Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Najeźdzcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post. Chcialem zeby moja praca przedstawiala wielkie roboty bojowe w stylu maszyn kroczacych z SW lub japonskich mech'ow. Po pobazgraniu kilku kartek szkicami robotow w roznych pozach i kontekscie doszedlem do wniosku ze chce zeby praca byla dynamiczna i miala raczej wiekszą skale. Stad porzucenie pomyslu o narysowaniu jednego wielkiego robota w stoczni w czasie montazu na rzecz sceny walki - bitwy z wieloma maszynami.

 

Praca bedzie przedstawiala wielkie roboty - maszyny bojowe w czasie ataku z perspektywy obroncow. Na razie pokaże tylko male szkice kazdy z nich ma w orginale nie wiecej niz 5x10 cm. Przedstawiaja mniej wiecej to co chcialbym przedstawic tyle ze w roznych ujeciach. Osobiscie bardziej podoba mi sie pierwsza wersja i przy niej chyba zostane.

 

RB_Thumb1.jpg

 

RB_Thumb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj nie wiem czemu tu tak pusto, bo zapowiada sie prawdziwe cudenko. Gdybym mial umiejetnosci, to dokladnie cos takiego bym tu mazal. Mnie rowniez bardziej podoba sie pierwszy szkic. Zamiast tej skrzyni(?) moglbys postawic jakis pojazd jezdzacy badz latajacy (fajny bylby ten pojazd z halo - czyli ten robot kroczac wchodzil by na niego powodujac eksplozje - moze nawet uciekajacy do swych towarzyszy pasazerowie?). No ogolnie bardzo mi sie podoba i nie moge sie juz doczekac na pierwsze kolory. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie prawdziwe cudenko [...] No ogolnie bardzo mi sie podoba i nie moge sie juz doczekac na pierwsze kolory.Powodzenia!

 

Dzieki :) Generalnie to na szkicach sie moje umiejetnosci koncza :/ wiec jak sie zabiore za kolor to sie dopiero zaczna schody :)

 

Zamiast tej skrzyni(?)

 

Nie widac tego za bardzo ale to mialo byc cos na ksztalt wyrzutni rakiet w stylu bazooki wycelowanej w roboty :) Musze nad tym popracowac.

 

Poza tym tez sie zastanawialem nad tym pustym "przedpolem" z jednej strony wyglada troche pusto z drugiej nie chcialbym tego "przegadac" zbyt duzą ilością detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, jak ktos ma taki talent do szkicow, to kolorowanie opanujesz w dwa wieczory ;) Niestety nie podpowiem Ci jaki tutek bylby dla Ciebie najlepszy, ale moze pojawia sie tu grupowi wymiatacze i cos Ci doradza.

Co do "skrzyni" to teraz widze, ze zachodzi za jego ramie. Wszystko jasne. Co do przedpola to bym sie nie martwil, przeciez takie wielkie roboty beda unosic tony kurzu i innego badziewia (eksplodujaca bryka nadal aktualna ;) ) podobnie jak tu:

http://splutterfish.com/sf/gallery_view.php?photo_id=60&screen=12&cat_id=2&action=images

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakimś wymiataczem raczej nie jestem, więc zamiast rad "dam" link do tutka, który kiedyśtam znalazłem, a wydaje mi się pasować (jeśli chcesz wykorzystać któryś ze szkiców)...

 

http://seegmillerart.com/images/tutorials/Strangehouse/strange_house.html

 

Sam go nie wypróbowywałem, ale może Ci się przyda...

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sayonerka - dzieki, bede walczyl z kolorami, ciekawy ref, troche zmieniam koncepcje wiec ten samochod troche moze bedzie nieaktualny ale dzieki za rade :)

 

Marduk - dzieki za linka, nie dziala ale widzialem tego tutoriala juz wczesniej, a co do szkicow to j.w. - zmieniam troche pomysl

 

p_skowron - dzieki, jeszcze szukam tego dynamizmu

 

dzudzu - wiem, az mi sie "maly zwija w tytke i chowa do lewej nogawki" jak pomysle o tym ogromie pracy i niewielkiej ilosci czasu jaki mi pozostal :/ dzieki za wsparcie :)

 

hindus - dzieki :) walcze walcze ale na razie do konca sesji tak na 1/10 mozliwosic - bazgrole cos od czasu do czasu i duzow o tym mysle ;)

 

 

Kolejny thumbnail, chyba ostateczny. Postanowilem akcje umiescic w zrujnowanym miescie a nie na polu, zrobie plonace wiezowce w tle itp, beda tez wielkie latajace stacje bojowe itp. z tamtym nie moglem sobie poradzic jakos - jak probowalem go dokladnie rozrysowac to mi sie dynamika sypala na pysk wiec troche to pozmienialem.

 

RB_Thumb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaveBorck - dzieki, wiem wiem Masamune Shirow to jeszcze nie jest. Takiej precyzji chyba nie osiagne. Poza tym nie wiem do konca czy to moj klimat.

Tomur - dzieki, znam tego tutoriala. Troche inna tematyka.

 

Ostateczny szkic. Na tym zaczne chyba nalowanie.

 

MB_Thirdeye_00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weedlog - dzieki, niestety wybralem juz ten ostatni - jakos bardziej mi pasowal. Szkic faktycznie jest zagmatwany. A centralna kompozycja - coz, moze faktycznie w tej chwili sie nie "broni" ale jeszcze bede z nia walczyl. Odpowiednio zagospodarowana moze fajnie wygladac.

 

Kolejny "update", cos w rodzaju czarno-bialego studium planow. Na tym zacznie kolorowanie. Troche to wyglada jeszcze na partyzantke. Niestety sesja poprawkowa nie idzie tak jak powinna i dopiero jutro bede mogl sie zajac praca na 100%.

 

MB_Thirdeye_01.jpg

 

Z rzeczy ktore sa do zmiany: stacja bojowa jest za duza, chce ja odsunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marluk, giorgione - dzieki, sam jestem ciekaw czy jeszcze cokolwiek z tego bedzie.

weedlog, arturros - dzieki, o was jeszcze bedzie ponizej :>

 

 

Sprawa wyglada tak ... po pierwsze - czesciowo ze wzgledu na presje spoleczna :> a czesciowo dla spokoju sumienia, postanowilem wrocic do 1 pomyslu. Z doswiadczenia widac ze choc jestem na 90% pewien tego pomyslu to nie musi byc to decyzja ostateczna. Przygotowalem w sumie calkiem szczegolowy szkic, ktory niezle nadaje sie do pomalowania, ale tu - to po drugie - pojawia sie pewien problem :/ - wyjezdzam na prawie 2 tygodnie, bede 1 pazdz. a wiec z tego co rozumiem na dzien przed nominacjami. Dopiero wtedy bede mogl wrzucic cos pomalowanego. Zobaczymy co z tego wyjdzie :/

 

Szkic:

 

MB_Thirdeye_V4_00.jpg

 

Wszelkiego rodzaju rady, komentarze i sugestie - jak zwykle - mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostaniego szkicu-->no wydaje się być najfajniejszy ale odradzam ustawnaie tych robotów w równym ządku niech jeden albo dwa tak jakby wysuwają się na prowadzenie, inne troche pozostawaja dalej i np dobijają kogos albo walcza jeszcze ledwo działającym czołgiem...zeby akcja miała też i dalszy plan a nie tylko roboty i wyszczerzone gęby wojaków.....podsunołem tylko pomysł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności