Skocz do zawartości

moment krytyczny:"bomba/the bomb"


Rekomendowane odpowiedzi

PRACA KOŃCOWA/FINAL WORK

 

 

Witam.

Moje wyobrażenie momentu krytycznego:

Grożąca zagładą bomba; bardzo mało czasu...

Wybrałem kategorię moment krytyczny, choc bomby, niestety, są ostatnio coraz popularniejszymi maszynami bojowymi...

Motyw jest jasny tylko jeszcze nie mam tytułu; roboczy więc: "Bomba"

W linku poniżej finalna FINALA WERSJA pracy.

 

jpbombultimatefinal9zh.th.jpg

 

 

Chciałbym w jakiś sposób tą pracą uszanować tych ktorzy ucierpieli podczas zamachów w Londynie.

 

Hi, there.

This is how I imagine a critical moment:

A bomb somewhere in the city and very little time left to the explosion.

I chose the title "bomb", but I am still not happy with it...

 

Let it be my tribute to those who suffered from the bomb attacks in London.

 

Anyway, all comments are welcomed.

Full FULL RESOLUTION IMAGE at the link below.

 

jpbombultimatefinal9zh.th.jpg

 

 

SOFTWARE/Hardware:

 

Autodesk VIZ 2005, Standard Scanline Renderer

RPC objects

 

Toshiba Stellite A30 Pm4 2.8 1GB RAM 32MB gfx

 

prefinal53zr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm, niewiem co o tym myslec. Jesli zrobisz sama bome z to wydaje mi sie ze bedzie to nudne... najlepiej jakby to bylo w jakims np. centrum handlowym, lotnisku - wiesz pelno ludzi w okolo na pierwszym planie bomba i dwoch saperow w tych swoich kostumach starajacych sie rozbroic ladunek.... to taka moja propozycja, bede sledzil uwaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, niewiem jak, ale bomba atomowa niema czerwonego i zielonego. Żeby rozbroić trzeba wpisać kod. Albo coś. Moim zdaniem Bomba atomowa to kiepski temat. Zmień go na ""Discharging" Bomb". Rozmontowywaniem bomby niezajmują się saperzy a psychopaci i kolekcjonerzy. Zrób zwykłą bombe ale z jakimiś bajerkami. Z tym centrum to świetny pomysł, oprócz tego że ludzie zostali by ewakuowani. Fajny ogólnie pomysł ale nie z tym A-Bomb. I zmień nazwe tematu;)

 

Chociaż niewiem może w irlandii mają "dismantling". Ale zazwyczaj w jakiś grach to discharging (wsumie rozładowywanie) albo w CS'i noooo właśnie!

 

MAM! "Refusing BOMB" ;):>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komantarze.

Fox:Masz rację, kompozycja kuleje;w zasadzie jej nie ma. Motyw z lotniskiem czy centrum przemysle. Saperow odrzucam bo to dla mnie za duzy naklad pracy.Postaram sie skoncentrowac na dobrym wykonaniem małej scenki.

Cruzh3r: Zajrzałem do słownika; dismantle to "rozłożyc" ale chyba pasuje...

Nigdy nie widzilem prawdziwej atomówki z bliska. Może potrzbny kod a może odpala od kabla.Powiedzmy ze moja bedzie modelem "zrób to sam", ale masz racje musze przemyslec dizajn tej bombki.

Wystarczy tych gadek , jutro wrzuce jakis szczegol modelu i może dalsze szkice.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze konkrety:

Rezygnuje z atomówki na rzecz "zwykłej" bomby terrorystów- stąd zmiana tematu.

Bardzo spodobała mi sie sugestia umieszczenia bomby w miejscu publicznym. Myślę, że dobrym miejscem byłby kosz na śmiecie. Nie umieszczę w scenie grupy saperów bo to wyzwanie nie na moje umiejętności. Rozważam jednak pokazanie wysięgnika robota-sapera manipulującego przy ładunku.

Nie mam jeszcze ustawionej kompozycji, ale jestem pewien, że będzie to zbliżenie, być może takie jak na załączonym jpg.

Jeszcze nie wiem jak będzie wyglądała sama bomba (kwestia zielonego i czerwonego kabelka jest nadal otwarta;) ). Mam nadzieję że nie zgłoszą się po mnie smutni panowie po tym, jak poszperam w necie za referkami...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dalsze uszczegółowienie sceny.Tym razem pierwsza wersja ładunku.

JAKIEKOLWIEK PODOBIEŃSTWA TECHNICZNE Z NARZĘDZIAMI PRZEMOCY I TERRORU NIEZAMIERZONE.

Mam nadzieje, że oszczedzicie mi pikantnych komentarzy. Proszę o krytyke grafiki i modelu.

Amatorów dużych ilości przewodów i podzespołów elektronicznych uspokajam- bedzie więcej bajerów;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jee nokia 3100:) fajnie modelujesz musze powiedziec... jestem ciekaw co z tego wyjdzie.. choc te zagiecia te owalne skrzywienia, te 1/4 kola, te scianki no wiesz o co chodzi:P to sa jakby low-poly widac ze to jest podzielone na scianki nie widac pelnego zaokraglenia. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za komentarze.

Zaczął sie tydzień i pojawił się zjawisko niedoczasu.

Zamieszczam więc tylko kilka referek detali ładunku.

Główny pojemnik będzie chyba starym kanistrem z oleju albo czegoś w tym rodzaju. Choć w srodku pewnie nitrogliceryna albo inne "coś"...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam ulepszony model.

Tu chyba kończy się modelowanie ładunku. Próbowałem większej ilosci bajerów, ale przestaje to wtedy być ciekawe...

Myślę, że nadaje się do kosza;)

Pozdrawiam i czekam na posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem toto do kosza i zaczeły się problemy. Nie jestem zadowolony z kompozycji i wciąż grzebię w tym kuble.

Dwa testrenderki: jeden pełen bugów, ze śmieciami i zmieniony ładunek w pustym koszu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mogłbym zacząć:

Drogi Pamiętniku...

...Po kilku nieudanych próbach udało mi sie osiagnąć w miarę zadowalający efekt kompozycji. Śmieci w koszu są do poprawki, ale ogólny zarys pozostaje. Jeszcze troche dłubania szczegółów i bedzie trzeba mapować...

 

Pozdrawiam ewentualnych widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrzucałem pety na popielniczke.

Siedzę nad puszką Ejoy'a.

Zastanawiam sie, czy wogóle umieszczać saperski manipulator? Może to tak zostawić jako "sen sapera"? Swoją drogą niezły tytuł, pewnie zmienię...

Nie wiem tylko, czy to by dobrze brzmiało po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Leleń: chyba ci dam legitymacje kibica z Nr. 1.

Powiem szczerze, że bez postów od ludzi to jakoś morale mi spada do roboty. Wiem, że nie ma rewolucji pomiędzy updejtami, ale staram sie dwa razy pomyśleć niż robic dwa razy. No i czasem trzeba jakiegoś tutka przerobić, żeby dodac byle pierdołę.

 

emer: Z tłem (drugim planem) to jest problem.Padały sugestie co do otoczenia; że w centrum handlowym, na lotnisku. Plac zabaw to już prawie perwersyjne podbijanie dramatyzmu;)

Ta grafa to zbliżenie, więc drugi plan się powinien rozmyć (out of focus). Na razie utrzymuję pomysł korytarza na stacji metra albo przy scianie hali dworca kolejowego, ew.peronu jak na .jpg.

 

Thx za posty i pzdr

 

PS.aha i jak ktos ma dobrze brzmiący tytuł angielski do tego to będę dźwięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Co do otoczenia przemyślę sprawę.

Choć powiem szczerze, że w życiu każdego żółwia jest taki moment,że chce sie więcej narysowac niż się umie. Ja tam jestem zioleony w GI i HDRI, a tego chcę się nauczyć i wyrenderowć scenkę w Mental Ray'u. To wysoka poprzeczka jak na mnie.

 

...tymczasem jest enjoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że kosz stanie na przystanku kumunikacji miejskiej. Czy to metro, czy autobusowy- jeszcze nie wiem.

Chciałbym uchwycic moment wjazdu, tak by pojaz i wysiadajacy ludzie odbijali sie w sposób rozmyty w ścianie.

Zmiana formatu na pionowy.

Powycinałem referkę, tak by mniej więcej pasowała do tego, o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś będzie przy tej bombie, próbójąc ją rozbroić? mi się tam widzi facet z kleszczykami zastanawiający się > Lewy drucik, prawy drucik, czy uciekać?

 

Dof - depth of field

to jest jak jeden objekt w odległości np. jednego metra, jest ostry, a objekty które są dalej lub bliżej są rozmazane.

w maksie masz na to kilka różnych możliwości, zależnie od tego czym renderujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dzięki, Ania. Z tym facetem to nie na moje umiejetności, z całym szacunkiem.:(

Powiedzmy że z placem zabaw; ale ułożyć to w jedno ujęcie nie będzie łatwo...

Może powalczę ;)

 

Wie ktoś gdzież znajde referki fotek placów zabaw?

Jak bede fotografował dzieciaki to mnie przecież od razu o zboczenie ludzie posądzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem, ale wyobrażam sobie ...

Chyba się za to zabiorę jako ćwiczenie w grafice, ale przekaz takiego rysuneczku wcale mi się nie podoba.

 

Pytanie na boku: Co zrobić, żeby forum wyświetlało poprawnie status gg. Mam aktywny a tu słoneczko czerwony przy Avatarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

Panowie, wierzę, że życzycie mi dobrze w bitwie, ale pomysł z placem zabaw zarzucam. Zastanowiłem się nad tym i myślę sobie, że takich rzeczy się po prostu nie pokazuje.

Jak się ma prawie własne dzieci to odchodzi ochota na takie motywy.

Pomysł z otoczeniem i DOF pewnie wykorzystam. Może nie plac zabaw ale ulica, albo to przejscie podziemne/peron metra zatłoczone...

Ale jak mówił Leon Zawodowiec:

-No women, no kids.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ze bez placu... :/

może w takim razie wjedź głębiej w te śmieci i pokaż to z innej perspektywy - kamera jakby ze środka kubła w niebo, widać rozmytą (DoF) potać która coś do kosza wrzuca, jakiś ogryzek hot doga :) a co do przekazu to w koszu moze daj TIME z dabliu Bushem na okładce :)

...znowu sie zagalopowałem sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że chcecie dobrze.

Macie racje, bez ludzi to nie przejdzie. Myślę, że główny problem będzie jak to pokazać. Nadal poważnie myślę o sekwencji trzech perspektyw, jak w komiksie.

Podoba mi się pomysł z TIME'em w koszu. Wrzucę.

Trochę sie biję jeszcze z tym placem zabaw, w końcu i tak motyw z bombą jest drastyczny, choć przystanki i przejścia podziemne z ich klaustofobicznym charakterem też coś mają...

Muszę sie przespać z tematem.

Dzieki za posty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Jednak stacja kolei. Wrzucam pierwsze przymiarki do perspektywy.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za sugestie (czajniczki mnie zainspirowaly - Leleń;])

Praca mi się ślimaczy, bo mi inne sprawy wyskakują, ale starm się.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ujęciem długo majstrowałem...Jest kilka problemów: Musisz widzieć bombę i jednocześnie zorientować się w otoczeniu. Nie mogę zaś dać niżej kamerki bo to by nienaturalnie wypadło. Tak jak jest jeszcze ujdzie jako spojrzenie kogoś siedzącego na ławce...

Mam nadzieję widać o co chodzi w ilustracji dzieki DOF, inaczej bedę się posiłokował mapowaniem w odpowiednich kolorach.

Zaś co do światła, nie mam pojęcia jakie użyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak jest bardzo fajnie, ale jeszcze trochę popracuj nad szczegółami, pozdrawiam

Tak który wariant lepszy? Aktualny?

Mnie sie wydaje trochę za oczywisty, facet siedzący na pierwszym planie (wid. plecy) powinien chyba byc bardziej widoczny...

A szczegóły są w drodze...

thx za posty

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, hkropinski.

Nasunął mi się pomysł by przyciąć gamę kolorów. Zostawić tylko cyfry na displayu ładunku i ludzi w kolorze a reszta w szarym swiatłocieniu.

I ten tytuł... jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności