Skocz do zawartości

Bitwa2D: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Narzucanie stylistyki i konwencji ? bez sensu, dlaczego akurat steampunk ? Temat to ma być temat, myśl którą trzeba przedstawić jako obraz, nie można komuś narzucić czy ma to być taki czy inny styl, a napewno było by to spore ograniczenie (no bo czy każdy lubi FFVII ?) Takie moje skromne zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że już zauważyliście, że po wytypowaniu zwycięzców w bitwie pojawia się wiele kontrowersji. Wielu ludzi dziwi się ze jedna praca jest lepsza od drogiej. Dlatego chciałbym żeby jury, kiedy publikuje listę zwycięzców w bitwie obok prac umieszczała komentarze co urzekło ich w jakiejś pracy. Dlaczego ta a nie inna. Myślę ze dla jury napisanie kilku zdań nie było by problemem. A jeśli te kilka zdań rozstrzygnęłyby wiele sporów i odpowiedziały na dużą ilość pytań było by fajnie.

 

A wy co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipalol -> wysyłając maile do członków jury zawsze piszę o możliwości wstawienia komentarza ale nigdy nie piszę, że to jest konieczność. Jury jednak jak widać bierze to pod uwagę i komentarze umieszcza.

 

Osoby w jury nie są przypadkowymi osobami z ulicy, wystarczy spojrzeć na jego skład w Bitwach, żeby stwierdzić, że są to osoby powszechnie znane i szanowane. Takie, które mają już w swoim dorobku nie jedną pracę + bagaż doświadczeń.

 

Dlatego właśnie im oddaje się ważne decyzje bo zrobią to bardzo dobrze. Trzeba się liczyć z faktem, że można przegrać. Takie są zasady konkursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sa to wyjatkowo dlugie i sensowne komentarze... jury sie lenilo... swiadczy o tym dlugosc komentarzy jak i czas zakonczenia konkursu......

 

jury znane i szanowane.... no Leru, walsnie w tym problem, tylko ze branzy proszkow do prania a nie filmow o ufokach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r -> proszki do prania? Tzn reklamy? Wystarczy wejść na rafalwojtunik.com żeby zobaczyć, że nie jest on królem vizira. Baggins natomiast nie tylko potrafi robić czołówki bloków informacyjnych.

 

A może też należy wziąć pod uwagę fakt, że jury robi to dobrowolnie. Mówisz jakby brali za to jakieś pieniądze. Ja przyznaję, zwlekałem zbyt długo ale to już napisałem wcześniej (w komentarzach newsa o wynikach Bitwy). Jury uwinęło się szybko z głosowaniem.

Od jury nie mogę wymagać, mnie cieszy sam fakt, że chcą nadal głosować. Zawsze też przypominam o takiej możliwości (a nie konieczności). Każdy z jurorów ma swoją pracę i swoje życie.

 

Poza tym, mieliśmy już podobną rozmowę na gadu i nie mam zamiaru jej tu powtarzać.

 

lolipop -> dotrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru-tu nei ma o cyzm dyskutowac, po prostu jesli jury znowu mialoby nawalic z terminami, to przyszykuj jury rezerwowe, a kto sie czym zajmuje to wiemy, czytalem rowniez narzekania na inne bitwy... wychodzi na to ze jury rzeczywiscie si enei popisalo, i to nei tyle odwaleniem ocen co olaniem komentarzy, uzasadnien, zle wyszlo organizacyjnie, niezaleznie od popularnosci jurorow wyszlo brzydko....

 

a ta nowa bitwa to bedzie 3d? czy znowu wersja uproszczona dla leniwych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie wiem o czym tu dyskutować- Przecież jak bitwa jest o ufo to oczywiste jest że w jury powinni zasiadać ufolodzy, ewentualnie mogły by również osoby po przeżyciu kontaktu fizycznego z ufo- chociaż to by było już troszkę dyskusyjne, w końcu chodzi o konkretną wiedzę o materii a nie o doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham-o tym wlasnie tluamczylem Leru... ze do oceniania ufo warto kogos kto sie na tym zna (ufolog, porwany, astrofizyk, Lajka, lancetniki z katastrofy Columbi), a nie ocenia obrazki li tylko... bo wychodza kwiatki pod tytulem prac na temat, ktorych ludzie (zarowno z branzy jak i z ulicy) nijak nie przypisuja do tematu ani jego pochodnych, boli mnie to ze powstalo dziebko fajnych prac, z czego zaledwie kilak jest w temacie, a reszta to ladne czolgi wyciagniete z szuflady z dopiskie "ufok" ... uwazam ze cos poszlo nei tak, nie wnikam w co, cos sie wajchlo a rozne opinie naprowadzily mnei na to ze gdzies zawiodl system selekcji i oceny... nei selekcji pod katem artystycznym, ale pod katem tematu, jakby zabraklo supervisora, ktory z za ramienia marudzi o trzymaniu sie tematu/conceptu/pracy... bo to byl konkurs na temat.... a wyszedl temat wolny z dopiskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś ;), jestem zagorzałym zwolennikiem Jury składającego się z osób zawodowo zajmujących się grafiką/uznanych w społeczności (co zresztą powinno być widać po edycjach które prowadziłem). Inną kwestią jest liczność Jury, która w moim odczuciu powinna być poprawiona (sam skład z tej edycji jest jak najbardziej ok).

 

Jednak trafnie zauważyłeś że nie ma od paru edycji organu zajmującego się kontrolą zgodności z tematem bitwy. Co jednak nie zmienia faktu że przy tak ogólnie sformułowanym temacie nie było by podstaw do cofnięcia którejkolwiek z wyróżnionych prac. Każdy ma prawo do własnego wyobrażenia na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze jutry tak jak mowi Gotham powinno byc uznane w spolecznosci ale imo polskiej, niektore tematy naprawde sa ciezkie do przetlumaczenia, a ludzie z jury napewno nie maja przez to latwego zadania. To takie moje marne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze moj glos sie srednio liczy jako bezstronny w dyskusji ale posluchajcie samych siebie.

"Nalezy stworzyc komisje ktora ustali czy obrazek powstal w duchu i na podobienstwo jedynie slusznej wizji tematu jaki proklamuje partia. W przypadku odstepstw od jedynie slusznej wizji tematu partii rysunek zostanie zyskwalifikowany. Jekiekolwiek interpretacje tematu odbiegajace od jedynie slusznej wizji partii zostana publicznie napietnowane, wysmiane oraz ogloszone jako brak zrozumienia tematu przez autora pracy - czyli swiadczace o jego nieudolnosci i lenistwie."

 

No luuudzie co z wami???? Co sie stalo z wyobraznia, z mozliwosciami roznej interpretacji, z swoboda podejscia do tematu, z wymyslaniem czegos nowego?? Tu nie chodzi o to zeby komus pokazywac obrazki i mowic " jak myslisz na jaki kokurs zostalo to zrobione?" bo prace robione od linijki wczesniej ustalonych zasad byly by nudne jak flaki z olejem. Tylko same statki kosmiczne, alieni, miasta... i tyle. Nikt by nie zrobil takiej pracy jak np Bojar czy Jonasz - ktore moze troche niedoprcowane - to dowodza ze procz warsztatu autorzy potrafia pokazac cos wiecej co blyszczy w tych pracach, co sie odczuwa poza zwyklym ocenieniem kompozycji, doboru kolorow ect. I to jest ta czesc ktora sie tworzy i ocenia najtrudniej. I to jest ta czesc ktora wyronia prace sposrod innych i rekompensuje braki warsztatowe.

Oczywiscie tu tez nie mowie ze mozna rysowac wszytko i podciagac to pod dowolny temat ale mysle ze jury nie jest jakies specjalnie uposledzone i samo widzi co zostalo podciagniete na sile a co stara sie inaczej na niego spojrzec.

A juz podwazanie autorytetu osob w jury PO zakonczniu bitwy to po porostu bezczelnosc. Jego sklad byl znany od poczatku i jakos nikt nie marudzil - ale teraz okazuje sie ze to niewlasciwe osoby byly bo wybraly niewlasciwe obrazki. echhh... wstyd po prostu

 

Dla mnie takie konkursy - czy to na tym czy na innym forum - to zawsze jest sprawdzenie nie tylko mojego warsztatu ale tez jakiegos przekazu ktory moge wlorzyc w obrazek. Procz pociagniec pedzlem czy ilosci polygonow licza sie tez emocje, refleksje czy jakies stymulanty wyobrazni jakie niesie ze soba praca. Mechaniczne ocenianie tylko czy poprawne techniczne i czy na temat to po prostu za malo... jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen... a czy ja napisalem ze zle wybralo? ja napisalem ze nei bylo z czego wybierac... no coz, jesli oceniac emocje to znam poglady i podejscie kilku autorow do swoich prac, ktorzy zajeli tu miejsca... oceny sa tym bardziej neitrafne bo prace zostaly zrobione... ale nie stworzone...

 

pamietam podobna sytuacje przy produkcji, tez bylo wesolo bo team byl nieco meidzynarodowy (jak zawsze), i robilismy futurystyczne pojazdy bojowe, mialy byc na tyle futurystyczne ile trzeba ale tak zeby cos tam przypominaly, zeby ludzie mogli skojarzyc o co chodzi... w pewnym moemencie pogryzli sie supervisorzy... poszlo o to ze kazdy z nich inaczej widzial czolg, czesc teamu robila tak jak widzial jeden z nich, czesc tak jak widzial to drugi... sprzetu byla masa wiec bylo o czym dyskutowac...

madry czlowiek wreszcie zauwazyl ze czesc maszyn jest wzorowana na sprzecie nato, a czesc uw... wtedy wszyslo ze team mial zupelnei rozny poglada na uzbrojenie dokladnie wg miejsca zamieszkania... po prostu kazdy mial w glowie jakeis tam narzedzie do krzywdzenai bliznich jakie widzial, a te technologie bardzo sie do siebie roznia (roznia sie wszystkim od koncepcji poczawszy)... na koniec za sprawe wzial sie producent... bylo nad czym myslec, bo sprzet byl w drastycznie odmiennej skali... helikoptery szturmowe robione przez naszych byly olbrzymie (wiadomo wg ktorego wzoru) w porownaniu z pszczolkami kolegow zza oceanu, koncepty bardzo sie rozjechaly... jednak i jedno i drugie bylo jakas tam wariacja na temat wiertuszki...

 

tylko ze tam byl czlowiek co ocenial zgodnosc z duchem projektu... i z tematem zadania...

 

temat pracy narzuca pewien styl koncepcje (albo ja jestem z innej bajki, albo przypadkiem ode mnie wymagano sztywnego trzymania sie zalozen)...

 

uwazam ze warto to rpzemyslec i wyciagnac wnioski na przyszlosc... zeby jednak system selekcji (czyli co jest na temat a co nie) byl pod odpowiednim katem ustawiony... no chyba ze nie ma znaczenia ze ludzie nie wiaza prac z tematem...

 

a se pomarudze, pomarudze, a jak znajde czas to i tak cos nabazgrze.... no :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz troche racji. Tyle ze to wlasnie jury decyduje czy ktos sie za daleko zapedzil w interpretacji tematu czy nie.

Zreszta... sztywnych zlecen i wytycznych mamy dosc w pracy na codzien... Jak dla mnie tutaj bitwy powinny sluzyc temu by choc troche uciec od schematow i popisac sie mniej skrepowana wyobraznia ;D

Tyle odemnie pozdrawiam :]

 

ps: az nie wiem czy nie sprobowac sil w nadchodzacej bitwie 3d... w zyciu nic 3d na powanie nie robilem... ciekawe jaki temat bedzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r -> na ten temat rozmawialiśmy już (przypominam kolejny raz). Cała ta dyskusja na temat zgodności jest bezcelowa bo to i tak głównie ode mnie zależy czy praca spełnia temat czy nie. Jak narazie nikogo nie cofnąłem bo zawsze widzę luźną interpretację i chcę, żeby tak pozostało (nie należy jednak tego rozumieć jak przyzwolenie na wszystko z mojej strony,ale na szczęście nikt nie nadużył jeszcze mojego podejścia i chciałbym aby tak pozostało).

 

Dalsze Twoje wywody są bezcelowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem ze se marudze... se pomarudze i sie wymarudze... akurat padlo ze marudze na temat w bitwy to marudze w watku o bitwie... a Wy to sobie zaraz do serca bierzecie... jakbym zaproponowal cos konstruktywnego (tego rozstrzelac, tego wymeinic a tego zastapic tym a tym to by byl powod zeby mi odpisywac, a tak-marudze se, ot wyglosilem opinie z ktora nei ma sensu polemizowac, bo moje argumenty to raczej pewne "zdaje mi sie" a nie "wiem co jest nei tak i wiem jak to zrobic inaczej-lepiej")

 

dygresje sobie napisalem znaczy, tak jak Leru na gg, nic tu nie chce zmieniac, po prostu mam pewne wrazenie i sie nim dziele, postaralem sie to wrazenie oddac mozliwie mocno nie bazgrzac jakiegos paszkwila zawierajacego podobizny jury z dorysowanymi symbolami swiadczacymi o moich chwilowych zapatrywaniach i zlosliwosci :) co by im ufoki zrobily...

 

a tak wogole, sierpien zdaje sie mamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bitwy do tej pory sprawdzaly sie i przebiegaly bardzo dobrze. Rozumiem ze kazdy ma wlasne przemyslenia na jej temat w tej czy innej kwestij, jednym sie podoba to co innym niekoniecznie ale przeciez to nie my mamy decydowac o zasadach. One sa i o ile nie wzbudzaja powszechnych kontrowersji to nie ma sesu nad nimi sie zastanawiac i zabiegac o ich zmiane. I to samo a moze przedewszystkim tyczy oceny sedziow. Bo jak tak dlej pojdzie to bedziemy glosowac jaka metoda glosawanie ustalimy tematy na nastepna bitwe O_o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nie zrobil takiej pracy jak np Bojar czy Jonasz - ktore moze troche niedoprcowane - to dowodza ze procz warsztatu autorzy potrafia pokazac cos wiecej co blyszczy w tych pracach, co sie odczuwa poza zwyklym ocenieniem kompozycji, doboru kolorow ect. I to jest ta czesc ktora sie tworzy i ocenia najtrudniej. I to jest ta czesc ktora wyronia prace sposrod innych i rekompensuje braki warsztatowe.

Fajnie, że o mnie pamiętałesz, to takie budujące. Ty mój misiu pysiu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności