Skocz do zawartości

pianka....-gąbka.....


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

próbuje ztworzyc nie wiem jak to nazwac pianka gąbka jak czasami w pódełkach z długopisami jest elegackimi próbuje cellular dodac do bump do reflect i refract ale efekt nie jest zadowalajacy moze jakies sugestje??? a renderuje w vray..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W pudełkach z eleganckimi przyborami piśmienniczymi jest najczęściej aksamit/welwet, lub powłoka udająca aksamit/welwet nanoszona na plastyk.

 

Jeżeli chcesz uzyskać taki materiał (meszek z połyskiem) to powinien wystarczyć odpowiedni fallof w slocie reflect. Chyba że zbliżenia będą w skali mikro, tu może się przydać vray fur.

 

Jeżeli chcesz zrobić jednak piankę, najlepszy efekt dałoby chyba przygotowanie odpowiedniej mapy i zastosowanie vray displacement.

Problem tylko z mapą. Możnaby poszaleć z modelowaniem oczek w piance ale zwykły bolean maxa tu się wyłoży, lepiej sprawdziły by się nurbsy w rhino lub power boolean w max. Mając dobry model pianki trzeba ustawić orthographic camera z range odpowiadającym "głębokości modelu" i wyrenderować scanlinem kanał zdepth. Ten wyrenderowany kanał zdepth będzie mapą displacement owej pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyrenderowany kanał zdepth będzie mapą displacement owej pianki.

 

fajny motyw :)

fallofy daja spore mozliwości, fajny welur i aksamit nimi uzyskasz. Dodatkowo

możesz pokombinowac z materiałęm typu oren-nayar.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastyk

 

Sans nie lubię cię za to :P

 

maxowy boolean wcale się nie wykłada, sam to kiedyś robiłem. scatterem volume rozprowadzasz kuleczki po bryle, podejrzewam że to będzie jakiś prostopadłościan, następnie booleanem je usuwasz a potem tylko odpowiedni materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to takie długopisy za 40 zł:p .. rany tzn jak to ?? tworze np boxa i wycinam w nim malutkie dziurki?? a potem renderuje do jpg i wrzucam do displlacment.??ja to kombinowałem z speackle dawałem je do displlacment ale miałem jakies dziwne błędy taka szachownica mi sie robiła... wiec zostałem na bump i diffuze kolor ale to nie było to teraz dałęm speackle do mask jako mask i jako map tylko ze jedno było odwrotnascia gróiego .... i wyszło mi cos takiego?.....:/ tylko ze nadal widac ze to jest twarda powieszchnia:/... ja to bardziej improwizuje metoda próbi i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odrazu zrobić mape do diplacement np. w photoshopie? Albo pomieszać noise, smoke z sobą i też masz mapę do displacement. Po co modelować? No chyba, że to model musi być koniecznie.

Poza tym gąbka nie ma idealnej struktury o okrągłych dziurkach, tym bardziej mieszanie smoke, noise i innych proceduralnych wskazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tak mi ta "pianka wyszła" teraz nie moge poradzic sobie z tekstura na długopis ... ale moje pyt brzmi : pudełko jest metalowe ale w srodku nad ta "gądką" jest czarne bo odbija sie w nim ta nieszczesna gabka jak ustawic zeby wszystko sie odbijało prócz gąbki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności