Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

1,5k PLN od modelu.. zależy w sumie czy robisz dla każdej postaci te same pozy i ile w sumie jest tych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po jakiś pierwszych zmaganiach z grafiką 3d,

zaczynam zarabiać w zawodzie.

Nie znam jednak rynku od strony cen wizualizacji 3d.

 

Potrzebuje pomocy w wycenie wykonania wizualizacji 3d

centrum handlowego z projektów od architekta w formacie .dwg.

Duże centrum:) 4 piętra, zmienna bryła budynku, przestrzeń dookoła,

parking etc. Wizualizacja tylko exterior ale jak dla mnie duża praca.

 

Z góry dziękuje za podanie możliwej orientacyjnej ceny.

 

PZDR ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zlecenie na 5 wizualek - obiekt dosc duzy bo biurowiec z centrum kongresowym i hotelem, 3 exteriory i 2 interiory...calosc ma byc ladna bo ma sie sprzedac inwestorowi... nie chce zazyczyc sobie za duzo bo chcialbym zeby klient do mnie wrocil... na poczatku myslalem o 1k ale czytajac wasze wypowiedzi to tak 2k powinienem sobie zawolac, jak nie wiecej....... format na a3 wiec mozna poszalec z geometria...

 

co o tym sadzicie? ile wziac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erm 2k za 3 eksteriory i 2 wnetrza dla developera? - niech będzie w miarę szybko przy dobrym poziomie - licząc 10-15h na kazde ujęcie (bez renderowania i poprawek a moim zdaniem to jest zajebiście szybka praca w takim razie, zważywszy na fakt że chcesz poszaleć z geometrią) masz 75 godzin pracy.

 

Odlicz od tych 2 000 zł zaliczkę na podatek dla państwa (18%), ZUS (niech będzie że firma w swoich 2 pierwszych latach działalności, więc powiedzmy 350zł miesięcznie (później przecież będzie więcej o jakies 200%) księgową (150zł - tyle przynajmniej bierze we Wrocławiu ksiegowa za prowadzenie rachunków), amortyzację oprogramowania i sprzętu - niech będzie 6 000 /rok - czyli jakies 500zł / mc - twoja praca to 1/2 miesiąca czyli 250zł.

 

więc z twoich 2000zł zostaje...

 

(po opodatkowaniu) = 1640zł = ( po zapłaceniu księgowej i zusu) = 1140 zł. - po uwzględnieniu amortyzacji sprzętu i oprogramowania - 890 zł. - czyli pracujesz za... 11.85 zł / h (nie licząc renderu, czasu na poprawki, itp)

 

opłaca się ? - o ile olejesz koszty i robisz na czarno na nielegalnym oprogramowaniu czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szukam odpowiedzi na pytanie: Ile trzeba wyłożyć na profesjonalną sesję zdjęciową zaaranżowanych mebli. Producent mała dopiero rozwijająca się firma chce wejść na rynek meblarski i do swoich katalogów chce właśnie użyć takich zdjęć. Pomieszczenie zaaranżowane właśnie ich meblami, trochę dodatków jakaś lampa może dywanik coś na stolikach jakieś drobiazgi. Dokładnie chodzi o meble hotelowe (2 łóżka, duża szafa stolik, biurko, 2 szafki nocne) ile takie przedsięwzięcie może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że kosztowało to tyle aby kotś, sobie mógł dom za to postawić

 

Brzydactwo :p

 

Pytam o obiektywną cenę. Znacie może linki do czegoś lepszego o podobnej tematyce. Dziwne, że stolicę stać tylko na takie "coś" (?)

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Dziwne, że stolicę stać tylko na takie "coś" (?)

 

Obawiam sie, ze takie rzeczy, wlasnie tak wygladajace sa najdrozsze.

Dlaczego ? Bo tych zlecen , (za gruuuuuuba kase) nie dostaja przypadkowi ludzie z ulicy. Kolesiostwo, znajomi. I jakos tak sie dziwnie dzieje, ze potem widzimy strasznie kiepskie produkcje, reklamy , ktore kosztowaly fortune.

 

Oczywiscie nie wszedzie i nie wszystkie. I nie mowie tutaj konkretnie o tym modelu warszawy - nie znam tej sprawy.

A kasa ze zlecen "po znajomosci" jest maaaaasakryczna.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

 

 

.

A kasa ze zlecen "po znajomosci" jest maaaaasakryczna.

 

czyli ile? 100 000? Węcej, mniej? Jak wrzuciłem w google hasło: wirtualny spacer, to znalazłem tylko to :( Albo słabo szukam albo nic nie ma. W to drugie jakoś nie chce mi się wierzyć...

 

Edit: No może jeszcze to: http://www.e-warsaw.pl/3dtrip/ ale ten spacer wygląda jak spacer pomiędzy zdjęciami kamienic ;) A to ile mogło kosztować? Orientacyjnie.

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubą kasę ktos zgarnia, ale jeżeli jest to na zlecenie Urzędu Miasta, to chyba jest przetarg?

 

Jasne że jest.... I co z tego? Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś przypadkowy wygrał konkretny przetarg w większym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko to robię, ale czasami trzeba zaintereweniować. Wątek został uprzątnięty.

 

Ze względu na pojawiające się groźby jakie pojawiały się w stosunku do jednego z użytkowników, którego dane zostały już usunięte.

 

Przypomnę tylko, iż forum nie jest do końca anonimowe przecież i każdy bierze na siebie pełną odpowiedzialność pisząc posty.

 

Forum nie jest tez miejscem do wyjaśniania konfliktów pomiędzy firmami. Serwis nie będzie platforma pośredniczącą w rozwiązywaniu takich konfliktów.

 

W przypadku konfliktów pomiędzy firmami, prosimy o wyjaśnianie ich pomiędzy sobą - nie na forum publicznym.

 

A więc zachęcam do powrotu do tematu wątku.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "najbardziej pomocny komentarz roku" :D

 

No bo nie rozumiem jak ktoś zleca coś komuś kto tak naprawdę nie zna na tym. Ja rozumiem że za darmo ale za pieniądze. Jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji:

 

Dzwoni klient

 

K: Witam, potrzebuje okładki płyty ?

 

G: yyyyyy a tak tak, oczywiście że realizujemy, nawet kilka lat temu korzystałem z programu który by się nadał więc przypomnę sobie jego nazwę i zrobimy dla Pana najlepszą profesjonalna okładke!

 

K: To wspaniale! Jestem taki szczęśliwy!

 

Dla mnie to jakiś absurd!

Edytowane przez Użytkownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiem jak ktoś zleca coś komuś kto tak naprawdę nie zna na tym. Ja rozumiem że za darmo ale za pieniądze. Jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji:

 

Dzwoni klient

 

K: Witam, potrzebuje okładki płyty ?

 

G: yyyyyy a tak tak, oczywiście że realizujemy, nawet kilka lat temu korzystałem z programu który by się nadał więc przypomnę sobie jego nazwę i zrobimy dla Pana najlepszą profesjonalna okładke!

 

K: To wspaniale! Jestem taki szczęśliwy!

 

Dla mnie to jakiś absurd!

 

Hmmmm... Dlaczego absurd? Gdybym miał takie zlecenie, to bym je wziął mimo że na składzie się nie znam - zrobił bym grafikę a składem martwił później, albo znalazł od razu kogoś kto by się tą częścią zajął. Zakładam że kolega ma podobny problem.

 

Zależy dla kogo ta okładka i ile czasu zajmie jej zrobienie. Kolorowe spiralki i jakieś fiu-bździu to nie to samo co indywidualna, szczegółowa grafa przecież. Nie wiem czemu tak trudno wam oszacować koszty - robię tydzień, znaczy kosztuje tyle. Miesiąc - tyle. I kropka. Wyznaczanie cen na zasadzie a bo ten za okładkę "Ich pięcioro" wziął 20k a robił dwa dni to nieporozumienie lekkie. W sposób korporacyjny to ustalajmy ceny dla karporacji - prawników i tym podobnych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilka stron temu padła myśl żeby zawiązać korporację grafików CG :) i nic dalej się tylko ludzie śmieją z tego... a to taki dobry pomysł, architekci, prawnicy ani myślą swoje korporacje rozwiązywać.

 

popieram Hynolową wycenę - ile godzin siedzisz x stawka godzinowa (uwzględniająca jakiś godziwy zarobek + amortyzację sprzętu / oprogramowania, podatki itp) = cena za pracę - proste jak drut.

 

 

edit - Muminek - tylko o co chodzi z tą babką na Zile? :)

 

jak jesteś w stanie zrobic 3 - 4 takie obrazki na godzinę, to jest calkiem niezla stawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

z gory sorry, ze troche offtop, ale mozliwe, ze bede robic okladke plyty. z sama okladka nie ma problemu, natomiast chodzi o ksiazeczke, cover, sklad tego itp., czy ktos sie tym zajmowal? jak wyglada z technicznej strony to wszystko? od roku nie odpalalam InDesigna XD

 

no i ile wzielibyscie za caly projekt?

 

please help !

 

Ja to widze tak:

1. Zbierasz dane od klienta, jaki rozmiar (ile stron) czy harmonijka, czy książeczka itp

2. Pytasz o to kto to będzie drukował, dzwonisz do tej drukarni, pytasz o spady, format, rozdzielczość w dpi, jaka paleta kolorów (standardy pantone, pytaj też o rodzaj papieru bo palety pantone się na tej podstawie też rozróżnia. Jeśli nie wiedzą kto ma drukować, to dzwonisz do pierwszej lepszej drukarni i pytasz o druk okładek na płyty, głownie o spady chodzi, musisz zrobić takie znaczniki do cięcia, takie krótke kreski przy rogach, poczytaj.

Zazwyczaj materiał oddaje się w tiff-ie lub pdf-ie. Zapytaj ewentulanie o schemat barw.

 

Kolorystykę dobieraj na podstawie określonej palety pantone, żebyś miał na ekranie to samo co będzie wydrukowane, odcienie niebieskiego to chyba najgorszy kolor do druku.

 

Porównaj to co masz na kilku monitorach, najlepiej też na kineskopowym i na kilku różnych wydrukach, jeśli będziesz miał problem ze zdobyciem palety, bo kosztuje parę stówek.

 

Sorki, że tak namotałem, ale niezbyt żwawy dziś jestem:)

Albo tak jak Hynol pisze, zrób projekt, później o skład się martw.

 

Jak robiłem plakat dobierałem kolory na oko na monitorze kineskopowym i porównywałem z wydrukiem z taniej plujki HP, klient był wniebowzięty.

Tak samo było z etykietą na butelkę zawierającą złoty kolor, rónież dobrałem na oko i wyszło git:)

 

Co do ceny nie pomogę.

Powodzenia!

 

pzdr!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilka stron temu padła myśl żeby zawiązać korporację grafików CG :) i nic dalej się tylko ludzie śmieją z tego... a to taki dobry pomysł, architekci, prawnicy ani myślą swoje korporacje rozwiązywać.

[/color]

 

 

Loki jak nikt nie chce to Ty zakładaj, jestem z Tobą, mogę już być zastępcą prezesa :D

Ktos już proponował nazwę:

 

S.P.A.R.K.

 

Stowarzyszenie Polskich Artystów i Rzemieślników Komputerowych

 

[blink * Blink * Ka-Ching! :D]

f_BLD045467m_9418b7c.jpg

 

;)

 

 

S.P.A.R.K.

 

Dołącz i TY!

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiem jak ktoś zleca coś komuś kto tak naprawdę nie zna na tym. Ja rozumiem że za darmo ale za pieniądze. Jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji:

 

Dzwoni klient

 

K: Witam, potrzebuje okładki płyty ?

 

G: yyyyyy a tak tak, oczywiście że realizujemy, nawet kilka lat temu korzystałem z programu który by się nadał więc przypomnę sobie jego nazwę i zrobimy dla Pana najlepszą profesjonalna okładke!

 

K: To wspaniale! Jestem taki szczęśliwy!

 

Dla mnie to jakiś absurd!

Teoretycznie racja, ale przecież napisał "możliwe, że będę robił" - być może mierzy siły na zamiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.P.A.R.K i wszytko jasne! Jestem za a nawet przeciw!

 

Przyznam że też mi się trochę nudzi, też się trochę poślinię f_spdrool2m_593680e.gif

 

lili: Może zostaw to jakiemuś praktykującemu grafikowi. Chyba że to płyta z muzyką techno, wtedy na pewno sobie poradzisz.

 

Nie tak ostro, każdy musi kiedyś zacząć, trochę wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lili - od 1500 w górę... (i jak pisał Levus - nie zapomnij pomnożyć przez 2).

 

P.S. jeśli to niszowy zespół, i nie uczestniczy w tym "wielki producent"... policzyłbym 300zł (razy 2 oczywiście).

 

pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

S.P.A.R.K. hmm.. potrzebujecie skarbnika może? ;)

 

PLEK> od 500 do 50000 PLN

Zależy dla kogo, jaka jakość, jaki detal, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti 50000 PLN za vizkę niewielkiej łazienki? chciałbym zobaczyć przykład :)

jak już S.P.A.R.K. zacznie działać to to będzie minimum za scanline bez cieni ale na razie to powiedziałbym 1-1,5k

 

A co do skarbnika to ta funkcja jest podzielona między prezesa i zastępce, żeby ograniczać koszty bo dolar poszedł w górę i sprowadzenie dwóch czarnych lamborgini z limitowanej serii dla założycieli nieco więcej wyniesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prosta wizka łazieny. Bez zaawansowanych mtl i takiego extra światła - 400-800 zł.

2.Fotorealistyczne materiały, nie wiele elementów, nie wielka scena i dobra jakość - wołaj ciut więcej

3.Duza scena, wiele elementów, ambitnych i zaawansowanych modeli oraz oświetlenie i materiały - wal do 8 kafli! :P

4.Sceny exterior, o poważnym bardzo ambitnym charakterze - wiecej.

5. Kurcze, niech ktoś sie upewni że będzie w stanie zrobić świetna wizkę na czas, bo jesli to było na umowę - i nie zdążysz - słono zapłacisz :(

 

TO NIE ZŁOTE CENY - RADŹCIE SIĘ INNYCH EKSPERTÓW BO JA NIEZBYT DORADZĘ, ALE LUBIE KOMUŚ POMÓC :D

 

Zgadza się - Niezbyt Doradzasz. A czy pomagasz czy szkodzisz, to osobna kwestia.

Punkt 5. wskazuje że jednak nie masz doświadczenia.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności