Skocz do zawartości

Moment krytyczny: Moria


Rekomendowane odpowiedzi

Dróżyna Pierścienia przeżywa moment krytyczny. Gandalf nie zna hasła otwierającego wejście do Morii.

 

-----

Wszyscy dodają skończone prace w 1 poście... to nie będe gorszy:P

 

Obrazek do nominacji.

Tytuł: Moria

Info: 99% Photoshop CS, dosłownie 2 kreski - Painter 9

Wacom Volito

Brak textur i referek.Wszystko zrodzone w okropnych bólach.

 

Opis: In this work I tried to convey a critical moment. Gandlaf the Grey doesn't know the password which opens the Gates of Moria. In this one moment of hopeless despair the expedition hangs on a thread. And what's even more unnerving - something unknown and evil lurks in the dark and cold waters surrounding the Gates. Legolas, thanks to his trained senses of the elf, feels it and prepares to the fight for life. I have made an attempt to express the fairy-tale character of the moment, in the opposite to the dark and gloomy vision presented in the film.

 

KONIEC.jpg

kadr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czemu, ale wersja z samym Gandalfem bardziej mi się podoba niż ta niżej, może dlatego, że na ostatnim obrazku postacie nie mają dla siebie miejsca (nienaturalnie blisko siebie siedzą). Jakby tak poszerzyć widok, albo ewentualnie przenieść postacie na drugi plan byłoby lepiej... przynajmniej tak mi się to jakoś widzi :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie reszta dróżyny?"

Co jak co, ale dzięwięciu postaci nie mam zamiary rysować;) Trzy to wsam raz... Ewentualnie, jako, że scena jest mało ruchliwa dorysuje Aragorna czy Boromira namiętnie patrzącego w kierunku Mordoru. To powinno dodaćtrochu dynamiki:)

 

"frodo coś wciąga czy dostał i krew mu leci"

"pan frodo wygląda jakby potajemnie wymiotował"

ehhh... co za wyobraźnia:) a nie przyszło Wam do głowy, że Frodo po prostu ogląda pierścionek:)

 

Dzisiejszy update. Wywaliłem księżyc... po kiego on tam był?!:) Mam nadzieje, że teraz lepiej to wygląda.

 

progres2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad "górą". Faktycznie, coś by tam pasowało narysować. Chciałbym także nadać dynamiki tej scence. Może jakiegoś stwora?

Tymczasem malutki update. Te 2 nowe kreski zajęły mi trochu czasu dzisiaj:)

 

progres3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wydaje mi sie ze zapozycznie pomyslu z ksiazki to juz jest pujscie na latwizne a jak jeszcze czytam ze chcesz kolejny raz obejrzec film to juz zaczynam myslec o zupelnym braku wyobrazni. Moim zdaniem jedyna rzecz jaka moze uratowac ta prace to zupelnie odmienna propozycja od dotychczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, Twoje zdanie shi. Jednak nie zamierzam nic odmieniać (no może troszku:)) tylko skupić się na dopieszczaniu tego czegoś. Nie bierz wszystkich moich wypowiedzi dosłownie, np. tej o obejrzeniu filmu:) Jeśli faktycznie myślisz, że posiadam brak wyobraźni, gdyż wzoruje się na książce... to jeszcze raz coż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie wiem nic na temat twojej wyobrazni, poza tym ze skoro jestes na tym forum to prawdopodobnie jakas jednak posiadasz. Nie chcialem cie krytykowac a jedynie zwrocic uwage ze praca odtworcza zawsze bedzie nizej oceniana. Tego typu praca do teczki jest jak znalazl ale to jest przeciez bitwa.

No ale wiadomo ze nie spisuje cie na straty, wszystko zalezy od odstateczengo wyniku.

 

coz istotnie to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem. Wykończe tą grafike w baaaaardzo baśniowym klimacie:) Już za niedługo zobatrzycie o co mi chodzi.

I update. To coś koło drzewa to miały być świetliki, jednak wyszło mi to zupełnie inaczej niż zamierzałem:) Jeszcze nad tym posiedze. I zmienie kolor na czerwony.

Duża wersja:

progres8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to ujoł troche inaczej: poszerzył kadr znacznie w prawą strone tak by ując tą wode nad którą oni czekają sobie i zaznaczyć w tej wodzie odrobinke tego stwora który na nich patrzy/obserwóje i to byłby dobry moment krytyczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem Pa6lo... ale powstrzymuje mnie przed dorysowaniem tego elementu jedna rzecz. Mianowicie, czy nie będzie to wyglądał sztucznie. Rozszerzenie kardu wiąże się z rysowaniem od zera. Efekt końcowy może dość śmiesznie wyjść. No ale nic. To się okaże w następnym progresie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie obecny kadr jest i tak zby wąski zwłaszcza jak na przedstawianie przyrody...w pionowych paskach przedstawiania obrazów spotkałem się tylko w japońskiej sztuce malowania i tym pochodnych...a wiem ze ładne plenery przedsawiają się ładniej w wersji panoramicznej..ale to tylko mój gust(najwyraźniej wzieło się to z tego ze duzo oglądam filmów w wersji panoramicznej którą uwazam za leprzą niż wycięty kwadrat w tv:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek do nominacji.

Tytuł: Moria

Info: 99% Photoshop CS, dosłownie 2 kreski - Painter 9.

Wacom Volito

Brak textur i referek. Wszystko zrodzone w okropnych bólach.

 

Opis: In this work I tried to convey a critical moment. Gandlaf the Grey doesn't know the password which opens the Gates of Moria. In this one moment of hopeless despair the expedition hangs on a thread. And what's even more unnerving - something unknown and evil lurks in the dark and cold waters surrounding the Gates. Legolas, thanks to his trained senses of the elf, feels it and prepares to the fight for life. I have made an attempt to express the fairy-tale character of the moment, in the opposite to the dark and gloomy vision presented in the film.

 

KONIEC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności