Strona 403 z 432 PierwszyPierwszy ... 303353393398399400401402403404405406407408413 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4021 do 4030 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar ozogonkiem
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Hej, mam dylemat. Dostałem do wyceny animację przedstawiającą instrukcję montażu kabiny prysznicowej. Będzie trzeba pokazać gdzie wkręcić śrubki, jak powinny nachodzić na siebie elementy i oczywiście całość wyrenderować. Animacja planowo ma trwać około 8 minut. Podobno dostanę wszystkie modele, ale pewnie trzeba wliczyć czas na jakieś oczyszczenie i zapoznanie się z materiałami.

Chciałem za to krzyknąć 1000 zł za minutę animacji (w koncu rendering też zajmuje trochę czasu), ale nie wiem czy to nie będzie za drogo i odstraszy klienta. Jakieś wskazówki?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Cena jak cena, ale moze zbuduj to modulowo, policz ew. Koszt czyszczenia z ramach od-do zaleznie od modeli - ew. Niech podesla modele do wgladu. Animacje tez mozesz rozbuc na moduly po 10sek i ew. Dodac rabat przy minucie lub wiecej. W sumie cena bardzo sie nie zmieni, moze bedzie lepiej dostosowana do faktycznej ilosci pracy ale klient bedzie wiedzial za co placi i ew. Latwiej bedzie mu dolozyc lub odjac zaleznie od potrzeb. Na pewno bedzie lepiej jezeli poczuje, ze bedziesz potrafil dopasowac sie do potrzeb.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar ozogonkiem
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź, może faktycznie podejdę do tego bardziej indywidualnie żeby uzasadnić cenę. W międzyczasie okazało się że chyba nie dostanę modeli poszczególnych elementów, więc nagle ta cena wydała mi się absolutnie nie wygórowana, a i mogła by skoczyć do góry. Ale skoro mówisz, że to odpowiednia stawka, to mniej więcej będę chyba wiedział jak szacować ewentualne zmiany. Dzięki :)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

No tak bywa, jakbys np. Wyslal oferte klientowi w kawalkach, bo by wiedzial ze np. Koszt dostosowania materialow bedzie zastapiony przez koszt wykonania ich. To wygodne, bo nie musisz spowrotem negocjowac pelnej stawki dzieki temu mniej tracisz, bo lawtiej dac Tobie rabat na wykonanie modeli nawet 50% a klientowi przyjac z radoscia ten fakt, bo w wycenie to bedzie np. 5% kosztow. A jak z przykladowej kompletnej kwoty 1200 zejdziesz do 1000 to juz jest ogolem 18% rabat.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

A jeszcze dorzuce, to uwaga do wszystkich. Rozbijanie kwoty ma jedna wielka zalete - jezeli klient zaczyna pytac o szczegoly lub negocjowac jakis punkt to najczescie znaczy ze chce sie dogadac i reszta najpewniej przejdzie bez wiekszych tarc. To istotne, bo mozecie sie kupic na pokazaniu responsywnosci - a firmy szukaja kogos z kim zawsze moga sie gogadac, z drugiej nie ma spiny ze kilkutygodniowe negocjacje pelnej kwoty trzymaja caly deal w zawieszeniu do ostatniej chwili. W praktyce nie da sie tak pracowac z powazniejszymi klientami, bo staje sie waskim gardlem zarzadzania projektami/zleceniami.

Member
    Awatar flamaster69
    Podziękowania

Domyślnie

Dołączę się do podziękowań dla olafa za cenne wskazówki, a przyszedłem tu z takim linkiem dla tych co mają problem z zaniżaniem wartości własnej pracy.
    http://www.hongkiat.com/blog/paying-for-good-design/
    ========================
    piotrwiduchowski.pl
    ========================

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Na Waszym miejscu bym odlozyl pare stowek i zlecil cos co jest Wam potrzebne innemu grafikowi, przejrzycie sie jak w lustrze, naprawde cenna lekcja - cenniejsza niz szkoly biznesowe i szybko sie zwroci - jak kazda porzadna edukacja.

Member
    Awatar MaxymilianMax
    Podziękowania

Domyślnie

Dostałem zlecenie na wykonanie logo dla studia piercingu itp w Niemczech, w stylu jak prace pewnego Pana z linku http://martinschmetzer.com/

Studiu zakładają Polacy, więc w złotówkach mam im podać cenę. Ale to trochę grubszy kaliber logo, więcej czasu mi zajmie, i nie wiem na ile ich skasować by nie uciekli gdy usłyszą kwotę.. Jakieś sugestie ? Z góry dzięki!

Member

Podziękowania

Domyślnie

1. Logotyp i kolorystyka - do 5 kwietnia
    2. Ulotka a5 - do 7 kwietnia
    3. Baner reklamowy - 7 kwietnia
    4. Oklejenie z zewnątrz (4x szyby i 2x drzwi) - do 15 kwietnia
    5. Kaseton na zewnątrz lokalu ewentualnie semafor (semafor to prawdopodobnie tylko logo) do 15 kwietnia
    6. Magnes na samochód + projekt do kasetonu na dachu (tylko praktycznie to będzie samo logo + strona i numer telefonu)
    7. grafika na profilowe i w tle na FB - do 10 kwietnia
    8. menu - do 13 kwietnia
    9. grafika pudełka na pizze (2-3 kolorowa max) - do 10 kwietnia
    10. potykacz - do 15 kwietnia

To jest najważniejsze, na później pozostanie zaprojektować:

- projekty ubrań firmowych
    - magnesy firmowe
    - wizytówki
    - papier firmowy

Trochę tego jest, nie wiem czy dobrze sobie poradzę z wyceną, więc chciałbym zaczerpnąć opinii innych. Dodałem też terminy, więc no czasu za wiele nie mam na przygotowanie tych grafik, więc stawka też powinna być większa ?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

No kazdy normalny - doswiadczony projektant by powiedzial klientowi, by szedl w pizdu. Jak ktos nie planuje tego z co najmniej polrocznym wyprzedzeniem, to sobie wyobraz jaki ma bajzel w biznesie.
    Za cos podobnego od znajomych po promocji bralem 10-30tysi ale rozkladalem na kilka miesiecy. W kilka dni powstanie pasztet. Ceny pasztetu masz na stronach tesco ;)

Uprawnienia umieszczania postów