Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze to też ją ukradłem gdzieś 10 lat temu tyle że z biblioteki, a tej bibliotekarce powiedziałem,że zgubiłem i przyniosłem w zamian jakieś 2 inne ksiązki, a Gra Endera wciąż stoi w mojej bibliteczce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak christian noir stein czytam \"miasteczko salem\" s. king\'a a ze mam teraz sporo czasu jak jestem w studenckim mieszkanku to mysle ze nadrobie straty wynikajace z wczesniejszego nieczytania ;-D... nastepne na pozarcie pojdzie \"solaris\"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, niestety nie miałem dość czasu. W szokle urządzają takie jazdy i obozy zagłady indywidualnych myśli, że ciężko się z nich wyrwać. Ostatnio z tej okazji miałem nieprzyjemność przeczytać \"Pana Tadeusza\":( Co to za gniot, jedyne porównanie jakie nasówa mi się na myśl to brazylijski serial z wątkami wojennymi. W najbliższej przeszłości katowałem swoją głowę także \"Nie-Boską Komedią\", to jest nieco mniejszy gniot, ale to nie przesądza faktu, że też jest beznadziejna... Wczoraj dowiedziałem się, że będę musaił (kategorucznie i nieodwołalnie) przeczytać \"Lalkę\" [killer]B.Prusa. W tym całym szambie najgorsze jest to, że nie mam czasu na czytanie książek, których chciałbym przeczytać. \"Inne pieśni\" leżą odłogiem :| , a ja nic nie mogę na to poradzić. Może jakby dzień miał 36h to bym się jakoś wyrobił. Jak ktoś zna rewelacyjny sposób na naukę to niech się nim podzieli, ta czynność zabiera mi jakieś 3-4h dzienni. Napisze więcej w krótce (czyt. nie wiem kiedy), bo teraz zadzwonił dzwonek i muszę gnać na lekcję (czyt. pranie muzgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończe 4 tom \"Mrocznej Wieży\" - \"Czarnoksięznik i Kryształ\" S. Kinga... Bardzo nietypowa sprawa... King napisał coś, czego nigdy bym się po nim nie spodziewał... W sumie wciągnela mnie ta historia... Rolanda z Gilead podążającego Ścieżką Promienia wprost ku Mrocznej Wieży tonącej w morzu czerwonych róż... Swoją drogą czytając tę książkę miałem kilka (dziesiąt) wspaniałych pomysłów na prace... W sumie polecam, choć nie wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma, przeczytałem ostatnio \"Miejsce początku\" Ursuli K. Le Guin. Książka jest znakomita. Nie ma co jedna z najlepszych jakie w życiu czytałem, na pewno jest w pierwszej dziesiątce. Jak na razie na pierwszym miejscy są exekwo \"Paragraf 22\" Josepha Hallera i \"Robot\" Adama Wiśniewskiego-Snerga. Nie mogę rozsztrzybnąć, która jest dla mnie lepsza? To jest jak na razie dla mnie niemożliwe, mimo iż miałem kilka głębszych refleksji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem \"Małą Apokalipsę\" Tadeusza Konwickiego, i bardzo mi się podobała, chyba sięgnę po inne tytuły tego autora.

\"Im większy bezsens, tym głębsza myśl\" - hmm skądś to znam, to właśnie cytat z tej książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeczytałem całego Władcę Pierścieni i wszystkie częśći które dotychczas wyszły Harrego Pottera, oprócz tego BAAARDZO wciągnełą mnie książka Janusza Mesinera (jakoś tak sie to pisze) Czarna Bandera (Opowieść o Janie Martenie) i jej 2 następne tomy, jest to chyba jedyna książka w któej szczerze się \"zasmuciłęm\" kiedy zabili głównego bohatera. A tego henryka to bym normalnie zabił!!;)

Książki Alistara MacLean\'a- Działą z Nawarony, Komandosi z Nawarony- o komandosach SUPER!

seria o Sabrinie Carver i tym drugim (ja sie nazywał nie pamiętam) był to cykl książek o agentach specjalnej grupy (coś jak FBI) wypełanijących różne zadania,

jeszcze kilka innych jego książek jednak muszę stwierdzić ze pisał on wszystkie książki podobnie :( i po przeczytaniu tych kilkunastu wiedziałęm już kto będzie szpiegiem, kiedy co się stanie (np w kilku książkach powtarzał się trik złodzieja który wykorzystał to że dwóch agentów stało blisko siebie to popchnął jednego na drugiego i oni suie wywalili a on uciekł:/) jednak WARTE SĄ PRZECZYTANIA

kiedyś czytałęm przygody Winetu i Old Shaterhanda (tą drugą postać to nie wiem czy dobrze zapamiętałem czy z jakiejśinnej książki podałem bo czytałęm książki z nimi już daaaaaawno)

Więcej już nie umię sobi przypomnieć, ale powiem WAm że tego janusza Meissnera przeczytałem więcej książek i dopiero książka o jakimś synku co sie uczył latać samolotem bo to jego pasją było mnie znudziła i była to jedyna książka w życiu którą przestałem czytać nie dokańczając (oprócz lektur oczywiście:D)

aaa lektury! przypomniał mi się Hobbit, też fajny, ale krótki:(.

Teraz chyba poszuakm tą Mroczną Wieżę bo tak mnie zaciekawiliście tym tytułęm że musze zobaczyc:)

 

Kiedyś na widok książki z 300 stronami się przerażałęm, a teraz krótka książka to dla mnie około 500 stron bo krótsze to sie ani nie opłaca zaczynać bo w jeden dzień przeczytam i nie \"pożyje\" tymi emocjami dłużej:/ A ta Mroczna Wieża ile ma stron??

I powiedzcie Potop jest fajny?? Bo on jest dłuugi :d:):):)

 

edit: WOW ale sie rozpisałęm, bęzie sie to chciało komuś czytać co napisałęm??;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne:Czarnoksiężnik z archipelagu,Cieplarnia-Aldisa(czekam od wielu lat-może ktoś zrobi film w końcu efekty filmowe poszły do przodu) ,Wystarczy być-Kosińskiego,Układ-Kazana,Władca pierścieni,Egzorcysta,

Zgadzam się gonre z Tobą ,są książki które przekręcają życie o 180stopni,ale co jednego przekręci innego nie ruszy.Mogę polecić kilka :Mewa lub Iluzje.. -R.Bacha,Niebiańskie proroctwo -J.Redfielda,Tajemnice-Ch.Thomas,Alchemik,Wybór,Śmiertelni nieśmiertelni.

Nie wymieniam tu książki która zrobiła zwrot w moim życiu bo to nieważne napiszę tylko że polazłem do księgarni i wybrałem i zaczęło się inne życie :)

Pozdrawiam wszystkich Wędrujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Jonathana Carrolla \' kraina chichow; albo \' muzeum psow\' ..ale cala reszta jest rownie genialna, koles trzyma fason :)_ chyba w nastepnym miesiacu uda mi sie skonczyc jego najwieksze dziela.

Hrabala_ ile si eda i co sie da !! bez komentarza !!

ostatnio tez ksiazki z serii SPECTRUM _ Edwarda T.Hall\'a na temat architektury, takie ladne dwie pozycje sa dostepne w bibliotekach. Same perly :)

Na stargane nerwy moze rozwazania Zygmunta Baumana. facet jest nie do pobicia. genialny w kazdym calu

 

milego czytania

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przeczytalem \"Fechmistrza\" Pervez-Revertego - tego od \"Siodmych Wrót\", a teraz zabieram sie za \"Młot na czarownice\" poradnik dla inkwizytorow z 17 wieku:) niestety malo czasu na czytanie... praca, praca, praca:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie ksiazki o 2 wojnie swiatowej, jakos mnie interesuje ta tematyka ( polecam Kirsta-byly zolnierz Wermachtu, pisze tez fajne kryminaly ... niektore na podstawie faktow) po za tym jutro ide do kiosku po \"Imię Róży\" Umberto Eco, ponoc ma byc dolaczone do Wyborczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wersje na kompa ale nie da sie tak czytac, czytac ksiazke a czytac z monitora to dwie rozne rzeczy :) a ide w zasadzie dlatego bo tyle razy ten film obejrzalem a wstyd sie przyznac ze ksiazki nawet na oczy nie widzialem :) od 8 juz sie w kolejce ustawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pilne pytanie mam do Was

KTO MA ELEKTRONICZNA WERSJĘ KSIĄŻKI: MESJASZ DIUNY????? PILNE prosze jeśli ktoś ma niech da znać bo mam nastepne tomy diuny a nie chce tak skakać po kawałkach:/ tylko pokolei

jeśli ktoś miał to bede ogromnie wdzięczny jeśliby mi ją posłął (najlepiej dajcie znać na u2u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary nie ładnie. Do biblioteki idź. Ja wszystkie części przeczytał pożyczając z biblioteki (bardzo fajna instytucja). A niedawno przeczytałem \"Marmurowego fauna\"- Ciężko się to czytało. Teraz nadrabiam zaległe numery NF. I już czeka coś z SF. Jak przeczytam to napiszę czy warto było:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja polece \"Pamietnik znaleziony w wannie\" Lema. To jest moja pierwsza ksiazka przeczytana z mojej wlasnej nie przymuszonej woli w UWAGA 5 dni ;p Wciagajaca i zakrecona. Ciekawe przemyslenia przychodza.

\"Kiedy wszyscy są wariatami nikt nie jest wariatem.\" :-)

Przewaznie czytam ksiazki typu Zrob to sam ;) Czyli jakies tutoriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graham Watkins Wichry ciemności - najzbereźniejsza książka jaką czytałem, co drugą stronę się dupcą :) Harlequiny przy tym to jak bajka dla trzylatka. Wszystko opisane ze szczegółami. Wciąga jak cholera :) Btw to jest kryminał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już jestem na Dzieci Diuny i ta książka normalnie pododba mi się bardziej niż władca Pierścieni!! Mimo tych wielce filozoficznych zdań (jak tata przeczytał wyrywek książki to sie mnie spytął czy sie z czegoś ucze:))))

ale jak juz sie zrozumie o co w nich chodzi to sie wydaje że bez nich by książka by;a gorsza:)))

POLCAM PORAZ KTÓRYS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdaniu matury paradoksalnie mam wiecej czasu na czytanie :|, wiec postanowilem przeczytac sobie Inne Piesni, ksiazka naprawde wciaga, a swiat stworzony przez J. Dukaja, jest idealna inspiracja dla grafikow, polecam kazdemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem ostatnio.. Pinokia ;] To pod wpływem bitwy 2d ;p (po raz 30 chyba czytałem, ale co tam)

Wcześniej czytałem wszstkie książki Lem\'a oraz guntera grass\'a, hemingway\'a (komu bije dzwon rlz - 3 nieprzespane noce), remarque i \"Moje drzewko pomarańczowe\" Velasqueza (czy jakoś tak:P), To byłby skrót ostatnich trzech miesięcy... aha i jeszcze max3d :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaczynam rozczytywac, jak w kazde wakacje...

niewiem, pewnie juz bylo... , to klasyka:

Bułhakow \"Mistrz i Małgorzata\", \"Kosmiczne jaja\" i moja ulubiona tego autora: \"Diaboliada\" - naprawde polecam...

J. London \"Wilk morski\" - niezle dziala na wyobraznie...

Walter Scott \"Ivanhoe\"

J. Verne \"Tajemnicza wyspa\" - czytalem 2 razy, fajne opisy

 

ostatnio wpadla mi w rece ksiazka, zbior felietonow W. Chudego, \"Sniadanie u Sokratesa\", poglady facet ma dosc dziwne, ale przeczytac i zastanowic sie warto...

 

ogólnie, dawniej czytalem raczej malo, (nieliczac dennych kryminałów) ;)dopiero jakies 2 lata temu zacząłem nadrabiac zaleglosci ;) i czytam nietylko wiadomosci z swiata techniki ;)

 

SF raczej nieczytuje... ktos, kiedys, chcial mnie namowic na \"gwiezdne (coś tam, cos tam)\" i sie zrazilem, wiekszej glupoty w zyciu nieczytalem... :D

 

P.S. jeszcze lupie poezje, krotkie opowiadanka... (Najbardziej O. Tokarczuk)

 

[Wyedytowany dnia 6-7-2004 > Szatan]

 

[Wyedytowany dnia 6-7-2004 > Mateusz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny topic

polecam \"Achaja\" Andrzeja Ziemianskiego - ksiezniczka udupiona przez rodzinke, poszla do woja, a pozniej do niewoli

 

Księga całości- cykl 5 czesci- Feliksa Kresa - dark fantasy, fajnie facet kreuje światy- czasy rycerzy, zbojów, rodów szlacheckich itp

 

Neil Gaiman- \"Nigdziebądź\"- o gosciu który przeszedl jakby do rownoleglego swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytalem dwie pierwsze czesci z dziesieiu o ksiestwie Amberu Rogera Zelaznego. Teraz poluje na 3, 4 i 5 bo reszte mam, a nie chce czytac nie pokolei:). A teraz czytam \"Swiat czarwonic\" Andre Norton. Bardzo przyjemna ksiazka. O tym swiecie jest chyba 7 albo 8 ksiazek. Narazie mam 2:). Jak skoncze to wszystko to przeczytam sobie \"Aleje Potepienia\" Zelaznego, bo tak wszyscy polecaja. No i \"Neuromancera\" musze odebrac:). A co do \"Innych Piesni\" Dukaja to nie dalem rady przeczytac za pierwszym razem. Przeczytalem ponad 3/4 i sie poddalem. Dotarlem do jakiegos malo ciekawego fragmentu, gdzie wiecej gadali, niz robili:) Ale trzeba przyznac, ze ksiazka potrafi wciagnac i, ze jest napisana ciekawym jezykiem. Moze uda mi sie nie dlugo skonczyc:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje miałem troszke czasu i kilka ksiązek poszło ;) "Świat wg Garpa", "Stukostrachy", "Zeby tygrysa", "Ja, Klaudiusz", "Cyfrowa twierdza", "I nie było już nikogo", "Pierwszy łyk piwa i inne drobne przyjemności", "Pilot". Sorki że bez autorów, ale czesci z nich juz nie pamietam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa tylko fragmenty, wieksze fragmenty bo caly tekst sie nie zachowal do naszych czasow :(, ja mialem dodatkowo wydanie z komentarzem, bo bez komentarza czasami trudno sie pokapowac o co chodzi, gdy mowa o konkretnych panstwach, dynastiach. Ksiazka ma bardziej charakter podrecznika - taka sytuacja - rob tak, inna - rob tak. Ogolnie rzecz biorac nie ma tam za wiele odkrywczego jak na nasze czasy bo sporo z teorii Sun Tzu przewija sie w roznego rodzaju poradnikach, pt "Jak odniesc sukces", oczywiscie nie doslownie, ale tez teorie te nie odnosza sie tylko do wojny, znaczy juz nie. Czyta sie dosc szybko, ksiazka jest ciekawa, tylko czasami szkoda ze jest tak ogolnikowa, np jezeli chodzi o formacje wojskowe :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności