Skocz do zawartości

Moment Krytyczny: "Tsunami - No Way Out v2."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

"Tsunami - No Way Out" - Temat zaklepać trzeba :). . .

 

MCMiriam'05

 

Będzie to pierwsza praca wykonana metodą cyfrową i pierwszy start w Bitwie. Początki są

zawsze trudne (tym bardziej jak się nie ma tablet'a pod ręką) dlatego też proszę o wyrozumiałość

oraz wszelkie zarówno krytyczne jak też pozytywne uwagi, sugestie itp... wszystkie mile widziane.

Po przeczytaniu new'sa "Bitwa: Moment Krytyczny" pierwszy klimat, który mi się nasunął to gigantyczna

fala Tsunami zalewająca niczego nie spodziewających się mieszkańców miasta.

Drugi plan: gigantyczna fala (zalewająca miasto, ludzi samochody itd...),

Pierwszy plan: kobietka wychodząca z taksówki - (szok, zdziwienie, strach),

między plan: dalszy uciekający ludziska, bliższy - zdziwiony koleś pokazuje drugiemu falę - stoją

i zastanawiają się, gdzieś nie daleko nich para zakochanych . . .

 

Z uwagi na to iż duuużo i dłuugooo pracuję w miarę możliwości będę umieszczał postępy w mojej pracki.

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Bitwo - wiczów.

Powodzenia i niech Moc Będzie z Wami....

 

 

 

28.06.2005 19.01 : Pierwsze Koty za płoty. Początek Jest zawsze najtrudniejszy zaczołem od nieba - czyli tła i jak czas mi pozwoli dzisiaj późnym wieczorem dodam coś jeszcze . . .

 

 

 

30.06.2005 18.00 : Powróciłem z pracy i zabieram się do pracy w między czasie wrzucę ( o ile mi się uda) szkic szkicorka miasteczka . Brak tablet'a to niestety problem - ale dzisiaj byłem u funfla i mam skana ciut kiepski ale lepszy ..... :D

 

08.08.2005 : Kolejny mały update

 

•22.08.2005: A teraz czas na zmiany, bo jak popatrzyłem na Wasze prace, to nomalnie aż mi wstyd wymiatacie absolutnie, a ja staruszek tak nie umiem. Obiecuję że się poprawię, cwiczyc, cwiczyc ...

 

 

 

http://image.mcmiriam.w.interia.pl/Tsunami%20-%20NoWayOut%202%20600-400k08082005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swoją drogą jak, to jest? Ołówkiem narysuje prawie wszystko - a myszką ni w ząb?

Próbuje narysowac linię prostą to mi wychodzi jakiś łuczek,

jeszcze jedno pytanie: jaki rozmiar pracy (pix.) stosujecie?

I jeszcze jedno jaki tablecik byście polecili (wykluczam WACOM'y bo to makabra cenowa),

Format a4 np Mediona , byłby dobry?? Pentagram w sumie ma to samo a kosztuje 2-3 razy tyle . . .

 

PZDR. MCMiriam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tabletow znajdziesz wiele informacji w archiwum forum (chyba najwiecej w dziale hardware)

ja mam pentagram xxl (jak dlugo ma nowe bateri nie stwarza probelmow)

i odradzam kupowanie na allegro

kiedys dokonalem jak myslelm udanego zakupu za 99 :)

ale potem okazalo sie ze przeskakiwal mi kursor niewlasciwie

pozdrawiam

shi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem tablecik: firmy Medion - XXL. Czy to dobry wybór>? wyjdzie w praniu, po rozmowie z jednym Gościem stwierdziłem po co przepłacac Pentagram XXL - ok.400 a to samo tylko inna naklejka 139+15 za przesyłkę.

 

Pożyjemy zobaczymy.

Jak dostane przesyłeczkę zajme się "ostro" cwiczeniami....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shi niepoprawny optymista z Ciebie. :D, moje umiejętności są raczej mierne i mizerne, ale od nawet Picasso od czegoś zaczynał.

Ładna pogoda dzisiaj chyba wyskoczę z rodzinką w plenerek. . .

Pozzdrowionka . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bra przesyłka dotarła - po godzinie zmagań i bojów zainstalowałem "gada". Działa ale niestety nie tak jak bym się tego spodziewał, cóż jakie pieniądze taki "syf" - sprzęt.

 

Biorę się za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.07.2005 : Po bataliach w pracy i pobycie poza granicami mojego miasta - takie życie - że pracuje się tam gdzie jest praca. Dobrze że chociaż internet mieli... :D

 

Chciałbym pokaza troszku inne spojrzenie na temacik,

 

Tsunami%20-%20NoWayOut%20v2%2019072005.jpg

 

Szkic jeszcze trochę nie wykończonu, ale nie późno już się zrobiło i na razie tyle wyszło.

Ma to byc mix 2 tematów - przewodni ojciec z dzieckiem unoszeni przez falę - "tonący" lub też nie. I podkład MegaTsunami zalewające miasto . . .

Ot i tyle, ciekawi mnie Wasza opinia, pomysły itd....

za wszelkie błędy sorki - rysowac i pisac dopiero sie uczę . . . :D:D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty w moim topicu :)

A tak wogle to fajny concept...

Tez swoja droga na tablecik zbieram, jeszcze nie zamowilem ale JUZ NIE WYTRZYMOJE Z TA MYSZKA!!! nic! nic! nic! sie nie da z tym shitem robic!

Jakies 25% umiejetnosci z myszka widac [ chyba ze ktos jest suuuuper przyzwyczajony i do tego super w takim Photo-Shopie]

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Temat "mocny". Na twoim miejscu spróbowałbym powalczyć z azjatyckimi twarzmi z referek. Co do kompozycji do prosta droga za bardzo skupia na sobie uwage i odciąga od ludzi. Jak zwykle rekomenduje wyeksponowanie motywu ludzkiego

Pozdro i trzym sie

 

PS Ja używam malutkiego pentagramka i wystarcza ale wiem co to smak WACOMA A4

i jak tylko będę miał możliwość to go kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.07.2005 - człowiek uczy się całe życie i niestety "mądry" też nie umiera. Malowanie // Rysowanie - lub też nie wiem jak to się w tej wersji nazywa - na kompie nie jest łatwe, a zdaje się że powinno. (Nawet z tabletem). Dlatego też cwiczy, cwiczyc wytrwale . . .

 

Tsunami%20-%20NoWayOut%202%20kopia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam swoją dalszą walkę z tematem (człowiek mi jakoś nie wychodzi).

+Tsunami%20-%20NoWayOut%202%20600-400k08082005.jpg

 

 

I tak na marginesie gdybym to samo malował olejem to płutno miało by około 5 cm grubości :D ( ilośc postawionych kresek jest zastraszająca)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. Otworzyłem plik i wywaliłem praktycznie wszystko, teraz wygląda to tak:

 

 

Tsunami-Nieuniknione_01-800.jpg

 

Będzię to w zasadzie ta sama praca z tzw. "retuszem" :). Przede mną długa droga jeszcze, po przycięciu tu i uwdzie wydaje mi się że teraz zaczyna nabierac ""formy'"" ;).

Oryginalna praca ma rozmiar 3500x2450 a resize 800x..., i właśnie to jest to czego na razie nie mogę rozgrysc i w tym miejscu zwracam się do Was drodzy Koledzy o pomoc:

 

1.Po zmniejszeniu praca gubi detal, @@@ i nie wiem co z tym fantem zrobic, to po pierwsze,

2. Mam problem z właściwym wymodelowaniem ręki tej pani . . .,

 

Za cenne uwagi i komentarze (krytyczne, ale konstruktywne) z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam i Życzę POWODZENIA

 

• W S Z Y S T K I M •

 

I jeszcze mały EDIT: Chodzi mi o dopracowanie detali, jaką metodą najlepej to robić, może zacni koledzy mają jakieś sugestje . . .

 

• UWAGA •

Ku przestrodze, jeśli ktoś z Was planuje zakup tabletu, niech zainwestuje w Wacoma to opłaca się bardziej ten, który mam w chwili obecnej praktycznie ześwirował i nie jest to wina baterii . . . Głupi niestety płaci 2 razy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale o wiele lepsze niż wcześniej. Zakładam że kobita jest niesiona falą, nie bardzo to jednak widać, zdało by się naznaczyć grzbiet fali aby po łóku szed aż do pierwszego planu, bo obeznie znika gdzieś z boku wyżej niż ta kobita się znajduje.

 

No i domaluj coś na pożarcie tej fali ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Życie pokazuje jedną drogę, którą idą "Góru" i tzw. plebs ... czyli gościu sam jesteś sobie sterem, żeglażem i okrętem ... a szkoda myślałem w swoim "zadufaniu" że czegoś się nauczę... niestety ... Człowiek to brzmi dumnie, masz krędkę i kartkę to ćwicz jak ci się skończy jedno lub drugie może czegoś się nauczysz... Gorzkie żale .... ;)

 

....

 

Staram się sam korygowac własne błędy...

nie jest Final'em ale częścią do nominacji ... człowiek uczy się całe życie, a i tak wszystkiego się nie dowie :))

 

...

 

Ostatni stage i mam nadzieję ze nie ostatnia Bitwa, jak nadmieniałem wcześniej niestety uczę się ps'a i uczę się rysowac w Digital 2D,

 

Praca zrobiona jest w PS'ie, bez udziały tekstór i bez udziału refek...

 

Mam nadzieję praca, itp.... czas pozwoli mi w końcu pokazac na co mnie naprawdę stac .... ;))

 

 

A na razie Tyle zostaje :(

 

Powodzenia Wszystkim

 

Tsunami-NieuniknioneFinal1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry :) nie ma co popadac w taką melancholię , mała rada na początek

 

- coś nie tak z perspektywą chyba jest, zwróc uwagę na to pod jakim kątem ustawiony jest most a gdzie znajduje się postać , sprawia to wrażenie że albo postać jest olbrzymia albo most to jakaś miniaturka po prostu kąt perspektywy w tym ujęciu nie zgadza się z kątem mostu ktory jest raczej w rzucie prawie izometrycznym niz perspektywicznym - dlatego cięzko okreslic odległosc postaci na 1 planie od tych budynków, cięzko tez okreslić wielkosc postaci (sprawie wrazenie jakiegoś olbrzyma) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "Nie czas żałowac róż, gdy płoną lasy", trzeba się ostro wziąśc za naukę, cwiczenia, cwiczenia, cwiczenia i praktyczne rozwiązania ...

 

>Azakiel'u , w sumie to masz i trochę racji, ale miało to byc nałożenie 2 tematów na jeden obraz, taka kombinacja ale ciut nie wyszło ;) ... następnym razem bedzie lepiej. THX :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności