Skocz do zawartości

wykorzystanie piosenki ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki ... właśnie o to mi chodziło ... aczkolwiek gdzieś mi się o ucho obiło że można wykorzystać ok. 30s piosenki na własne potrzeby. Ale być może to tylko jakaś bzdura.

 

tak, to bzdura. Ot, zwykła podwórkowa pseudomadrość i mit uzasadniajacy jechanie na pracy innych.

 

za cholere za to nie rozumiem jak to jest z coverami - moze ktos odpowie ? moze Ty Mello ? Czy to jest tak, ze jak sie zbierze podwórkowa kapelka i nagra cover eminema to ma sie do tego prawa ?? I jesli byś mogł , to chetnie poznam paragrafy stanowiace podstawe prawna. Czesto sie nad tym zastanawiam i nie kumam tej kwestii, a to dosyć istotne:)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podworkowa pseudo madrosc ktora dziala w realnym swiecie to, skopiuj design jakiegos produktu konkurencji bo jest calkiem niezly zmien wymiary tu i tam o 1 mm i sprzedawaj go na rynku. Bardzo chetnie kopiuja gryzonie Logitech i Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze wiem a moge sie mylic to robienie "coverow" tzn nagrania tych coverow mozna wykorzystac w dowolnych celach tylko w przypadku muzyki klasycznej autorow ktorzy zmarli dosc dawno. Czyli w skrocie. Jezeli podoba ci sie jakis kawalek chopina czy innego mozarta i nagrasz go sam to mozesz zrobic z nim co chcesz. Ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rascal - napisalem ze podwórkowa madrośc, bo tak uwazam - rozumiem przez to powtarzane od osoby , do osoby głupoty, ze cos wolno itp.. Jesli uwazasz ze sie myle, to pokaz mi paragraf pozwalajacy na legalne wykorzystanie utworu do 29 sekund. To bzdura.

 

Czy nikt nie zna paragrafow dotyczacych wykorzystania audio ? - takze z tymi coverami jest ciekawy od strony prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności