Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Mały konflikt"


Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób robi w klimacie s-f, cyberpunk, to ja... mam coś baśniowego ;)

Nie jestem pewien czy do końca zgodne z tematem maszyn, ale praca będzie prawdopodobnie podchodzić pod moment krytyczny.

 

Chcę przedstawić, atak "miłych" wróżek na ul goblinoidalnych stworków. Wróżki będą atakowały i niszczyły wszystko za pomocą ślimaków, które dla mnie są tymi maszynami bojowymi. Jednego ślimaka na sznurach prowadzi kilka wróżek. Wokół jest zamieszanie i popłoch.

Narazie opis dosyć zdawkowy...

 

Poniżej koncept stworków które będą pozbawiane domu...

 

gobliny.jpg

 

Zanim zabiorę się do właściwego obrazka chyba zrobie kilka takich właśnie konceptów. Nie wiem jak mi to wyjdzie, ale bądźmy dobrej myśli...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło ;)

 

Popatrzyłem, że wszyscy szybko idą naprzód, a ja tu nic nie robie...

Narazie uznałem, ze cześć kompozycji z konceptu wykorzystam... puźniej najwyżej będę stoponiwo zmieniał to co nie będzie mi pasować. Myślę też o wykadrowaniu i zamiast na ilości obiektów , skupić się na detalu. Z perspektywą też coś mógłbym zrobić, ale powoli... narazie tylko podstawowe kolory.

 

color.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfy swoją drogą... a narazie postanowiłem troche to podmalować... i przy okazji zmienić źródło światła... chce umieścić silny strumień światła dochodzący zza drzewa i padajacy na ślimaka. Narazie dodałem sobie kilka linii pomocniczych, żeby nie pogubić się z perspektywą...

 

pers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio zainteresowanie zmalało...

Narazie wrzuce mały progress... - jak to wygląda w ps... pewnie będę musiał zwiększyc rozdzielczość, bo szykuje mi się dłubanie ;)

 

progres.jpg

 

 

Może jakieś sugestie? Wiem, zę narazie jest jeszcze straszny bałagan, ale powoli trzeba będzie zacząć wszystko pożądkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie namaluje jakiejś gałęzi pod nią... albo wyprostuje jej jednąnoge, zeby bardziej naturalnie wygladało ;) Tylko, ze takich elfic jeszcze przydałoby się domazać kilkanaście...

A co do procesu malowania to... zwykle to robię inaczej, ale to nie jest praca na godzinę, dwie... i jakoś to fragmentarycznie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wygląda ciekawie :P ale jesczez tego nie widze, a przynajmniej nie mogę sobie wyobrazic, co będzie na tym zielonkawym tle... zdradzisz szczegóły? :D koncepcja fajna :D

/ miałam zjechac, ale sorry, nie wiem (jeszcze) zego się przyczepić :P /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi średnio to idzie:/ Niby jestem zadowolony z tego jak to wygląda na chwilę obecną... a z drugiej czegoś mi brakuje... czegoś co by mi po prostu kazało nad tym siedzieć...

No cóż... może tuż pod koniec dojdę do wniosku, ze trzeba to zacząć od nowa...

 

Narazie zabrałem się za slimaka - jeden z głównych elementów sceny ;)

Troche będzie nad nim siedzenia... i przedewszystkim modlitw o to, żeby nie popsuć całego efektu...

 

progres3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coś mi średnio to idzie:/ Niby jestem zadowolony z tego jak to wygląda na chwilę obecną... a z drugiej czegoś mi brakuje... czegoś co by mi po prostu kazało nad tym siedzieć..."

Heh, nie tylko Ty masz takie odczucia, uwierz. Męcząc się nad swoją grafą czuje dokładnie to samo:) Ale to chyba normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała reorganizacja... i chyba zmienie przebieg pracy... poprostu zapaćkam kolorami i jakoś będe sięstarał dobrać do szczegułów (moze tak będzie mi łatwiej)... tylko, żę najpierw muszę do końca ustalić kompozycję... a z tym jest dalej problem :/

Deklarowanych goblinów jak nie było tak nie ma... i zastanawiam sięco z tym fantem zrobić... czy rysować małe pokraki, czy może coś innego...?

 

 

progres4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezstresowe, powolne nakładanie kolorów przyniosło mi tyle, ze doszedłem do wniosku, zę całą lewą stronę trzeba zmienić... może nawet i początkowy zamysł jest do wymiany. Zobaczymy co mojej mózgownicy przyjdzie do głowy...

 

zmiany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa... ja mam tak, że nawet jeśli moja praca mi się podoba to zwykle na niezbyt długi okres... to napędza do pracy...

A co do zmian... chyba rzeczywiście zmienie więcej jak tylko lewą stronę... pewnie wykorzystam slimaka i tą fruwającą panienkę ;) ale w jaki sposób, to jeszcze zobacze... trzeba chyba lepiej wszystko okreslić, a nie rzucaćsięna żywioł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trzeba chyba lepiej wszystko okreslić, a nie rzucaćsięna żywioł :]

 

I to jest właśnie to coś. Ja dzisiaj wpadłem w depresję nie umiem opanowac "gryzonia", ale będe twardy. . . kupię sobie kredki. (Świecowe) - I tak właśnie jest od ogółu do szczegółu.

 

PZDR. MCMiriam - I paczkę pasteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pracują, a ja przez ostatnie dni nie zrobiłem praktycznie nic...:/

Mam poważny kryzys i zero konceptu na układ sceny... Jeszcze za jakiś czas najprawdopodobniej wyjadę... i dwa tygodnie bez możliwości pracy nad bojowymi slimakami.

 

 

Troche próbowałem nad tym pracować, ale...

new1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pomysly:

 

 

Krzaki z jagodami

kamienie

skaly

drzewa (ale to raczej odpada :P )

jakis obelisk / kapliczka

rzad innych slimakow rownolegly do pierwszego

inne zwierzeta bojowe

banda krasnali z maczugami i innymi cudami techniki.

wioska

wlasciciel slimaka zaprzęgający go

stragan z warzywami :P

 

 

 

generalnie Twoj pomysl maszyny bojowej jest swietny, ale moze warto pomyslec nad zmiana kadru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki ;)

"rzad innych slimakow rownolegly do pierwszego" - ten pomysł nawet już mi przychodził do głowy... puźniej zamienił się w miejsce boju między ślimakami i latającymi panienkami, a pokrakami, żebym potem nawet się za to nie zabrał...

Mam już pewien pomysł, a właściwie chęć zrealizowania tego co się pojawiło na początku w mojej głowie na myśl o ślimaku i machinach bojowych... więc chyba scenkę zacznę od początku, jeszcze przed wyjazdem ;) (zostało mi jeszcze pare dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że się trochę zbliżyłem do celu ...;) ...przy okazji przyszło troche mobilizacji...

Scena troche uległa zmianie, bo tak jakby zacząłem ją od nowa, wklejając pare rzeczy... zmieniłem troche barwy...

Przy okazji przyszły dwie wizje oświetlenia... jedna tak jak teraz, czyli z góry jasne, rozproszone swiatło, a druga to silny strumień z prawej strony ślimaka będącego bliżej ;)

 

szkic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardziej się podobało to co było wcześniej. Myśle, że dwa, tak duże obiekty (tu ślimaki) psują trochę kompozycję. Bardziej podobał mi się układ z przedostatniego rysunku (ten ze znakiem zapytania). Fajnie by to wyglądało, gdybyś zrobił z tego makro (zamiast drzew trawa, kamyczek, grzybek halucynek :) etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wesrja kolorystyczna lepiej pokazuje przestrzen, ale druga ma lepszy klimat. Bym czyms przelamal ten fiolet bo mocno dominuje. W poprzednich wersjach slimaki wydawaly sie wieksze. Troche pusto po prawej. Bedzie drugi slimak? W kazdym razie pomysl na slimaki przedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakoś zmusiłem się do roboty...

...ale zabrałem się do tego od nowa, bo jakoś brakowało mi w tym wszystkim dynamiki...

Rozplanowałem to jeszcze raz... tym razem inne ujęcie, więcej ślimaków...

 

sketcho.jpg

 

Prawdopodobnie wykorzystam sporo z tego co zrobiłem wczesniej, chociażby po to, żeby mieć już jakieś podłoże , kolory itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie głównie dalszy plan, bo łatwo to będzie poprawić... teraz będę chyba potrzebował najbardziej uwag - przedewszystkim - czy to jest lepsze od tego co było wcześniej?

 

bitw4.jpg

 

Dla zainteresowanych wcześniejsze etapy pracy:

 

ste.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk w tym speedzie, w poście z 15-08-2005, 12:53 ten ślimak ma powalające spojrzenie, tak jakby nie do końca wiedział co się z nim dzieje. W ostatniej wersji to spojrzenie znikło, i wydaje mi się, że razem z nim coś intrygującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności