Strona 432 z 432 PierwszyPierwszy ... 332382422427428429430431432
Pokaż wyniki od 4311 do 4314 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Panowie szybkie pytanie na ile wycenilibyście coś takiego

https://ibb.co/nDg7GZM

Jedna buteleczka ale szkło na dole jest mleczne, pół przezroczyste, render na warstwach, oddzielnie odbicie na podłodze, cień, ao, maska RGB, nie render passy tylko poszczególne elementy które mozna wyłączyć bądź zmienić ich intensywność
    Co istotne tło ma być przezroczyste tak żeby w razie zmiany na inne szkło reagowało tj jak będzie czerwone to i ciecz w buteleczce będzie lekko w czerwonym odcieniu etc. nie można zwyczajnie zrobić renderu i wyciąć na chama maską :) cienie i odbicia mają być w całości nieprzycięte i niezasłonięte żeby w razie potrzeby można było je przesunąć i np uzyskać trochę krzywy efekt lewitowanie produktu etc.
    No i chyba najistotniejsze render ma być na plakat A0 300dpi czyli rozdzielczość ok 14kx10k px nie licząc odbicia i cieni które mogą "wychodzić" poza redner i w photoshopie będzie można obszar roboczy poszerzyć i nie będzie uciętego odbicia.

Branża kosmetyczna :P

Member

Podziękowania

Domyślnie

wylicz czy z Twoim skillem zmieścisz się w jednym dniu czy w dwóch roboczych by to wszystko przygotować i wyrenderować. Albo raczej wyrenderować i przygotować. Brałbym od 1500 zyla netto w górę, dolicz jeszcze jakieś drobne uwagi i fakt że to 300DPI dla A0 - wielka rozdziałka i każdy błąd będzie widać więc musi być mega czysto porobione.
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Wielkie dzięki Hris za odpowiedź, szanse, że się zmieszczę w jednym dniu są bardzo nikłe bo zakładam, że będzie trochę przerzucania próbnymi renderami i uwagami a i nastawy rendera pod przezroczystość taż będą wymagały chwili.

To jeszcze jedno pytanie ile za rendery takie jak te tylko może trochę ładniejsze światło, odbicie w podłodze, cień itd. i do tego dwie opcje jedna to płaski render ok 2k na jednolitym tle i druga na warstwach 4-5k px i opcje np z 5 albo 15 renderów tylko ze zmienioną grafiką.
    Co prawda robiłem podobnych renderów dziesiątki ale czasami tracę dystans i jak kolega mi powiedział to się szmacę czasami bo co z tego, że już przez lata mam wypracowane sceny z oświetleniem i sporo produktów nie muszę modelować bo już robiłem coś podobnego i jak ten sam klient chce tylko zmienioną grafikę to najprostsze produkty bez przezroczystości potrafię przygotować w 10-15 min to jednak nie każdy ma gotowe sceny w które wrzuca nowy produkt ani stację roboczą za ok 20k a to też musi na siebie zarobić.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/00...g?v=1534860005

Member

Podziękowania

Domyślnie

To drugie zlecenie (zakładam że robisz od zera, co obchodzi klienta czy masz już sceny ze światłem fajnym czy nie i czy korzystasz z poprzednich scen z innych projektów...) zajmie pewnie z 6 do 9 dni roboczych. Szedłbym w cenę od obrazka i dla 5k z warstwami brałbym 500-600 zł. Dla płaskiego 2K robionego już z tych 5k to brałbym 150 zł od sztuki. Klient nie musi wiedzieć że możesz wytworzyć te 2K z tych 5k w miarę szybciutko.
    Ale te ceny są tylko dla 15 sztuk, cały pipeline fajnie się poukłada do tego przy pierwszych 2-3 opakowaniach i potem już idzie robota.Dla pojedynczych sztuk typu jedno opakowanie 2k i 5K i nic więcej to ciężko to wycenić :(
    A teraz bolesna prawda - nie znam i nie znałem nikogo kto tyle by dostawał za obrazek butelki. Te kwoty to ceny z pułapu raczej moich marzeń - dokonuję projekcji moich życzeń na Twoje zlecenie. Prawda też jest taka że to powinno być 200-250 Euro od obrazka w takich rozdziałkach żeby kasa starczyła na utrzymanie chaty,rodziny, samochodu, ogrodu, sprzętu wymianę, kupno modeli, oprogramowania i na subskrypcję plus na wakacje czy rozwój osobisty w innych kierunkach. Jeśli to zagraniczny klient to wal cenę w euro. Trzymam za Ciebie kciuki, bo rynek w Polsce jest coraz cięższy, i ja też ląduję w tej grupie w której umiejscowił Cię Twój kolega :( pozdro
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Uprawnienia umieszczania postów