Skocz do zawartości

Bitwa2D: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawielem sie czy w tej bitwie sa jakies wytyczne, jakies ilustracje na ktorych mozna sie wzorowacz czerpac inspiracje. Nie chce byc zle zrozumiany chodzi mi o to czy jak zrobie cos w stylu Star Warsow czy carakterystycznej Sc-fi to nie wyjde za bardzo poza ramy glownego watku?

[edit]

.... o wlasnie o to mi chodzilo dzieki Amrun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam luzne pytanko bo labirynt glosi cusik takiego

 

'Wydawnictwo Labirynt zaprasza serdecznie wszystkich twórców, znanych i nieznanych, zaawansowanych i początkujących do udziału w konkursie na grafikę, komiks...'

 

czy 1 stronicowka wchodzi w gre ??(o komiks pytam oczywiscie =):])

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały regulamin i mam pare pytań odnośnie tego:

-czy to ma być komiks czy obrazek o kosmitach z ludzmi (lub bez) ?

-jak sie zgłaszać do konkursu

-w jakich rozmiarach ma być obrazek

-do kiedy moge sie zgłosić

-czy moge brać tekstury z innych stronek (jeżeli nie mam tabletu) np kosmite i troche innych pościągac ,coś własnego dodać i uznać za gotowe ?Moge tak ?

-czy jeżeli zrobie to na jutro albo pojutrze te prace to czy bede mial (jeżeli powiedzmy bedzie na 10 miejscu) możliwość dołączenia do finałów czy jakoś tak ?

-od kiedy mam zacząc robić te prace żeby nie oddać za wcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie: bo ja normalnie jestem praworeczny ale mam tez lewom renke i dwie nogi, to ta praca to musi byc tom prawom renkom robiona czy moge innom konczynom?

 

A tak powaznie to czy przyszly wydawca nie ma preferencji co do rozmiaru oryginalu - wiem ze prace do druku musza miec odpowiednie proporcje, wymiar w pikselach itd. W Spectrum chyba kaza tez kalibrowac specjalnie palete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczości pliku to gadałem z Leru o tym, że powinien poinformować wszystkich o rozdzielczości jaka jest wymagana (300dpi - czyli standard) maksymalny rozmiar A3 ... Leru sam jest niedoinformowany, więc... sam się musi dopytać ;]

 

A co do tego gościa wyżej... to nie wiem jak on czytał regulamin...polecam czytać do skutku... a nuż na niektóre pytania odpowiedź sama się znajdzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grymek chlopie jestes lepszy niz linki do filmikow w "zwycieskim temacie" :P No az sobie poczytalem twoje pozostale posty... Ja wiem, ja wiem - nie powinno sie jezdzic po nowych ale chlopak jet po prostu do lez XD

 

ech zeby byc fair moze cos odpowiem :

1. Obrazek ma nawiazywac tematyka do obcych, ich technologi, swiata lub spotkania z nimi - masz w regulaminie

2. Nowy watek w dziale "Bitwa 2D: Obcy (Labirynt Boox)" i rob prace - a jak ja zrobisz musisz wysalc do organizatorow - wszystko pisze w regulaminie

3. Najlepiej A4 lub A3 w 300DPI - patrz regulamin

4. Patrz regulamin

5. Tablet wcale nie jest konieczny do zrobienia rysunku - tekstury mozesz uzywac byle to byl wciaz twoj obrazek

6. ???

7. Od jutra ;]

 

I raz jeszcze regulamin dla tych z tylko prawymi przyciskami myszy

http://www.max3d.pl/bitwa.php?id=2d_labirynt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi przyszlo do glowy wiec skoro w topicu jest propozycje tematow to walepropozycja tematu kolejnej bitwy:"Wielkie bitwy"

duzo sie bedzie dzialo na rysunkach, dynamiki itd, poza tym mozna zarowno odniesc sie do np II ww albo do wymaigowanych swiatow orki czy roboty. No i bedzie mozna puscic wodze fantazji w detalach i perspektywy na bitwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co, jutro juz beda wybierane prace do finalu? a na ile musza byc ukonczone? ktore w tej chwili sie kwalifikuja?

 

chyba bede musial caly dzis dzien siedziec nad praca w takim razie... bo jeszcze sie zastanawiam co na pierwszy plan dac.. czy takie poprawki sa dopuszczane po jutrzejszym terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie temat "Wielkie Bitwy" i to w 3D to będzie niezła jatka bo to mi się zdaje naprawdę ambitny temat. Chociaż jeden mój znajomy na hasło "Wielkie Bitwy" powiedział że on by narysował "Odwieczną Bitwę Płci" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie temat "Wielkie Bitwy" i to w 3D to będzie niezła jatka bo to mi się zdaje naprawdę ambitny temat. Chociaż jeden mój znajomy na hasło "Wielkie Bitwy" powiedział że on by narysował "Odwieczną Bitwę Płci" :P

Basiu nie przesadzaj jaka Bitwa płci - z autopsji wiem że takowe stwierdzenie nie istnieje . . . /chyba że chodzi o Adama i Ewcię co jabłuszko skubneli - ale to inna bajka//

Wracając do tematu : kobiety rządzą i niestety nie da się w tym przypadku mówić o rządach demokratycznych raczej przypomina to totalitaryzm lub może delikatniej monarchią ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie bitwy? czyli kto zrobi lepszy crowd?

 

pewnie przymarudze, ale moze tak bitwa na animacje? ze 105 klatek?

i 2d i 3d maja wtedy szanse, bo rozdzielczosc nei musi powalac w takim czyms :)

 

oczywiscie trzeba dac jakis odpowiednio kretynski temat :)

 

wielkie bitwy sa wtedy akurat,

 

ale moze cos jak "charyzma" to moglby byc ciekawy temacior (pewnie o ekspresji psotaci umieszczonej w pracy, oczywiscie jako referka Adolf H. i Charlie Ch.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortheza... to zalezy od paru czynnikow:

-robienie konkursu na temat czyjs tam komercyjny temat;

-robienie konkursu w czasie sesji egzaminacyjnej;

 

a wielkie bitwy to jzu chyba zostaly namalowane :)

oby bylo jak najmniej powodow by je malowac i zeby byly jak najbardziej historyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wielkie bitwy to jzu chyba zostaly namalowane :)

oby bylo jak najmniej powodow by je malowac i zeby byly jak najbardziej historyczne

 

Wielkie bitwy to wg. mnie to nie tylko temat batalii, wojen prowadzonych przez ludzi - ale też zmagania wewnętrzne samego człowieka. ;), można go rozwinąć na różne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycje:

 

- kamień filozoficzny

- jak z sera zrobić pietruszkę ;]

- alchemia dla początkujących

- lęk przed ciemnością

- jak zapomnieć ?

- pierwszy i ostatni

- na rozstaju / trudny wybór

- "Dzień w ktorym pękło niebo" / © Dżem

- odmiana

- koniec podróży (CgTalk ma początek, to czemu nie miał by być koniec ;) )

- krawędź wszechświata

- multiwymiarowa interferencja

- coś, dla czego warto żyć

- "Może zawierać czubki" ;]

 

Przepraszam, już więcej nie będę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak coś w rodzaju "stare i zniszczone" ??

wydaje mi się że temat szeroki i ciekawy (dom, miasto, samochód, rower, człowiek ... bardzo wiele rzeczy można by tu zaliczyć)

bardziej byśmy się wtedy skupili na ciekawych texturkach i klimatycznych renderkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no wlasnie, cos sie popsulo... w ogole na nominki jest tydzien (wedlug regulaminu) a w tej bitwie 20 nominki mialy byc a zakonczenie 25, wiec teoretycznie mogly byc po finale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tusz masz na jakiś czas poza tym cena zależy od drukarki i jakiego typu używasz atramentu /ja sobie doładowuje Photosmarta/ i nie jest to taki duży koszt ;). w przeliczeniu na ilość wydruków //

 

ale zależy jak i co kto lubi ;). W labie dobrze jest robić prace > A4, ale to też zależy gdzie i czy chcą i jeszcze kilkaset innych motywów.\ łącznie z przygotowaniem profilu kolorów wg LAB\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz robilem i tak i tak uwazam ze w labie jest taniej, ladniej, lepiej, sciagniecie pod szopa profilu kolorow do takiej na przyklad frontiery to kilak kliniec,

zreszta chyab lepiej wydac te 4, 6 czy nawet 16pln za porzadne naswietlenie pracy konkursowej niz zrobic na odwal z plujki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz robilem i tak i tak uwazam ze w labie jest taniej, ladniej, lepiej, sciagniecie pod szopa profilu kolorow do takiej na przyklad frontiery to kilak kliniec,

zreszta chyab lepiej wydac te 4, 6 czy nawet 16pln za porzadne naswietlenie pracy konkursowej niz zrobic na odwal z plujki?

 

Jak już pisałem wcześniej zależy od czego i do czego oraz na czym się drukuje, ale przyznam Tobie rację że w labie wychodzi ""lepiej" choć to też rzecz względna :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności