Skocz do zawartości

Maszyny bojowe : she & her machine [UPDATE5 6.07.2005r.]


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co raczej nie mam pomysłu na dokładny temat pracy. Jednak wiem co i jak mam wyglądać (przynajmniej kilka obiektów). No więc tak zapewne dość sporo pokaże mój concept. Na pierwszym planie będzie samochód który mi się ostatnio bardzo podoba, ford fastback (poniżej zemieściłem referki. Będzie o niego oparty jakiś człowiek (jeszcze się zastanawiam czy to będzie murzyn czy biały) i będzie: są dwa warianty: 1. mierzył giwerą w strone kamery 2. będzie miał trzymał jakiś tam karabinek na ramieniu. W tle planuje zrobić jakieś "piekło" rozwalone samochodziki itp. Jak to wyjdzie zobaczymy mam nadzieje że sprostam.

 

CONCEPT:

 

10me.th.jpg

 

REFERENCES (ford fastback):

 

fordmustangfastback10245kp.th.jpg 1965fordmustangfastbackcammerr.th.jpg

 

AKTUALIZACJE:

 

19ib.th.jpg 24qe.th.jpg 65fk.th.jpg 12ie1.th.jpg 27ya.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba moglbys zmniejszyc kadr bo sie niewyrobisz :) takie autko + guy the destroyer + otoczenie huhuhu troche roboty bedziesz mial ,no coz zycze powodzenia :) . Co moge jeszcze od siebie dodac :] licze ze autko nie bedzie blyszczalo jak na referkach :] i beda jakies ciekawe uszkodzenia , dziury po kulach . :) czekam na updaty. Powodzenia raz jeszcze zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena będzie tak ujęta że jedynie postać (ustaliłem że będzie to murzyn ) oraz samochód będzie dobrze widoczne. Z tylu natomiast (za nim) będzie obraz rozmazany dzięki czemu modele bendą mogłby być low-poly bo to i tak tego zbytnio nie będzie widać :). Co do kadru to mam jeszcze ok 2 miesiące na jego dokładne ustalenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hindus --> dlaczego ja mam się strzec? niech on się strzeże :). Z murzynem raczej nie bende miał problemów (chyba). Najbardziej się boje dwóch rzeczy: stworzenia odpowiedniej tekstury i shadera dla postaci oraz tego jak by to klimatycznie oświetlić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszke zaniedbałem temat (załatwianie spraw z nową szkołą) jednak dzisiaj miałem troszke wolnego czasu i oto co wyskrobałem :). Mam nadzieje, że się spodoba główka jutro jeszcze zrobie jakieś finalne poprawki bo dzisiaj już nie mam siły.

 

19ib.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, poczatek niezly, tylko nie poddaj sie, ostatnia bitwa Ci upadla, zycze aby ta zakonczyla sie sukcesem, ehhh co do Mustanga to ehhhhhh, IMO the best car of the world, hehe a scena rodem Intercity 76

PS nie zamieszczaj linkow do strony tylko bezposrednio do obrazka

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to powoli idzie ale chce żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik :). Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować ciało dla mojej postaci do sceny :). Mam nadzieje że sie wam spodoba zarówno ona jak i jej "gabaryty". Jak tak teraz na to patrze to dopatrzyłem się kilku błędów jednak to poprawie do następnego update'u. Pzdr. Zachęcam do komentowania :). 24qe.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo postac jest niezla - najbardziej podoba mi sie renderek z sama twarza - ja na Twoim miejscu z "gabarytami "bym nie przesadzal, natomiast skupilbym sie na wykreconym ubiorze- obcisly stroik -super ale mam nadzieje ze to nie bedzie laska w stylu "Żylety"- mi to troche tandeta zajezdza :) - ciekawsze wydaje mi sie zrobienie wersji kobiecej Mad Maxa - czyli w sumie tez skoora, foora (bez komoora) ale klimat jest o wiele fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do und3r --> jest to metoda poly (kopiowanie edge).

do salvator --> hehe napewno się nie domyślasz jak wygląda siatka :P.

do eco --> napewno to nie będzie jakaś tandetna prostytutka.

 

Co do kobietki to właśnie jestem na etapie mapowania dżinsów. Zrobiłem takie fajne stringi które subtelnie wystają zza dżinsów. Pozostaną już tylko trampki i włoski oraz drobne korekty twarzy bo wygląda jak jakaś upośledzona :\. Update zamieszcze wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke popracowałem, poprawiłem tu ówdzie, dorobiłem troszke detalów i powiem jedno TRAGEDIA :\. Ktoś mi uświadomił ile to ma bugów i niedociągnięć i jeśli chodzi o głowe to fakt faktem ale każdy to widzi że jest upośledzona. No nic pokazuje tyle ile mam i biore się do roboty.

 

65fk.th.jpg

 

PS: nie zwracajcie uwagi na złe mapowanie dżinsów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. są dziewczyny, które tak noszą dzinsy i wyglądają jakby miały im rzeczywiscie spaść a mimo wszystko się one jakoś trzymają..

(btw. byłem świadkiem takiej sceny spadku dzinsów na ulicy ale akurat tamta dziewczyna miała trochę zbyt dużo tłuszczyku po bokach i to było tego przyczyną :D)

byłoby super gdybyś osadził jej oczy głębiej i poprawił piersi by nie wyglądały jak wypchane silikonem.. niech podziała na nie lekko grawitacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do salvator ---> tak się teraz nosi dżinsy ... wyjdz czasem z domu :).

 

Dzisiaj chciałbym zaprezentować kolejny model, którym będzie samochód. Póki co jest to wip i mam nadzieje wyjdzie z niego coś ciekawego. Wpadłem na pomysł zrobienia "tego czegoś" na masce (nie wiem jak to się nazywa spoiler ? - ośmieszenie ). Design jest mój :D. Poniżej zostawiam wam do oceny dwa obrazki pierwszy wyrenderowany model ... drugi to zrzut z viewportu maxa.

 

12ie1.th.jpg 27ya.th.jpg

 

-----------------------------------------------------------------

 

edit: już 500 postów na plecach :). Mam nadzieje że kolejne 500 postów będzie tak samo dobrze wykorzystane jak dotychczasowe. Sto lat, sto lat, niech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kobiety wyglada ok. Dasz wlosy, bedzie fajnie. Tylu nie poprawiaj, jak nie bedzie widac. Skanowales jeansy po kawalku? ;]

A tak na ps'ie, 16 lat i czlowieka modelowac? Za duzo siedzisz przed komputerem ;-)

To niesprawiedliwe, teraz jest wiecej tutoriali avi w internecie ;]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piersi jak piłki nożne. no ale wiadomo że różne gusta faceci miewają.

pępka nie ma.

oprócz tych braków wygląda całkiem przyzwoicie, co do tych dzinsów wolę się nie wypowiadać, jeśli dziewczyna lubi że jej pośladki widać, to jej sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj max, czasem wychodzę z domu, dwa dni temu nawet wyniosłem smieci ;]

chodziło mi raczej o to, że tam gdzie powinny się opierać o obręcz biodrową, tam odstają, przez co wyglądają jakby miały za chwilę runąć na chodnik ku uciesze gawiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle życzenia nielot ... siateczka:

 

9trampki6tz.th.jpg

 

Mam jedno pytanko ... Nie ma co ukrywać ale prace nad kobietą zbliżają się dużymi krokami do końca. Planuje zrobić taką małą animke co by to nadała się do mojego demoreel które zamierzam za rok ... dwa przygotować. I mam dylemat co do włosów. Czy do animacji włosów (aby się elegancko i w miare realistycznie poruszały) wystarczy użyć tylko zwyklych plane'ów + tekstura + opacity, czy lepszym wyborem będzie np. shag hair? I jak to się ma do czasów renderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rzuty: góra, bok, tył, przód. Co prawda refki się kompletnie ze sobą nie zgadzały ale ogólny zarys miałem. Robiłem je sam technika: cyfrówka + stare trampki. Może póżniej wrzuce kilka gotowych teksturek w dużych rozdziałkach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem odnośnie tła dla sceny. Szukałem, szperałem google już znam na wylot pod niektórymi hasłami ale wciąż nie mogę znaleść chociażby jednej refki w miare dobrej jakości czegoś w typie tego:

 

concept0hg.th.jpg

 

Jest to zrzut ekranu z gta: SA. Szukam jakiś zdjęć z podobnym zabudowaniem. Prosze pomóżcie ... może macie takie fotki na komputerze a może poświęcicie chwilke na zdobycie ich ze źródłem do których ja nie mam dostępu. Z góry dzięki. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności