Skocz do zawartości

Z jakiego softu do compositingu korzystasz?


mORPH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

klozystam z Combustion v2... super program... w zupelnosci wystarcza to tworzenia efektow naprawde wysokiej klasy...

kiedys chcialem zaczac od Shake, ale jako ze go nie znalazlem wybor padl na Combustion, no i wcale nie zaluje ;-)

szczerze polecam.. jego system czasteczek wgniata w fotel ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After effects - jako ze jest podobny do szopa bardzo mile mi sie pracuje, takie wszystko wydaje sie nie obce pracujac juz sporo czasu w photoshopie. Combustiona nigdy na oczy nie widzialem ale kiedys chcialbym sie w to troche pobawic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Combustion v2 ,podobnie jak Arnet i mówie wam WSPANIAŁY PROGRAM!!!! system cząsteczek powala!! no i wogóle można zrobić wszystko, SUPER!! Poza tym używam też A. Premiere 6.0 ale głownie włąsnie do montażu niż kompozycji -Combustion robi to znacznie lepiej. Poza tym jest z Discreet\'a i fajnie współgra z MAX\'em. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Combustion, pewnie dlatego ze mnie w szkole tego nauczyli i tak mi zostalo :) ale po przyzwyczajeniu sie do interfaceu to naprawde potezny program. ( no i mlodszy braciszek Flame i Inferno ;D ).

 

Dobre jest to ze ma w sobie Paint, i kazdy stroke jest zapisywany osobno ( co czasami jednak daje sporo problemow jak jest ich za duzo). Co do particles to faktycznie niezle...ale je widac na kilometr :)

 

AF nie probowalem zabardzo, mam gdzies to kiedys napewno zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie co jest pod linuxem do compostingu i montazu?

 

na necie znalazlem takie nazwy jak

apple shake

discreet smoke

interactive FX piranha

main actor

 

czy ktos zlyszal o jakichs innych? czy ktos moze korzystal z tych? szukam informacji na temat tego typu progsow, ktore nie pochodzilyby od producentow ale od urzytkownikow.

 

P.S czy avid jest pod linuxem? slyszalem ze tak, ale na stronce softimage jakos nie moge znalezc.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compositing, to pojęcie głębokie i szerokie...

można pod to podciągnąć ogólnie edycje obrazu na linii montarzowej i post produkcyjnej. A sam compositing rozumiany dosłownie to integrowanie obrazu 3d, modeli i animacji do obrazu 2d. Najczęściej stosowane w czasie realizacji efeków specjalnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Combustion to program z grupy effects & compositing, zreszta tak jak Nuke, Shake, Digital Fusion czy inne.

 

Pozatym te "zawaliste efekty" to jeszcze inne programy roznego rodzaju w tzw. production pipeline i cale sztaby ludzi odpowiedzialnych za kreacje roznych aspektow efektow specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj - zobaczysz.. programik ma moc straszną!! Nie był mi wcześniej potrzebny, ale w końcu i an to przyszedł czas.., wie ktoś może ghdzie znaleźć tutki, etc?? Tylko nie wspominać o manualu, bo się jeszcze ściąga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko wiem posiedzialem, poczytalem, popytalem:) i sie dowiedzialem Combustion to swietny program poprostu super. ma ogormne mozliwosci pariclesy sa niesamowite serdecznie polecam wszystkim mnie on oczarowal:D czy sa jakies bardziej profesjonalne programy niz combustion? choc jeszcze duzo mi zostalo na nim do nauki ale tak na przyszlosc:) pozdrawiam seredecznie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jakie lole, >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Lolem to ty tutaj jesteś, obrażanie innych z powodu używania innego programy niż ty to dla mnie szczyt głupoty i prymitywizmu.

 

Sorry za offtopa, ale musiałem.

 

Co do tematu to właśnie zaczynam sie uczyć AE 6.5, bo współpracuje z PS'em i Premierem, na necie jest mnóstwo materiałów do niego, interfejs podobny do innych z rodzinki adobe, dlatego przyjemnie sie go używa. Jeden wielki minus jaki już teraz zauważyłem to fatalny curve editor, po przyzwyczajeniu sie do max'owego (zreszta bardzo dobrego) praca z nim to katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compositing, to pojęcie głębokie i szerokie...

można pod to podciągnąć ogólnie edycje obrazu na linii montarzowej i post produkcyjnej. A sam compositing rozumiany dosłownie to integrowanie obrazu 3d, modeli i animacji do obrazu 2d. Najczęściej stosowane w czasie realizacji efeków specjalnych...

 

Dziekowa:P

 

witam, jakie lole, >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> po pierwsze bo jest kompatybilny z maxem ! ! !(w końcu discreet) 0 np. można renderować do formatów combustion, po drugie , jest dobry :D. to tyle, nara

 

Nie lubie cie. Nikt cie tu nie lubi. Nie uzywaj znakow (!@#$>&%) jakbys je pierwszy raz widzial. Popieram opinie Streakera o tobie, bo wydaje ci sie ze ty jestes najpelszy i wszystko wiesz najepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gilgamesz

Prosze o pomoc w sprawie istalacji Shake 2,5 windows

W instrukcji instalacji przeczytalem ze aby shake mogl dzialac mucze

wyedytowac key.dat i wprowadzic w miejce HOSTID=your_hostid parametry mojego komputera, ale nie mam zielonego pojecia co konkretnie powinienem wpisac.

Prosze aby ktos podpowiedzial mi jak powinno wyglada piec linijek pliku key.dat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiere jest cholernie prymitywny

Dość kontrowersyjne stwierdzenie... Premiere ma wszystko co potrzeba do montażu (i nic więcej, do bardziej zaawansowanych rzeczy jest dynamic link z AE) i te narzędzia są bardzo wygodne...

A poza tym spróbuj zmontować w AE półtora godzinny film... ilość warstw cie zabije (i twój komputer też)... Już nie mówie o uzyskaniu realtimowego podglądu bez przeliczania w AE (gf 6200@6600 (ogl) i p4 [email protected] (software) + 2gb ramu nie daje rady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przegialem, ale duzo nawkurzalem sie przez glupi export w premiere, uzyskiwalem momentami tak slaba jakosc materialu... szkoda gadac :(, dlatego wolalem przerzucic sie na after effects, nawet w kwestii montazu. No ale z poltora godzinnym masz racje - ja renderowalem 7 minut (bez zadnych filtrow) przez 1,5 godziny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ilczy sie powszechność softu, czyli co za tym idzie ilość tutoriali. To co robi A.Kramer wymiata, a jeśli ktoś już dobrze zna AF to może próbować innych. A ktoś słyszał może o Educe czy jakoś tak, nie wime jak sie pisze bo nazwe tylko słyszałem i to od gościa, który ma wade wymowy. Ale zrozumiałem też że ten Educe jest 2 razy szybszy od A Premiere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ilczy sie powszechność softu, czyli co za tym idzie ilość tutoriali. To co robi A.Kramer wymiata, a jeśli ktoś już dobrze zna AF to może próbować innych. A ktoś słyszał może o Educe czy jakoś tak, nie wime jak sie pisze bo nazwe tylko słyszałem i to od gościa, który ma wade wymowy. Ale zrozumiałem też że ten Educe jest 2 razy szybszy od A Premiere.

 

Edius by Conapus:

http://www.ceneo.pl/248682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Educe jest 2 razy szybszy od A Premiere.

Tylko, że premier ma co najmniej 2x przyjemniejszy interface, ma 2x więcej mocy (możliwości) itd. (dobrze pamiętam, że to edius nie keyframes ? )

Nie chce tutaj propagadny uprawiać, ale edius próbuje się prezentować jako alternatywa dla premiera, tymczasem dzieli je spora odległość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- powiem jeszcze że nie spotkałem się z formatem graficznym, filmu czy bitmapy, którego nie dałoby się skutecznie importować...(może kwestia dbołości o kodeki w sys. nie wiem..)

hmm. mam cs3 i jakiegoś pecha bo nie idzie wrzucic mp3 i flv'ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję w Afterze od kiedy przeczytałem o nim w tym wątku zabytkowym. polecam AE, nawet v7 (mniej wymagająca, tańsza) daje w zupełności radę..

 

- do Green/BlueBoxa polecam plugin KeyLight - kompleksowo załatwi nichcianą ścianę i skoryguje światło, i nie tylko. baa, wiele więcej.

 

- After jest wyjątkowo plastyczny i daje więcej możliwości niż widać gołym okiem... zainteresujcie się skryptami... znanymi jako Expresions.. można je dodawać do większości Modyfajerów (rotation,scale,position, opacity etc.)

- wiggle, random, smooth... - słowa, zaklęcia, jest ich więcej, wliczając po prostu matemetykę, której niestety nie lubiłem w szkole. (wpisujesz np.: +10 i masz efekt.. dobra, nieważne...sprawdzicie sobie..)

 

- powiem jeszcze że nie spotkałem się z formatem graficznym, filmu czy bitmapy, którego nie dałoby się skutecznie importować...(może kwestia dbołości o kodeki w sys. nie wiem..)

 

 

pozdrawiam

 

AE (widziałem 6 ) miał duże problemy np z niektórym avi czy mjpg

 

Teraz na widelcu jest Filmgimp/Cinepaint - póki co brak wrażeń może poza ceną... tool is a tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności