Skocz do zawartości

Maszyny Bojowe/Moment Krytyczny: "Kolejna Śmierć..."


Rekomendowane odpowiedzi

"Kolejna Śmierć" 2005 Marluk

 

 

Rysunek w oryginale 6500 x 4586

Photoshop CS2 + mysz

Całość bez pomocy z zewnątrz:) : referek, zdjęć, tekstur, 3d itd. Wszystko robione jest od zera tylko i wyłącznie z głowy.

 

Rysunek gotowy. Zgłaszam do ew. nominacji.

Pzdr. Marluk

 

"...tak jak dwanaście tysięcy lat temu, tak i za dwanaście tysięcy lat. Tak jak w przeszłości tak i w przyszłości, tak jak kiedyś tak będzie kiedyś...ktoś znów odda życie za rzeczy... nie istotne. Z przyczyny pozornie niezawinionej zapłaci najwyższą dla niego samego cenę, cenę swojej egzystencji, Sztucznie utrzymywany przez tysiące lat pokój na ziemi został przerwany ...Stary przybysz wrócił, by jak kiedyś, znów zasiać zamęt na tej planecie...Generał, admirał-zuchwały już starzec, żyjący w innej części nieskończoności kosmosu...Przez tysiące lat jego imię wtopiło się między inne: ATUM, ANUBIS,AMON, SET...-Czas jednak zagubił prawdę. Wszystkie one oznaczały tylko jedno- „gościa”... Bóg Re wrócił."

 

http://mcgurl.w.interia.pl/KolejnaSmierc2(p)2005Marluk.jpg

 

 

KolejnaSmierc(p)2005Marluk.jpg

________________________________________________________________

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Witam.

 

Jestem tutaj nowy, ale postanowiłem dołączyć do "bitwy". Mój rys.można będzie zakwalifikować do dwóch tematów, bo będzie to i moment krytyczny i maszyna bojowa:) Przeniosę nas w daleką suchą, pustynną przyszłość, do której nawiązuje enigmatyczny wstęp. Rysunek przedstawiać będzie na pierwszym planie grupkę nomadów, żołnierzy zaskoczonych od tylu przez kroczącego robota. Jeden z żołnierzy zostanie prawdopodobnie trafiony. Za tło- będzie oddalone w dole miasto, z piramidą w centralnym punkcie. Z natury jestem bardzo niecierpliwy, dlatego podejrzewam, że na mój rysunek nie trzeba będzie długo czekać:), ale pożyjemy zobaczymy. Liczę na ew. kreatywne uwagi. Całość robiona będzie myszką (tabletu się jeszcze nie dorobiłem)

 

Pozdrawiam. Marluk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

postawa tego czlowieczka jak głównego bohatera w którejśtam grafice z Fallout'a 2 :] w tle było jakieś zniszczone miasto i pies, a nogi tak samo poszarpane i identycznie trzymał karabin z tego co sie nie myle:P w sumie dawno widzialem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawa tego czlowieczka jak głównego bohatera w którejśtam grafice z Fallout'a 2 :] w tle było jakieś zniszczone miasto i pies, a nogi tak samo poszarpane i identycznie trzymał karabin z tego co sie nie myle:P w sumie dawno widzialem:D

 

Chyba nie sugerujesz, że cokolwiek przerysowałem? W fallouta nie grałem, nawet tego nie widziałem. WSZYSTKIE moje prace robione są z głowy (mojej). Nie ma mowy o żadnych przerysach, zżynkach czy zapożyczeniach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Marluk te prace narysował ołówkiem, a później będzie nakładał kolory myszką. Powodzenia :).

 

A co do tego typa pierwszego, ja nie zauważyłem podobieństwa z tym gostkiem z loadingu w Fallout 2. Wydaje mi się, że on był jakoś inaczej ustawiony... Ale też za dobrze nie pamiętam ;).

 

Twoje prace przypominają mi troszkę prace Krężela z Burżuazji. Nie oskarżam Cię o żaden plagiat czy coś, mówie tylko, że masz podobny styl. A jak dla mnie to dobrze, bo ten gość potrafi operować ołówkiem ;).

 

Powodzenia w bitwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde masz wyrobiona reke, jabym tego nie zrobil na tablecie, a Ty tu takie arcydziela na myszce dajesz:) powodzenia i pozdr

 

generalnie nawet najwięksi wymiatacze często uzywają ołówka a dopiero potem tabletu, tablet jak wiadomo jest śliski i nawet Wacom nie da takiej precyzji jak zwykły ołówek i kartka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wydaje mi się, że po dodaniu kolorów jest dużo lepiej :). To już koniec, czy będziesz tę pokolorowaną pracę modyfikować jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wydaje mi się, że po dodaniu kolorów jest dużo lepiej :). To już koniec, czy będziesz tę pokolorowaną pracę modyfikować jeszcze?

 

oczywiście, kolory są tylko bazowe, wszystko zależeć będzie od oświetlenia tła, wtedy wszystko się dopasuje;).

 

Daje następny kolor i następnego gościa (tak to nie koń jakby ktoś miał wątpliwości, ale coś zmutowanego z jego DNA:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta "maszynka krocząca". O ile dobrze widzę, pancerz będzie nitowany, prawda? Nieźle by to wyglądało na pierwszym planie ;) Kiedy jakiś ujęcie pokażesz? Pozdrawiam!

 

Maszyna będzie na srodkowym planie, w tle w dolinie będzie miasto, a na pierwszym planie ludzie.

 

Daje następny bazowy kolor do postaci;

 

ps. wkrótce powinienem rzucić zarys tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marluk "Jakcson" ... nie przesadzasz troszeczkę ;)

Mam tylko pytanie, czy ta woda bije z małego źródełka, czy to fragment wodospadu... Wiesz, różnie bywa z perspektywą i nakładaniem się planów dlatego pytam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marluk "Jakcson" ... nie przesadzasz troszeczkę ;)

Mam tylko pytanie, czy ta woda bije z małego źródełka, czy to fragment wodospadu... Wiesz, różnie bywa z perspektywą i nakładaniem się planów dlatego pytam. Pozdrawiam.

 

"Jackson"?? z czym przesadzam? z częstością update?. Ta woda to napewno nie jakiś duży wodospad co zresztą widać, ale coś mniejszego, zresztą zastanawiałem się czy wogóle go tutaj wrzucać, bo niespecjalnie pasuje. Zobacze w filnalnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad aurą tła. Co za tym idzie nad chmurami. Miałem dwa kocepty w głowie. Jeden z pochmurnym niebem i cała kompozycja byłaby szarawo-ponura, przez to efekt mógłby być naprawdę dobry. Druga to niebo troszeczkę łagoniejsze z prześwitami słońca. Tło przez to bardziej ciepłe, zawierające więcej barw i jaśniejsze. Wybrałem jak widać drugie wyjście. Niebo jest ponurawe jednak dużo się na nim dzieje, jednocześnie pada intensywne, niskie, boczne światło słoneczne. W stosunku do szkicu uniosłem trochę horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra:) Leży to u mnie już od paru dni na HD. Bitwa Maszyny Bojowe/ Moment Krytyczny: "Kolejna Śmierć" wersja 1. jeżeli rysunek jest zbyt mały to piszcie, podeślę większy. (Każdy ma inne wielkości monitora, a co za tym idzie różne rozdzielczości ekranu dlatego oglądajcie rysunek tylko w całości na jakiejś przegląarce). Wszystkie rysunki robię w strasznych rozdziałkach :) 7000-10000, zupełnie nie potrzebnie ,bo pomimo, że są bardzo szczegółowe niektóre elementy przy pomniejszeniu tracą szczegółówość;), ale człowiek uczy się na błędach i popełnia ciągle dalej te same:D . Na początku miałobyć trawiaście, potem pomyślałem nad pustynią i tak już zostało. Miała być bitka w tle, chciałem zrobić rysunek monumentalny z dziesiątkami postaci na pierwszym planie, powoli perpektywicznie schodzących w dół. Dałem sobie spokój, bo było zbyt tłoczno i tak nie wykorzystałem wszystkich postaci, które były już gotowe-i tak wydaje mi się, że jest trochę jakoś gęsto. Co o tym myślicie?. Co można dodać, co odjąć? Widzicie jakieś rażące błędy?, bo ja już nic nie widzę :). A może jest ok.

 

http://mcgurl.w.interia.pl/Kolejna Smierc (p)2005Marluk.jpg

Pozdrawiam Marluk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności