Strona 244 z 432 PierwszyPierwszy ... 144194234239240241242243244245246247248249254294344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2431 do 2440 z 4314

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar Hynol
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Poszło do druku bez ustalonej ceny? To chyba jacyś samobójcy. Teraz to możesz powiedzieć im i 2k...

:)
    Awatar SWRSC
    Podziękowania

Domyślnie Jak wyceniać

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    KWOTA OFERTOWA = czas pracy nad zleceniem + Twoja marża + marża rangi klienta + marża rangi przeznaczenia grafik + koszta realizacji zlecenia
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- czas pracy nad zleceniem:
    wyznaczyć stawkę godzinową

- Twoja marża: Twój prestiż, renoma etc. która sprawia, że to właśnie Tobie zleca się dany projekt aż prosi się o doliczenie dodatkowej kwoty.

- marża rangi klienta: Prestiż Twojego klienta, im większy tym większa dodatkowa kwota. Inaczej płaci "zakład motoryzacyjny Romet" w porównaniu do koncernu "BMW". Im większy klient tym więcej kasy jest w stanie zapłacić (dodatkowo logiczne, że duża firma nie zleca byle czego na zewnątrz)

- marża rangi przeznaczenia grafik: co innego 30sec animacji na www a co innego ta sama 30sec animacja do TV. Im wyższa ranga przeznaczenia tym więcej sobie liczymy

- koszta realizacji zlecenia: Nie zapominajmy, że czasem będziemy musieli coś kupić (modele, tekstury etc.) na potrzeby realizacji zlecenia. Należy to uwzględnić przy wycenie.

Powstanie nam KWOTA OFERTOWA którą przekazujemy klientowi.

Dla osób z nastawieniem "dam_mniej_bo_pewnie_nie_przejdzie":
    jeżeli macie już jakieś umiejętności, na forum wasze prace są oceniane pozytywnie to w momencie kiedy klient stwierdzi że za dużo sobie życzycie - uznajcie to za swój sukces, bo to KLIENTA nie stać na Wasze usługi a nie WAS na pracę z danym klientem.

Posty typu "przecież to można zrobić w godzinę, Twoja cena jest za duża" są bez sensu - dlaczego? Patrz wzór wyceny.

Pozdrawiam,
    SWRSC
    Ostatnio edytowane przez SWRSC ; 17-02-10 o 21:17

Member
    Awatar dzudzu
    Podziękowania

Domyślnie

podoba mi się ten wzór.

Member

Podziękowania

Domyślnie

mi też, jakaś podstawa konkretna

Member
    Awatar PICsell
    Podziękowania

Domyślnie

Z pozycji "twoja marża" można by jednak zrezygnować, bo przecież mieści się w "wyznaczonej stawce godzinowej".
    Co do rangi przeznaczenia - klient może rozpowszechniać prace zazwyczaj w dowolnej technice, więc raczej nie będziemy go pilnować czy przypadkiem nasz still/animacja nie znajdzie się w reklamie tv. Tu chyba większe znaczenie miałaby rozdzielczość.
    Brakuje pozycji amortyzacja kosztów softu czy komputera.

Edit: No i jakiś budżet na przewidywane poprawki.
    Ostatnio edytowane przez PICsell ; 17-02-10 o 22:39

Member
    Awatar aduko
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PICsell Zobacz posta
    Brakuje pozycji amortyzacja kosztów softu czy komputera.
    koszta realizacji zlecenia

:)
    Awatar SWRSC
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PICsell Zobacz posta
    Co do rangi przeznaczenia - klient może rozpowszechniać prace zazwyczaj w dowolnej technice
    O ile mu na to pozwolisz.

Koło wzajemnej adoracji?
    Awatar Loki
    Podziękowania

Domyślnie

mnie w ogóle zastanawia jak to jest, że ludzie zabierają się za jakąś robotę nie ustalając na początku ceny?! To do sklepu też chodzicie tak na zakupy - przy kasie dowiadując się ile co kosztuje?. No bądźmy poważni.
    .::Warsztat Graficzny:wizualizacje architektoniczne::.
    Moje modele na TurboSquid:Graphic Workshop models on TurboSquid

Member

Podziękowania

Domyślnie

początki są dla jednych ciężkie a dla innych nie, ja się łapię co dają, a że młody to i traktują inaczej, a i sprawdzić się chciałem. Człowiek się uczy na błędach, a i zacząć jakoś musi, wiem Loki że spartoliłem sprawę na samym początku, mój błąd i nauczka na przyszłość.

Member
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar Hynol
    Podziękowania

Domyślnie

Ano niestety tak już jest że pewnych sytuacji życiowych człowiek w jedyny skuteczny sposób uczy się na własnych błędach. Dopóki dziecko nie wsadzi palca do ognia to oparzenie jest dla niego czystą abstrakcją. Na drugi raz zawsze możesz tutaj zapytać jeżeli nie będziesz czegoś wiedział.

Uprawnienia umieszczania postów