL zniszczył elementarne poczucie uczciwości a jak widać skutki są dziedziczone przez kolejne pokolenia.
    <><

Member
    Awatar Kir4
    Podziękowania

Domyślnie

Niestety, nie każdego stać na takie wydatki. W dzisiejszych realiach jest wiele talentów tylko właśnie niektórzy ludzie nie pozwalają im się rozwijać właśnie przez to że odsuwają ich na bok. Może powiedzmy tak nie masz pieniędzy jesteś pomiotem i nie istniejesz w polskim prawie. Człowiek powinien sobie pomagać a nie jeden drugiemu w gardło żeby drugi nie miał. Żal mi jest ludzi którzy chcą a nie mogą a inni im jeszcze to utrudniają.

Member
    Awatar Dynamico
    Podziękowania

Domyślnie

To ja chciałbym być modelką. :-)

Member
    3D Award
    Awatar farelek
    Podziękowania

Domyślnie

Uczyć się mogą na wersjach studenckich które są za darmo lub za kwotę symboliczną. Żeby zarobić te 15 000 mogą np zatrudnić się w firmie która ma oprogramowanie. Uczciwych możliwości jest wiele. Polska to może nie USA ale i tak da się żyć uczciwie.

Żal mi jest ludzi którzy chcą a nie mogą a inni im jeszcze to utrudniają.
    Mogą tylko wymaga to trochę więcej wysiłku niż ściągnięcie z internetu pirata. Mi jest żal tych, którzy uczciwie składają grosz do grosza żeby zainwestować w soft a jak już go mają to okazuje się że muszą konkurować z bandytami (pierdołami którym ludzie utrudniają kradzież oprogramowania)... Albo coś jest złe albo dobre - filozofia postmodernizmu już na szczęście wychodzi z mody.
    Darz bór!
    <><

Uprawnienia umieszczania postów