Skocz do zawartości

Obiekty 3D: Styropianowe "rzeźby"


Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałbym pokazać kilka "rzeźb" jakie powstały w mojej pracowni w ostatnim czasie. Jest to praca zespołowa, głównie na zlecenia supermarketów "Reduta" w Warszawie, "Plejada" w Sosnowcu i dyskoteka "Piramida" w Chorzowie.

 

statua.jpg

brama.jpg

brama2.jpg

a tu ja z analogową myszką w dłoni ;)

01rzezbienie.jpg

02anubis.jpg

03Piramida.jpg

jaroslaw-handrysik-statua01227.jpg?1513600448

jaroslaw-handrysik-statua02.jpg?1513599783

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do Anubisów to też mam zastrzeżenia do kolorów (ja robiłem same rzeźby a malowali to ludzie z Piramidy pod kolor wnętrza (chyba) - do proporcji samych postaci też mam uwagi - długość rąk, szerokość ramion - ale takie były na referkach i projektach.

Dinusie musiały być bardzo kolorowe bo to dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna robota :) Greet dla zespolu tworcow !!:) ostatnio dorwalem swietny nazwijmy to video tutek odnosnie tworzenia postaci z materialu glino plasto podobnego czy czortwie co to jest . Zapewne roboty przy tym mieliscie sporo :). Ale efekt jest bardzo ladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , cieszę się że sie podobają nasze produkcje :)

jak wrócę do domu to wrzucę jakieś zdjęcia z mejkin ofa takiej rzeźby- generalnie to dosyc skomplikowana operacja- trzeba zamówić w fabryce bloki styropianu (np. 300x80 cm) i z tego rzezać najpierw ogólną formę - piłami typu "moja-twoja" ;) a in dalej tym mniejsze narzędzia się stosuje. Korzystamy też z pianki montażowej do klejenia styropianu (np. długa szyja albo ręce się dokleja) później trzeba to utwardzić żywicą epoksydową - generalnie są to dosyć mozolne operacje.

kliment- To nie tylko moja zasługa - wymienię tu przy okazji zespół twórców :

ja z żonką mą Izabelą, Iwona (Mała), Tomek Grimm , Tomek Okręglicki z żoną swą Anną :) a błona skrzydełek to materiał nasączony klejem i pomalowany.

tweety- łuk jakieś 4 dni a dinozaury wszystkie ok. 2 tygodni

Obywatel - oczywiście że boimy sie pylicy ;) ogólnie po takiej robocie styropian masz WSZĘDZIE - (nienawidzę tego) ;)

Predator- podeslij linka do tego videotutka

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wrzucam zdjęcia z wcześniejszych etapów produkcji - nie mam niestety dokumentacji od samego poczatku. Pomarszczoną skórę dinozaura w tym przypadku fajnie zagrała gazeta moczona w kleju.

dino4.jpg

dino4mof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheeh, ciagle mnie zadziwiasz, ,,,, nawet niewyobrazalem sobie ze mozesz sie czyms takim zajmowac,hehe, zadawalo mi sie ze iw realu jestes uczniakiem albo studecina jak chyba wiekszosc z nas: ], heheeh, spoko bardzo fajna robota: ], pewnie lepsze to niz klepanie kolejnych siatek w maxie: ], pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze , statua dzisiaj została skończona - czyli pomalowana - powcierałem troszkę brudu w zakamarki i rozjaśniełem gdzieniegdzie.

kome - to nie marker tylko węgiel drzewny ;)

pozdrawiam

jaroslaw-handrysik-statua01223.jpg?1513600025

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun - statua nie była wcale najtrudniejsza

giorgione - styrodur to masakra :O , toż to twarde jak cholera. W statule są wstawki ze styroduru - np. korona i księga (żeby się nie obiły i ukruszyły ) nie wyobrażam sobie rzeźbić w tym większej bryły , chyba młotem pneumatycznym ;)

dzięki

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności