Skocz do zawartości

Owady: TARANTULA - KONIEC - PROSZĘ KOMENTOWAĆ


Tomasz Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jasne - nie wiem czy widzicie ale pająk który jest w scenie to wczesna wersja pająka - w osobnym pliku jest pają nad którym pracuje

 

ten w scenie jest w nijakiej pozie - ma za zadanie wypełnic scene do czasu podmiany na tego już z futerkiem i w odpowiedniej pozie

 

 

pomysł ciekawy - miałem zamiar zrobić ujecie już kilka sekund po tym jake Ty proponujesz.

 

ale ciekawe ciekawe - może i tak zrobie

 

kwitując - pająk i mysz nie będą na pewno w takich pozach jak w moim ostatnim renderze - stanowią tylko wypełnienie do czasu ukońcenia pajączka ze wszystkimi szczególikami (tak samo mysz). Ciężko byłoby modelować kolejne szczegóły w pozie jaką proponujesz wiec do ukończenia pajączka zostanie jak jest - a potem tylko zabawa w ustawianie akcji. Pajączek jest całkowicie zrigowany wiec nie bedzie problemów

 

dzieki za pomysł

 

POZDRO

 

 

PS: drug pozdrawiam Kraków - pracuje tam (pozdrawiam równierz bracholka i rodziców -- co ja gadam .... to nie koncert życzeń ale BITWAAAAAAAA )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

na poczatek brawa za pomysl.......

 

sam model pajaka ocenie na 8+/10 bo jest wystarczajaca dobrze....ale mysle ze \"pelny\" efekt pajaczka bedzie dopiero z futerkiem i z texturami....na scenie....wtedy napewno sie ocena podniesie....:]

 

rozmieszczenie jest chyba dobre ale to zalezy od ciebie czy nie chcesz czegos poprawic.....tzn.. nie wiem jak Ty to sobie wyobrazasz......hehe ogolnie pracka sie swietnie zapowiada.....i jak bedzie tak jak przypuszczam ( znaczy sie ze koncowy efekt bedzie super i wogule kazdy bedzie zachwycony) to sie szykuje wtedy moje 10/10.!! .......... ale czekamy na koncowy efekt :]:]

 

 

POZDRO :]:]

 

Ps. Zostawiam tutaj 300 post [jupi][rotfl2]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle niezle:)

 

jak dla mnie to:

 

1 mysz powinna lezec bardziej na boku (wygladala by bardziej przekonywujaco (czepiam sie))

2 pajak powinien chyba bardziej na niej przysiasc, naskoczyc (bez skojarzen:-))

bo jak teraz jest zbyt statyczny i wyglada troche jak XIX wieczny mysliwy (na obrazie) trzymajacy dumnie reke, noge na swojej zdobyczy, jak by sie nia chwalil

mysle ze troche wiecej ekspresji i bedzie naprawde super

 

zapraszam do obejrzenia \"Takich tam pajeczakow\", dopiero co wystartowalem ale opinie mile widziane

 

pozdrawiam :)[piwo]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posty - jak zawsze każde wysoko sobie cenie

 

zgadzam się z Wami - niby wszystko w tej scenie jest (prawie) ok ale jednak czegoś tu brak - jest bardzo sztywna - nie czuć akcentu na pajączku - z drugiej strony nie bardzo mode ustawić pająka \"siedzącego: na myszy - gubie wtedy temat tej bitwy - postaram sie zmienic diametralnie ustawienie kamerki - nie wiem poradzcie

 

postaram sie zrobić jakiś inny render - powiedzcie co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

sledzilem pracke od samego poczatku ale z lenistwa ;) jakos nic nie napisalem aleee... mam kilka owag :

 

raza mnie troche ostre zakonczenia na modelu

 

np gdy masz laczenia miedzy czlonami odnozy to pancez hitynowy sprawia wrazenie bardzo cienkiego moze sie myle ale dlamnie wyglada to nienaturalnie -ale to jest drobny szczegolik ktorego pod wloskami napewno nie bedzie widac wiec luzik :)

 

z tego co widze robisz dosyc ciemna scene tu drobna owaga do Ciebie - gdy ja sie bawilem shagiem to (na moim bardzo slabym sprzecie) trodno bylo uzyskac naturalne owlosienie przy niskiej ilosci swiatla wiec jesli nie probowales jeszcze to przetestuj fragment owlosienia przy obecnym oswietleniu zeby pozniej nie bylo niespodzianek.

 

 

niestety pajak niema w sobie ani kszty dynamizmu

wyglada raczej jak ospaly czolg radziecki :)

dof powinien duzo dac ale nie obejdzie sie bez kolejnych poprawek w pozycji pajaczka

 

 

futerko jakie widac na wczesniejszych renderkach jest stanowczo zbyt jednolite

 

uzyj na tej samej powierzchni co najmniej 3 roznych rodzai wloskow (z roznym zageszczenie dlogoscia i groboscia)

 

jesli shag ci sie kaszani przy poruszaniu koscmi to jest na to sposob :) poprostu wyruwnujesz wlos tworzacy do emitera poczym linkujesz go i nowo powstale wlosy do tej powierzchni (jak jeszce dodasz wykrywanie kolizji to bedzie po problemie- choc to nie zawsze jest konieczne))

 

 

myszka tez jest w dosyc nie naturalnej pozie - w koncu to bardzo zwinne zwierzatko i gdyby taki wlochaty koles polozy na niej lapska to napewno by sie wyrywala ... a tu nic siedzi i czeka spokojnie na smierc ?

 

niech sie bardziej wyprezy , niech na odnozach bedzie widoczne napiecie miesni w koncu ona bedzi walczyc o zycie.

 

przyczepie sie jeszce do rozmiaru paproci - jak dlamie sa stanowco za male - ptasznik wcale nie jest taki duzy

 

 

podumowujac :)

 

modele naprawde dopieszczasz - mozna sie od ciebie uczyc - ale kompozycja kuleje

 

 

czekam na dalsze postepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram bartonfinka... zjadana przez pająka mysz napewno nie pije spokojnie wody... :) fajnie by wyglądało gdyby ona była przewrócona na plecy i łapkami i pyszczkiem próbowała się oswobodzić... no ale to by juz było trudniejsze w realizacji.

Ogólnie - pracka zapowiada sie ciekawie, czekam na kolejne rendery [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - bardzo dawno nie udzielałem się na forum - powodem były poważne problemy z kompem - najperw wirus, potem piorun a wczoraj padł mi dysk

 

chciałem tylko powowiedzieć że

NIE REZYGNUJĘ Z BITWY !!!!!

dzisiaj jade zakupić nowy dysk - instaluje maxa i obiecuje że dzisiaj koło godzyny 21 podam nowe update - pająk bedzie miał już owłosione nogi - inne ustawienie sceny - poczekajcie prosze z odsiewem jeszcze do dzisiaj wieczorem

 

mam nadzieje że tym razem nie spotka mnie żadna przykra niespodzianka

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - no i perwszy próbny renderek z włosami - już widze mase bugów - poprawie dzisiaj - zamieściłem to update żeby się przypomnieć

 

- poprawie oczy -

- poprawie mapowanie korzenia

- poprawie oświetlenie

- poprawie głębie sceny

- porawie owłosienie nóg - powinno się kończyć przed pazurami -

 

oto plany na dzisiaj - reszte jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brachu! Obiecane tłumaczenie:

 

JURY COMMENT:

 

PSYCHOLOGY OF FEAR – WHY HAVE I CHOOSEN A SPIDER

I was always a little arachnophobic. Nowadays, it’s not as big as it used to be in my childhood, but still it’s somewhere in my mind. Well, needless to say – who of us can easly watch at those things, marching on ours hand or face...

In some cases, fear of the spiders turns into a real phobia, that is common problem that comes in hand with our „civilized” lifestyle.

Myself – I always have that strange kind of emotions on any encouter of spider – but this time it will be different – 3D Spider encouter – I will create something that I’m afraid of.

 

I’m sure I won’t be bored by this spider-creating adventure. Emotions and fun will be doubled, because first: it’s a 3D Battle anyway, and second: it’s not just a tiny-little-innocent spider... it’s TARANTULA...

 

So..

 

BEWARE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eya Tomku :),

Praca naprawde niezle...szczegolnie modeling...ale tak jak mówi RK...mogłeś troche bardziej przyłożyć sie do texturek i oświetlenia...jak patrzę na ta pracke to od razu odnoszę wrażenie ze jest zrobiona w CG lub jest z jakiejś bajki....ale rozumiem komp....next time will be better :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Tomasz Kucharz

... to za którko by było dobrze ...

 

... brak nominacji to dla mnie nauczka ...

 

Bzdury. Walczyłeś do ostatnich minut. Takie komentarze miałyby rację bytu, gdyby ktoś zarzucił swoją pracę, kończąc na \"dobrych chęciach\", a potem brakłoby mu odwagi i ikry by działać dalej.

 

Nauka na pewno nie poszła w las. Zdobyte doświadczenie zawsze procentuje.

 

Jestem pewien, że każdy ze startujących w bitwie zgodzi się ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikaa

Witam wszystkich milosnikow tego wlochatego stworzonka :) Zwracam sie do Was z pytaniem, czy ktos nie posiada zdjecia pajaka (takiego owlosionego) przygotowujacego sie do ataku (przednie konczyny uniesione do gory) Jezeli tak to prosze o odpowiec na meila [email protected] Z gory pieknie dziekuje i pozrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności