Strona 426 z 432 PierwszyPierwszy ... 326376416421422423424425426427428429430431 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4251 do 4260 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Taki tam etat jak etat. nie psujcie branzy bo wogole nic nie zarobimy ;p....

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ile wziąć za taki model (na podstawie DWG) ?
    https://bprassets.s3.amazonaws.com/b...ane-window.jpg
    Render byłby duże lepszy, ale wiadomo, np. zmienią kolor z białego na antracyt i już tak pracochłonność nie leci. Dlatego trudno to wycenić.
    Silverfox

Member

Podziękowania

Domyślnie

Takie szczere pytanie (jeśli macie odwagę się przyznać :P). Ile zarabiacie przy grafice oraz czym tak ogólnie się zajmujecie - czy macie własną działalność, praca na etat, czy coś innego.
    http://svizze.com - taki prywatny trochę blog, trochę zbiór newsów

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Ja przyznam, że już na emeryturze graficznej, szukam jednak możliwości sprzedawania swoich assetów, wyprodukowanych przez lata.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Panowie, mam problem z wyceną.
    Płaskorzeźba 28 cm x 4 cm na której są 4 różne sceny (ok 8 postci + przedmioty i ornamenty).

Nioby skala jest mała i nie pozwala na szaleństwo więc nie chcę tego przestrzelić.
    Taki detal sobie wyobrażam
    https://3dlancer.net/upload/gallerie...-51145-xxl.jpg

Myśliczie, ze 2k pln było by ok?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Powiedzialbym, ze zdecydowanie za malo, chyba ze masz spsob, by wygenerowac ja z bitmapy 2d jakims substancem czy innym, bez modelowania whatsoever.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witajcie. Takie pytanko - czy w dzisiejszych czasach dla freelancera stawka 60$/h to dużo, czy mało? Chodzi mi o game art, głównie enviro, stylizowane jak Diablo czy Heroes of the storm. Takie rzeczy robiłem do swojego projektu i fajnie to szło. Przymierzam się do tego, żeby wyspecjalizować się właśnie w produkowaniu stylizowanych assetów ze sculptów.

Member

Podziękowania

Domyślnie

To nie kosmos ale licząc etat 60zł * 8h * 20 dni to całkiem nieźle jako grafik 3d.. Zależy ile z tego tak naprawdę wyciągniesz i do jakich produkcji celujesz. Jeśli to nie AAA to pewnie stawka jest spoko. Ale pewnie ktoś z game devu lepiej się by wypowiedział.

Member

Podziękowania

Domyślnie

60 zł to z pewnością nie kosmos. Nie celuję w PL jednak, interesują mnie dolce, zielone, baksy :). Z pewnością sporo osób mieszka w Polsce, a pracuje dla zagranicy. Na razie mam plan zbudować sobie portfolio, bo od lat zlewam temat. Chciałoby się ciekawszych zleceń, więcej sosu i półrocznych wakacji na Seszelach, a z tym, co mam teraz, nie ma raczej na co liczyć .

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Zależy tak naprawdę od ilości godzin na które jestes potrzebny oraz wąskiej niszy, w której działasz.
    Ogólne enviro nie są tyle warte, możesz mieć całkiem niezłe za 12-15usd/h z photobashem w 40h. to wyjdzie 600usd per wysokiej rozdzielczości enviro. Trzeba później dodać ok 300usd za korekty art directora lub seniora.

Jeżeli jesteś seniorem, stawki pow. 30usd są łatwe do ogrania na wejściu. Stawki powyżej to zwykle składowa skilla, potrzeb studia i Twojej etyki pracy (to jeszcze rzadsze niż skill ilustratorski). Jeżeli masz to wszystko na wysokim poziomie, to jest to stawka osiągalna. Pamiętaj jednak, że jeżeli ktoś mówi, że pracuje za 60usd, to znaczy, że ma pewniaki z wysoka ilością godzin za 40+ i nie pochyli sie nad nowym zleceniem poniżej 60. A to nie to samo, co mieć stawkę 60/h

Oczywiście są też zlecenia krótkookresowe, warte więcej. Do tego nakłada się szczęście. Ostatnio dużo rekrutuję i powiem Tobie szczerze, że za mój czas wart powiedzmy 1000usd mogę znaleźć zwykle kogoś na long-term contract za połowę dowolnej stawki z takim samym skillem. Ale to dlatego, że mam już wprawę w polowaniu na artystów ;)
    Wiele więc zależy od mentalności zespołu. Jak trafisz na leniwego PM'a z budżetem, to nie będzie problemu. Na pewno tacy są.

Uprawnienia umieszczania postów