Skocz do zawartości

Moment krytyczny: "Columbia"


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

Witam

pracka ma przedstawiac wejscie promu Discovery w atmosfere. Taki pedzacy z duza predkoscia prom owiewany przez ogien. To czy bedzie caly chcialbym uzaleznic od tego co sie wydazy w realu. Pewnie (mam taka nadzieje) nic sie nie stanie no ale nigdy nie wiadomo.

Pierwszy koncept: (sory za jakosc ale w 2d kompletnie leze :) )

 

notka:

Columbia - misia sts-107

 

1 luty 2003, Columbia wchodzi do atmosfery. W wyniku usterki powstalej w czasie startu dochodzi do katastrofy, ginie

cala zaloga - 7 osób

Plazma wdziera sie przez lewe skrzydlo do srodka promu, przepala okablowanie i wdziera sie do luku z podwoziem...

plomienie stopniowo doprowadzaja do oderwiania lewego skrzydla co jest koncem promu. Pracka ta ma przedstawiac

wahadlowiec na chwile przed tym wydazeniem. Plomienie ogarniaja juz wieksza czesc skrzydla i za moment wahadlowiec

ulegnie rozpadowi na tysiace czesci.

 

Soft: 3dsmax, photoshop

textury: wlasne, wykozystane zdjecia: ziemia w tle.

 

note:

Columbia – mission: sts107

 

Feb 1st, 2003. Columbia is entering the atmosphere.

The crush appears as a result of defect arisen during the start.

7 people die – the whole, complete crew.

The plasma is coming inside the space shuttle throughout the left wing. It is burning the wires and getting inside the hold.

 

The flames gradually result the left wing’s tear off. That is the end of the space shuttle.

 

The purpose of this work is to show the space shuttle just a few seconds before this accident.

The fire and the flames took over almost the major part of the wing and in a second the space shuttle will be divided into million pieces..

 

 

Soft: 3dsmax, photoshop

Textures: author’s own; used photos: the Earth as a background.

 

columbiaostcopy9rj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miejsce na okna wyglada troche dziwinie ale z tym sobie zapewne poradzisz, ogolnie fajnie

 

co do ogolnego konceptu, mysle, ze ciekawie by bylo zrobic na opak w stosunku do rzeczywistosci, czyli jak ten prom sie rozpada, szczatki odlatujace ze statku spalajace sie w atmosferze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, i b. dobrze :P

kontrowersja bywa nieraz calkiem dobra.

 

nie sadze by sie ktos do czegos czepial, po prostu wyobraznia, wszakze powrocil w calosci takze nie widzialbym tu nic strasznego.

bardziej kontrowersyjne wydawaloby sie byc umieszczenie WTC w wizji miasta za 50lat :)

 

sam prom wlatujacy w atmosfere wydaje mi sie byc malo interesujacy, malo krytyczny :)

a sytuacja gdy prom zaczyna sie rozpadac nasuwa sie mysl czy zaloga przezyje co juz samo w sobie jest krytyczne, nie mowie o calkowitym zniszczeniu, a jedynie ukazaniu pewnej usterki

 

(no i zawsze mozna zmienic nazwe promu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

podoba mi sie koncepcja rozwalki i wlasciwie nie wiedze powodu zeby zmieniac nazwe promu, nawet chyba lepiej jak taka zostanie. Bedzie przynajmniej troszke fantazji a nie samego odtwarzania rzeczywistosci :).

Co do siatki przy kabinie to dopier zarys, musz jeszcze sporo posiedziec nad tym. a tymczasem zabralem sie za dysze wylotowe. render za chwilke wrzuce... ok , zrenderowal sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

pewno na konkretny model zdecyduje sie przy robieniu glownej teksturki ;) . z tego co wiem promy sa blizniaczo do siebie podobne wiec nie bedzie chyba wiekszego problemu. tymczasem pierwsze wprawki w texturce dyszy:

shuttle40sr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybu tak ochrzcic go Buran i dać po gwiazdce na skrzydło, albo zupełnie pofantazjować i wrzucić mu polskie barwy...

W złotej galerii jest nawet taki ladny portrecik polskiego astronauty...

Dysza bomba, tyle że funkielnówka, a prom juz na niej raz starował więc chyba powinna być przypalona.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

zmienilem lekko temat, teraz to nie Discovery bedzie a Columbia. Jeszcze nie wiem w jakim stanie ale na pewno nie bedzie cala :) , nowy render w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Pinki: tekstury robie w fotku, a czym? podstawowymi narzedziami, czasem tylko ctrl+c ctrl+v jak potrzebuje fakturke jakas :)

Bojar: no fajnie Ci wyszed, moj niestety bedzie bez zbiornikow na paliwo :(

a tymczasme apdejt, lekko ruszylem z teksturami kadlubu, a konkretnie jednej

(skrzydla tylko zamrakowalem wiec prosze o wyrozumialosc) jego strony. Poza tym material ma tylko kolor wiec dretwo troche wyglada.

 

shuttle114uo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

maly apdejt na pierwszej stronie, a tak przy okazji to niewiele brakowalo a by wszedl pzed kompresja "File Too Large. Limit for this filetype is 78.1 KB. Your file is 78.3 KB." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

senks RA

KLICEk: pewnie masz racje , narazie probuje zlapac ogolne malowanie, co ciekawe na kazdym zdjeciu ten cholerny prom wyglada inaczej, co wiecej zlapalem w sieci pare zdjeci z "niby" startu tego feralnego lotu i co sie okazuje?? na kazdym zdjeciu prom wyglada inaczej . moze nie sa to wielkie roznice ale sa. I o co tu chodz? prawde mowiac to chyba polece po wyobrazni powybieram fajne elementy i zloze to do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a jakie ujecie byloby dobre? bo tak przy rozwlace to zawsze wydawalo mi sie ze dobre bedzie lekko z gory i z lewej coby calosc bylo widac i lecace kawalki w strone obserwatora ale moze zle mysle i fajnie wygldaloby cos zupelnie innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kreska jezeli mam byc szczery to to ujecie ktory pokazales w koncepcie calkowici mi nie lezy.

 

Ok i teraz napisze Ci "moja" wizje tego, pamietaj ze to tylko taka luzna mysl ... i mozesz ja olac calkowicie :))

 

Chodzi mi o to, ze kamera znajduje sie prawie przy dziobie i ogarnia caly przod i tyl plonacego statku(czy jak tam sobie ustaliles plominie itp) wszystko plonie itp i widac ze astronalci w srodku juz sie zorientowali ze zaraz zgina i wyraz ich twarzy uchwycic przez okna , w tle palacy sie tyl kadlubu i wierza z ktorej startuje statek w dof'ie albo smuga duzego dymu ktora by zamykala kadr w zasadzie :)

 

Taka prosta mysl ktora by wprowadzila duzo dramatyzmy w moim odczuciu :)

 

pozdrawiam i powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no nie, z tym panem to juz przegiecie :D a tak na powaznie to o ktorym mowisz? bo pierwotne w koncepcie mialem dalekie lekko z gory i z tylu, to ostatnie to tak, coby model pokazac w calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pokazujace model jest niezle (mniej do roboty) bo pokazal bys chmurki i ogolnie pokazujesz ogolne piekno modelu, ale hmmm nie moge sobie tego wyobrazic z plomieniami w takim ujeciu, a o realistyczne plomienie ciezko jak jasna cholera :)

 

Musisz przemyslec wszystkie za i przeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no myslalem o takim z tylu lekko oddalonym, tak zeby bylo widac rozne elementy lecace w strone kamery. model prawie niewidoczy ale co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem daj takie ujecie zeby nie pokazac za duzo ognia, tylko dym ktory o wiele latwiej zrobic, w zasadzie tutaj nie bedzie zwyklych plomieni bo to paliwo rakietowe i chyba odrazu wybucha przy tak szybkiem spalaniu ? ;)

Gdzies widzialem jakiegos tutka ktory pokazywal robienie startu rakiety chyba ;)

 

ogolnie to sie mnie nie sluchaj i rob jak uwazasz :D

 

ps. musisz pamietac zeby pokazac moment krytyczny, te srobki i inne czesci startku byly by ok ale to juz jest "po" momencie krytycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

skozystam z ostatniej rady ;) a tak na powaznie to tak sobie mysle ze spalania to pewnioe niewiele bylo w tym wypadku. jedno wielkie bum, 2mln czesci i koniec. no bo paliwa promy raczej nie maja albo maja bardzo niewiel jak wracaja. leca baaardzo szybko i sa koszmarnie gorace, wiec i tak niewiel widac bo wszystko jest w plomieniach. a jak cos pojdzie nie tak to i tak nasa utajni i zamyli ze wina inzyniera jakiegos byla czy cos... kurde, trzeba bylo zrobic czolg;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Skoro to ma być lądowanie... i ten biedny prom ma sie rozwalić to proponuje (oczywiście to tylko sugestia) żeby pokazać jakoś odklejające sie kawałki osłony termicznej, moze jakieś lecące juz własną trajektorią kawałki wachodłowca itp.

Ale oczywiście ostateczna decyzja należy do ciebie. Ogulnie jest super i tak dalej.

 

pozdzawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za komentarze, co do koncepcji to bardziej sklaniam sie w strone zorazeka, takie lecace kawalki moga fajnie wygladac:D

a co do ognia i dymu to kompletnie nie wiem jak to zrobic. uzyc plagina jakiegos (afterburns) czy moze recznie zrobic? nigdy jeszcze ognia nie robilem.

tymczasem maly apdejt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Kemil- nie ma jeszcze nic w srodku wiec przezroczystos niewiele zmieni :)

Bojar- z tego co zaobserwowalem to plytki sa roznych wielkosc w zaleznosci od miejsca

tymczasme troche skrzydla od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a bo tak sobie wymyslilem ze skrzydlo bedzie do polowy oderwane i w strone kamery beda leciec plytki oslony termicznej i kawalki poszycia, pewno niewiele bedzie widac z konstrukcji ale kurde cos musze robic bo jak widze pozostale pracki (no chyba nie musz mowic ktore) to az mi glupi ze moja tak lysa jest :) tak wiec sobie robie zeby robić, zaspokajam wlasna ambiche ;) i nakrecam sie tymi prackami wyczesanymi na maxa :) a jednoczesnie probuje sie czegos nauczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności